За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 81

  • 30 461
  • 751
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 799
На 30 дена бебето има нужда от гушкане, топлина и любов. То плаче, защото още не е свикнало да е самостоятелно, има колики и т.н. по въпроса с краткото спане, аз като видя малката, че е по нервна, през деня спи в мен и нямаме проблеми.

# 436
  • Мнения: 3 950
На 30 дни не може да се е научило на ръце. Виж след 7-8 месец може. Сега се успокоява по този начин, особено ако има колики.

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 09:43 от tooclose

# 437
  • Мнения: 788
Слава богу коликите увладяхме, след смяната на няколко вида капки ,сега сме на еспомизан л - за сега помагат .
Обича да го гушкат но има притенции как и къде се случва това . Заспива на ръце и само да го оставя в кошарата след 3 мин е буден .. И сме на ръце постоянно чак си мисля дали да не взема да ползвам кенгурото вкъщи ( има си позиция бебчето да е легнало) защото на моменти ми натежава вече (почти 5 кг сме )

# 438
  • София
  • Мнения: 1 369
И сме на ръце постоянно чак си мисля дали да не взема да ползвам кенгурото вкъщи ( има си позиция бебчето да е легнало) защото на моменти ми натежава вече (почти 5 кг сме )
Следя последните 3 теми, но никога не съм писала. Това обаче ме потресе.

Моля те, никога не слагай бебе легнало в някакъв вид носилка. Абсолютно категорично забранено и безкрайно опасно е!!! Кенгуруто също е отречено - виж картинката по-долу.

Поинтересувай се и почети малко повече за т.нар. "бебеносене". Добър вариант за толкова малко бебенце е слинг Caboo. Поставя се доста лесно. След 4-5тия месец приблизително - ергономична раница.

# 439
  • Мнения: 7 039
Благодаря за картинката.И ние сме почти 5 кг..и аз на моменти доста се изморявам- на ръце носене.Моя приятелка ми е приготвиа кенгуру явно ще изчакаме след 4м.
Иначе на опаковката пише над 3 кг....... Neutral Face

# 440
  • Мнения: 5 468
Това хората аз ли трябва да съм?

Не, защо да е към теб? Говорех общо по повод тъпкането с бисквити и пюре на толкова малко бебе.

Ох и ние имаме моменти в който спи 15 мин и се събужда и това не само през деня ,а и вечер направо е кошмар. Колкото до носенето нашето бебче е на почти 30 дни и вече си свикна на ръце , а най се дразня като ми кажат не го учи на ръце - как за бога да стане това ? Милото ми да се дере и аз да го гледам отстрани ,само защото някой е казал че не е ок да се учи на ръце ...

Като прочета, че някое новородено е "свикнало" на нещо направо се изнервям. Толкова малко бебе още не знае на кой свят се намира, камо ли да бъде научено на нещо. Прочети малко повече за четвъртия триместър. Бебето ти сега тепърва се адаптира към света и има нужда да усеща майка си и да бъде гушкано. Смята се, че ако през първите 3 месеца бебето получава достатъчно топлина и майката откликва на нуждите му, като го гушка, носи и т.н., то към 4ти месец, бебето ще стане по-спокойно и по-самостоятелно, защото е получило адекватни грижи по време на адаптацията му към света. Затова първите 3 месеца са от изключително значение и е важно как ще подходим към бебето. За да разберем какво му има на едно бебе, е добре да сме запознати с етапа му на развитие. Само така ще знаем как да му помогнем и как да подходим.

# 441
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
A и са малки за толкова кратко. Времето отлита неусетно, после и да искаш може да не дава да го гушкаш. Simple Smile

# 442
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Аз не мога да си представя какво е кенгуру с легнало положение? Как се носи такова нещо, тип пазарска чанта ли става?
И да не ви плаша, но колко по-тежки ще стават и ще искат да се гушкат в мама...моята госпожица е вече 13 кг и като вдигне ръцете и поиска да я гушна, нямам избор-кръста го отписах вече, а такива мускули на ръцете имам...та 5 кг за мен не са нищо.

# 443
  • Мнения: 267
И аз оформих мускули на ръцете от носене на малката Joy гушкайте си бебенцата имат нужда от любов. На мен и корема ми тежеше в последните месеци ,но няма как да го смъкна. Заспивала е легнала върху мен, а отстрани ограждах с възглавници и си ляга в средата на леглото. Така спеше повече и по-спокойно.

# 444
  • София
  • Мнения: 1 369
Благодаря за картинката.И ние сме почти 5 кг..и аз на моменти доста се изморявам- на ръце носене.Моя приятелка ми е приготвиа кенгуру явно ще изчакаме след 4м.
Иначе на опаковката пише над 3 кг....... Neutral Face
И моят мъж се прибра щастлив с кенгуру, дадено от приятелка на свекървата. Попарих му ентусиазма за секунди.

Сама виждаш на картинката в предния ми пост какви са разликите между кенгуру и ергономична раница. Съветвам те да разгледаш бебеносещите групи във фейсбук - понякога изпадат качествени раници и слингове на добри парички.
Дори на най-скъпите раници пише, че може над 3кг, но е желателно детенцето да достигне определена фаза в развитието си- да държи главата самО, например.
До тогава - слингът е най-доброто решение.

Във връзка с другата тема - "свикването" и "лигавенето"- също апелирам малко четене по темата "4ти триместър".

# 445
  • Мнения: 5 468
Да, слингът за новородени е супер. Моят в началото имаше силни колики и слингът много ми помогна-малкият си седеше сгушен и спокоен, а ръцете ми бяха свободни. Нямаше друг начин да се справя с него и с каката едновременно.

# 446
  • Мнения: 2 125
Мами, имам питане. Искам да сменя и личния лекар, и педиатъра на бебето (една и съща жена е). Намерих педиатър, който се съгласи да ни води детките консултации, сега съм в процес на търсене на нов ЛЛ, който съответно да издава направления и т.н. Имате ли идея как и дали може това да се случи преди м. Юни? Работата е сериозна....

# 447
  • Мнения: 6 638
Мисля, че за бебе може да се смени по всяко време.

# 448
  • Мнения: 267
Бяхме си в България юли и август, ЛЛ ми връчи троснато картона на дъщеря ни и каза,че вече не сме и пациенти. Не сме се записвали при друг, но след като тя каза,че не сме и пациенти значи може.

# 449
  • Мнения: 799
В такъв случай доколкото знам не е нужно да чакате юни месец за смяна.

Общи условия

Активация на акаунт