За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 81

  • 30 298
  • 751
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 783
Моята приятелка ползваше на Лидъл, но казва че колкото повече растат с номера ,толкова по тънки ставали и пропускали . А аз имам 3 пакета от тях още не наченати Grinning

# 586
  • Германия
  • Мнения: 3 425
Моята приятелка ползваше на Лидъл, но казва че колкото повече растат с номера ,толкова по тънки ставали и пропускали . А аз имам 3 пакета от тях още не наченати Grinning

Това определено е лично мнение на приятелката ти и не отговаря непременно на истината. С други думи при нея и нейното бебе може така да е било, но това далеч не значи че се отнася за всички. Аз съм ползвал и размер 5 от тях и нямам оплаквания ✌🏼

# 587
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
15 месеца ползвам памперсите на Лидл. Никакви протичания. Размер 4,5 и 6 ползвам и от България и от Англия. Гадното е, че в България не зареждат междинните размери 4+, 5+, но вече ползвам 6 и в момента са от България купени и малката изкарва по 10 часа през нощта без проблем.

# 588
  • Мнения: 797
Първо ползвах пуфис и бях доволна, после пробвах и памперс - на мен не ми харесаха като материя , пропускаха много често. Върнах се пак на пуфис, реших да пробвам и лупило - съотношение качество цена просто перфектно. Пропускам е 3,4пъти след 12 часа не смяна.

# 589
  • Мнения: 5 468
А от тези лидълските има ли гащички? Аз засега ползвам гащички на Памперс, но от доста места чувам добри отзиви за пелените в Лидл и бих ги пробвала.

Относно ползването на количка, много зависи от самата количка, от сезона и от детето. Количката на дъщеря ми беше от тези тежките и по-масивни колички. От 0 до 6 месеца я возих в коша за новородено, от 6 до 13 месеца-в летния кош(кошът за по-голямо дете). На 13 месеца купихме лятна количка, защото с другата вече не ми беше удобно, беше много голяма и тежка и, когато и дъщеря ми вече беше станала по-тежка, цялата "конструкция" беше над 30кг. С лятната количка изкарахме до към 1г и 10-11 месеца и след това окончателно спряхме да използваме количка. Тя сама спря да иска да се вози в количката.

На малкия му взехме много по-лека количка с комбиниран кош и може изобщо да не се налага да ползваме лятната количка.

Последна редакция: сб, 14 мар 2020, 15:45 от Happy_mommy

# 590
  • Мнения: 954
+1 За Pampers Premium Care и Protection

От лидълските се обрина жестоко и преустанових употребата им, но си е до бебче. Всяко приема приема по различен начин материите Simple Smile

# 591
  • Мнения: 844
Много харесвам памперс премиум, актив брйби не ми харесват, много са найлонови. Единствено цената на премиум малко спъва и затова ги използвам само за навън и за нощния сън. Иначе комбинирам с мамиа, по-добри са от актив бейби на памперс.

# 592
  • Елин Пелин
  • Мнения: 75
Здравейте, Предварително се извинявам ако въпроса ми не е за тук. Имам бебнце на почти 2 месеца. От 6дни не е акало. Изцяло на кърма сме. Като режим (сам си го прави) яде на около 2 часа(не повече) през деня и нощем имаме по дълга пауза (примерно в 22ч после 3ч.и после в 6ч) . Знам че при кърмените бебета кърмата се усвоява много добре, но той се пъне, ръмжи, постоянно рита с крачета и маха с ръце и много плаче. Различно е от коликите. Най-силно плаче, когато пръцка или малко след това, после има момент на почивка (като в ступор е - гледа в една точка или се унася) и след 5- 15мин. отново почва да плаче и пръцка, но не ака. Друго, което забелязвам е, че дори след като го уригна след ядене си повръща по малко чак до следващото ядене. Предполагам, че е от ритането и махането с ръце, но все пак ме притеснява. Давах еспумизан комфорт по10капки 2-3 пъти дневно и Санколик преди всяко хранене, заради коликите, но те намаляха значително а сега от седмица изобщо не давам нищо освен био баланс бейби 2×5капки по препоръка на педито, защото добре наддавал. Роди се 3,760кг.,54см., изписаха ни 3,700кг. За 1 мес. Качи 1.300кг. Беше 5кг. и 57см.. Не съм му бъркала с нищо в дупето и не съм му давала още нищо. Правя масажи на коремчето, но не му е приятно да го пипаме и се опитвам да му свивам крачетата, но той е много жилав и си рита и ги свива в собствен ритъм и плаче, когато аз ги свивам.  Единствения момент, в който неплаче като пръцка е когато спи, но вече спи доста неспокойно. Пробвах също да го държа над легенче , за да се изака, но беше страшен рев и се стяга целия и нищо не става. 
  Моля, дайте някакъв съвет!
 Педито ни е с много остарели разбирания и съм сигурна, че ще ме кара да му бъркам в дупето и ще изпише дуфалак веднага.
 Възможно ли е да се е запекал от еспумизана и санколика? Те са противоположни като действие, според това, което чета по темите. А био баланса е с вит.д и мисля, че би трябвало в тази си форма (мазни капки) да регулира коремчето, а не да запича.

# 593
  • Мнения: 433
Аз след 6 дни бих сложила Мелилакс педиатрик, действа при нас успешно. Дори и Дуфалак да изпише какво, важното е детенце да не се мъчи. А това бъркане в дупето как някой може да ви накара ако не желаете вие? За бъркане с термометър ли говорите? Сменете пробиотика - Омнибиотик Панда го препоръчват много при такива неразположения.

# 594
  • Мнения: 799
На мен не ми се е налагало досега, но ако се наложи, няма да се двоумя, защото детенцето се мъчи. Все пак вече има доста щадящи методи.
Аз давах Еспумизан Комфорт по 5 капки на всяко хранене + БиоАмика (съгласно схемата) на всяко хранене + Омнибиотик Панда до почти 5тия месец и не сме имали никакви проблеми.

# 595
  • Елин Пелин
  • Мнения: 75
Пробвали сме био амика в началото за коликите, но нямаше ефект и я сменихме.Така ни казаха в болницата още: "ако действа ще разбереш" .  Био баланса ми го похвалиха и затова го взехме,  а и е с вит. Д. Нали е синбиотик не би трябвало да запича. Преди малко му сложих една глицеринова свещичка и се изака. Като гъста каша е, с нормален жълто-оранжев цвят, но е доста неприятно на мирис. И сега се успокои и заспа. Не е ритал и не е плакал. Не мога да повярвам колко е спокоен. Но сега се притеснявам, че ако не променя нещо, следващия път пак ще е така(със свещичка). Може би трябва аз да увелича течностите? Но пък той си има поне 5-6 обилно пълни пикани памперса на ден... И един нощен.

# 596
  • Мнения: 505
Приемай повече течности и радхлабващи храни. Аз като се запечеше ядях сливи и круши и дяйстваще безотказно. Сега можеш да хапваш сушени сливи.

# 597
  • Елин Пелин
  • Мнения: 75
А дали не му е много вит. Д. На био баланса пише веднъж дневно 5 капки, а педи каза да давам по 2пъти дневно. Чела съм за дехидратация и запек от предозиране с вит. Д.
Както и да е, Благодаря ви много за бързите отговори. Сега като се изака съм малко по-спокойна. Почвам със сливите. Повече вода и мисля да давам веднъж дневно био баланса.

# 598
  • Мнения: 442
Ние с Омни Биотика дори и сега при захранването всеки ден имаме по 3-4 изхождания

# 599
  • Мнения: 433
Повече вода на кърмено бебе няма смисъл според мен... Това за вит Д и предозиране не ми се струва реално-моите са били на терапевтична доза 6 капки и не са се дехидратирали...

Общи условия

Активация на акаунт