За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 81

  • 30 302
  • 751
  •   1
Отговори
# 615
  • Германия
  • Мнения: 3 425
Здравейте! 39 см нормално ли е за обиколка на глава на бебе на 3 месеца? Според всички таблици, които гледам излиза, че сме с по-малка глава. Иначе в епикризата пише, че е роден с 35 см обиколка на главичката
.

Не казваш дали е момче или момиче, за момчета дават по-голяма обиколка на 3 месеца, за момичета изглежда нормално. Но е относително, защото примерно моята дъщеря се роди с 38см обиколка на главата и на 3 месеца вече беше над 41-42 (по спомен)
Момче е  бебенцето. Развива се нормално, но все пак се притесних. Не знам дали и скоро ще имаме консултация, че да  питам педиатъра

То си е най-добре педитърът да питате, така е. Знам че е важно да се проследи дали главичката, както и всичко друго, расте равномерно по криват, а и все пак има хора с по-малки (но все пак нормални) глави и такива с по-големи...

# 616
  • Мнения: 783
Така ново 20 ...
Има страшно много слюнка и се дави с нея ,на месец и половина е едвали е от зъбки .. Когато я преглъща се дави и понякога се случва да повърне . Вече не знам как да реагирам , първо детенце ми е и всичко по различно от обичайното ме притеснява ... Head Band

# 617
  • Мнения: 285
Така ново 20 ...
Има страшно много слюнка и се дави с нея ,на месец и половина е едвали е от зъбки .. Когато я преглъща се дави и понякога се случва да повърне . Вече не знам как да реагирам , първо детенце ми е и всичко по различно от обичайното ме притеснява ... Head Band
Това се случва и при моето дете. Когато беше не месец, повръщаше често и най-редовно чувах как преглъща мляко, което се връщаше в устата му. Сега повръща много рядко, но пък слюнка има много. Чувам как преглъща, понякога се задавя и кашлюка

# 618
  • Мнения: 123
Моето бебе като по-малко на моменти плюеше бяла прозрачна течност между храненията, приличаше на слюнка но в последствие установих, че са стомашни сокове защото веднъж ме наплю близо до устата когато я бях вдигнала и течността беше особено горчива. Не съм се консултирала с педиатъра, при нас мина с порастването. Случваше се в месеците преди да започнем захранване.

При нас зъбките започнаха на 9 месеца, но някои бебета се плюнчат от доста по-рано.

# 619
  • Мнения: 783
И на какво може да се дължи това ..


Така ново 20 ...
Има страшно много слюнка и се дави с нея ,на месец и половина е едвали е от зъбки .. Когато я преглъща се дави и понякога се случва да повърне . Вече не знам как да реагирам , първо детенце ми е и всичко по различно от обичайното ме притеснява ... Head Band
Това се случва и при моето дете. Когато беше не месец, повръщаше често и най-редовно чувах как преглъща мляко, което се връщаше в устата му. Сега повръща много рядко, но пък слюнка има много. Чувам как преглъща, понякога се задавя и кашлюка

# 620
  • Мнения: 433
И на какво може да се дължи това ..


Така ново 20 ...
Има страшно много слюнка и се дави с нея ,на месец и половина е едвали е от зъбки .. Когато я преглъща се дави и понякога се случва да повърне . Вече не знам как да реагирам , първо детенце ми е и всичко по различно от обичайното ме притеснява ... Head Band
Това се случва и при моето дете. Когато беше не месец, повръщаше често и най-редовно чувах как преглъща мляко, което се връщаше в устата му. Сега повръща много рядко, но пък слюнка има много. Чувам как преглъща, понякога се задавя и кашлюка
Пробвай да поставиш антирефлуксна възглавница, за да не се задавя в пълно легнало положение... Свърза ли се с педиатъра на детето?

# 621
  • Мнения: 783
Каква е тази възглавничка от къде може да се закупи .
Да чухме се с педиатърката ,каза че повръщането е от задавянето от слюнката. Запека е от АМ , каза ако до 3 дни не се изходи да му направим лека клизмичка , но той снощи се изходи - беше доста твърдо като камъчета но все пак се изходи,  днес не е ходил но до довечера има време . Вече имаме и сополки освен много слюнка , но поне няма температура
И на какво може да се дължи това ..


Така ново 20 ...
Има страшно много слюнка и се дави с нея ,на месец и половина е едвали е от зъбки .. Когато я преглъща се дави и понякога се случва да повърне . Вече не знам как да реагирам , първо детенце ми е и всичко по различно от обичайното ме притеснява ... Head Band
Това се случва и при моето дете. Когато беше не месец, повръщаше често и най-редовно чувах как преглъща мляко, което се връщаше в устата му. Сега повръща много рядко, но пък слюнка има много. Чувам как преглъща, понякога се задавя и кашлюка
Пробвай да поставиш антирефлуксна възглавница, за да не се задавя в пълно легнало положение... Свърза ли се с педиатъра на детето?

# 622
  • Мнения: 433
Каква е тази възглавничка от къде може да се закупи .
Да чухме се с педиатърката ,каза че повръщането е от задавянето от слюнката. Запека е от АМ , каза ако до 3 дни не се изходи да му направим лека клизмичка , но той снощи се изходи - беше доста твърдо като камъчета но все пак се изходи,  днес не е ходил но до довечера има време . Вече имаме и сополки освен много слюнка , но поне няма температура
И на какво може да се дължи това ..


Така ново 20 ...
Има страшно много слюнка и се дави с нея ,на месец и половина е едвали е от зъбки .. Когато я преглъща се дави и понякога се случва да повърне . Вече не знам как да реагирам , първо детенце ми е и всичко по различно от обичайното ме притеснява ... Head Band
Това се случва и при моето дете. Когато беше не месец, повръщаше често и най-редовно чувах как преглъща мляко, което се връщаше в устата му. Сега повръща много рядко, но пък слюнка има много. Чувам как преглъща, понякога се задавя и кашлюка
Пробвай да поставиш антирефлуксна възглавница, за да не се задавя в пълно легнало положение... Свърза ли се с педиатъра на детето?
Пиши в Гугъл "антирефлуксна възглавница за бебета" и ще ти излязат... Има ги и в бебешките магазини, но сега не е за обикаляне Simple Smile

# 623
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Бебчо е на 9 ++ и все още като се заиграе с нещо се задавя със слюнка. Сякаш забравя да преглътне и я събира. Доста е стресово, но с времето намаляват тези ситуации. Задавяше се и редовно и с мляко. Сега се случва по-рядко, но пък се задавя с вода...изобщо луда работа Simple Smile

# 624
  • Мнения: 685
Здравейте бебето ми е на 5 м и половина. От скоро забелязах, че при гимнастика стяга едното краче. Не го отпуска да му правя жабки. Иначе сам си го мърда вдига, хваща с ръце. Попринцип имаме час за ортопед профилактичен за другия месец, но обстановката в момента нищо не се знае.  Някой имал ли е подобен проблем? Сутрин и при смяна на памперс правим упражнения

# 625
  • Мнения: 442
Здравейте, бихте ли ми препоръчали безконтактен термометър за чело. Благодаря

# 626
  • Мнения: X
По препоръка на семейна приятелка взех от лидъл термометър на sanitas, доволна съм за сега. Simple Smile Не съм сигурна дали е от постоянния асортимент. Струваше към 20-25 лв.

# 627
  • Мнения: 844
Бягам от всички безконтактни термометри... Купих хубав след проучване за над 100 лв, на моето чело показва 36 на детето 38.3, меря с друг (галиев), всичко е под контрол.. докторката само дето не ми се скара с какво я занимавам..

# 628
  • Мнения: X
Аз съм доволна от термометъра на Нук. Но при бебетата челцето често е по-топличко от цялостната телесна температура- след сън, след плач, напъване, когато е прекалено облечено... тий като потните жлези по тялото не са добре разработени и се потят и охлаждат през главичката.

# 629
  • София
  • Мнения: 39 758
Микролайф.
Доволна бях от него.
Имам Агу. Батерията обаче му падна много бързо. И нямам представа къде да търся.

Общи условия

Активация на акаунт