За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 81

  • 30 435
  • 751
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 799
Ние сме на АМ ,когато си смуче пръстите значи иска нещо давам му първо мляко ,ако са минали 2 часа от предното ядене ,ако не иска мляко той зяпа и върти главата или с език бута бибата и тогава давам вода . Ако е жаден пие ако не отново бута с езиче. И те така сме ние

Момичета, кога предлагате вода? Бебчето е на 9 +++ и не знам кога точно да предлагам. Веднага след храна? 30 мин.след храна? Когато се сетя? Много сме зле със захранването и е предимно на кърма, но така или иначе пие и вода. Чувала съм за "правилото" колкото пъти яде "твърда" храна, толкова пъти да предлагам вода...вие как практикувате?
Моята бебка си смучеше пръстите, когато е нервна и ще пълни памперса. Честно казано само тогава съм го забелязвала. Вече е на 5++ и вече почти не го прави, сега само ако я дразнят венците.
Биберон смуче много рядко, давам й го по-скоро, за да си играе с него. Досега е заспивала сигурно няма и 10 пъти с него, като повечето са в количката.

# 661
  • Мнения: 1 134
Момичета, кога предлагате вода? Бебчето е на 9 +++ и не знам кога точно да предлагам. Веднага след храна? 30 мин.след храна? Когато се сетя? Много сме зле със захранването и е предимно на кърма, но така или иначе пие и вода. Чувала съм за "правилото" колкото пъти яде "твърда" храна, толкова пъти да предлагам вода...вие как практикувате?
Аз давам поне 30-40 мин след АМ или непосредствено след пюрето. Ако суче биберона по-силно от обичайното, бърка си в устата или текат много лиги,  давам вода.

# 662
  • Германия
  • Мнения: 3 435
Аз захраних по ЗВБ и вода предлагах с яденето, в чаша с твърд накрайник. Чашата си седеше на табличката, или я подавах от време на време или тя сама си я взимаше. По нататък винаги имаше готова чаша с вода и предлагах от време на време през деня като се сетя

# 663
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Много благодаря, момичета. До сега и аз предлагах веднага след пюрето, но се замислих дали е ок и дали не се разреждат стомашните сокове така...знам ли и аз вече Simple Smile

# 664
  • Мнения: 787
Има ли някой с болно мъниче . Нашето (на 2 м) е с хрема и малко кашлица.  Как се справяте , за сега аз пръскам с Тетрисал и изсмуквам сополите .. очичките му червени и греят , няма температура но катонче ли и не се оправя .. Frowning1

# 665
  • Мнения: 433
Аз бих дала и вит Ц също... Какво казва педиатърката? От кога е така детенце..

# 666
  • Мнения: 787
От 3 дни е така когато й се обадих беше само със запушено носле и тя каза да впръскваме тетрисал и да се изсмукваме.  Но мисля утре да й се обадя и да я помоля за домашно посещение 

Аз бих дала и вит Ц също... Какво казва педиатърката? От кога е така детенце..

# 667
  • Мнения: 2 406
Най-добре наистина домашно посещение. Много е малко бебето и трябва да се обърне внимание на състоянието, за да не се влоши. Скорошно оздравяване!

# 668
  • Мнения: 787
Дано ,  Благодаря ви
Най-добре наистина домашно посещение. Много е малко бебето и трябва да се обърне внимание на състоянието, за да не се влоши. Скорошно оздравяване!

# 669
  • Мнения: 632
Добро утро, мами! Ще ви помоля ако някоя види някъде аптамил кутия 800гр от новата формула да ми пише. Прилагам снимка. Видях че го има в Ремедиум но доставката е 30 дни, а тука в нашия край го няма никъде. Или ако знаете някой да продава от английския аптамил и да има в наличност още по-добре. Благодаря ви

# 670
  • Мнения: 433
Виж в ОЛХ.

# 671
  • Мнения: 183
Привет! Използвам памперси Лупилу 3ти размер, но виждам, че няма индикатор за влага. Дали само 1ви и 2ри размер имат тези лентички? Някои от вас дали използва памперси на тази марка, защото съм доволна, но не ми харесва, че липсва лентичката.

# 672
  • Мнения: 812
Аз ги използвам, но никога не съм следила тази лентичка, когато съм ползвала друга марка памперси. Мое лично мнение е че тя не е показател. Правило ми е впечатление, че след може би 1 изпишкване лентите стават оцветенени, а реално памперса и е сух, сложен преди 15 мин. Ориентирайте се според това, колко е надут, според мен е много по-добър показател. Simple Smile
Привет! Използвам памперси Лупилу 3ти размер, но виждам, че няма индикатор за влага. Дали само 1ви и 2ри размер имат тези лентички? Някои от вас дали използва памперси на тази марка, защото съм доволна, но не ми харесва, че липсва лентичката.

# 673
  • Германия
  • Мнения: 3 435
Мисля че индикаторът за урина при всичките марки памперси е само за размер 1 и 2.

Щом сте вече на 3ката няма какво толкова да го мислиш памперса, доста часове издържа без смяна 👍🏼

# 674
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Привет! Използвам памперси Лупилу 3ти размер, но виждам, че няма индикатор за влага. Дали само 1ви и 2ри размер имат тези лентички? Някои от вас дали използва памперси на тази марка, защото съм доволна, но не ми харесва, че липсва лентичката.
Нямат! Само размер 1 и 2 имаха. Това е един вид младите родители да се ориентират кога горе долу да сменят памперса. Бях много доволна от лентичките, защото наистина го сменях, когато беше станала напълно синя. Аз вече ползвам размер 6 и съм си свикнала кога да го сменям, просто опипвам памперса. Бяха ми дали на Хъгис мисля, размер 5 и те нямаха лентичка.

Общи условия

Активация на акаунт