За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 81

  • 30 273
  • 751
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 172
Здравейте!
Има ли и други бебета на 1,5г, които все още не дъвчат и се давят? Не предлагам нищо различно от едро пасирана храна или ориз, овес.. Иначе се дави зверски..
Моля и за съвет!

# 691
  • Мнения: 1 295
Всичко с времето си, голямата ми дъщеря до ден днешен държи да яде храна със ситни парчета иначе й е неприятна храната. Малкото от 6 м дъвче всичко наред. Всичко е до дете, не се отказвайте предлагайте от време на време, но се вслушайте и в детето.

# 692
  • Мнения: 515
Кърмените бебета не преяждат. Пробвайте да намалите постепенно АМ с по-често кърмене. Така ще се увеличи кърмата и постепенно ще махнете АМ.
 При нас личната лекарка капна веднъж витамин К при профилактичния преглед /май беше на 2м/ , а преди това в болницата им дават един път. Общо май са 2 приема.. Да не се бъркате с вит.Д?
За капките против колики не мога да дам съвет. Ползвала съм няколко пъти само. Както са ви писали по горе може от АМ да дразни на стомахчето.

# 693
  • Мнения: 1 024
Pampers premium 3-ka имат индикатор.
За вит.К може и само 1 прием вижте в епикризата на бебета дали е даван...

# 694
  • Мнения: 183
Момичета, сега обърнах внимание, че витамин Д, който имам е за 100 дози и скоро ще свърши опаковката, а в аптеките казват, че е изкупено всичко. Дали някъде по вашите населени места се намира витамин Д на каквато и да е марка? Използвам Д-Абовит, само за информация

# 695
  • Мнения: 1 134
Момичета, сега обърнах внимание, че витамин Д, който имам е за 100 дози и скоро ще свърши опаковката, а в аптеките казват, че е изкупено всичко. Дали някъде по вашите населени места се намира витамин Д на каквато и да е марка? Използвам Д-Абовит, само за информация
Т. к. Вигантол е масово изкупен, ни дадоха витамин Д на Джеймисън - разликата е единствено в цената.

# 696
  • Мнения: 3 938
Вигантол нямаше и преди да настане истерията и да го изкупят. Ние имаме за още месец някъде и през това време ще търся по аптеките и онлайн, дано открия.

# 697
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
И на Джеймисън е изкупен навсякъде. Прерових и онлайн аптеките, никъде не открих. Остава варианта да се търси на място, в някоя малка забутана аптека.

# 698
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 824
Аз купих Вая Д3 , което е витамин Д3 с пробиотик. В първата аптека имаше

# 699
  • Мнения: 4 030
Колко време трябвa дa cе дaвa витaмин Д, до еднa годинкa или и cлед товa?

# 700
  • Мнения: 777
И ние сме с джеймисън , едвали има разлика във самия витамин по скоро само в цената

Момичета, сега обърнах внимание, че витамин Д, който имам е за 100 дози и скоро ще свърши опаковката, а в аптеките казват, че е изкупено всичко. Дали някъде по вашите населени места се намира витамин Д на каквато и да е марка? Използвам Д-Абовит, само за информация
Т. к. Вигантол е масово изкупен, ни дадоха витамин Д на Джеймисън - разликата е единствено в цената.

# 701
  • Мнения: 26
В Перник първо го бяха скрили витамин Д3 от вчера вече го има

# 702
  • Мнения: 433
И ние сме с джеймисън , едвали има разлика във самия витамин по скоро само в цената

Момичета, сега обърнах внимание, че витамин Д, който имам е за 100 дози и скоро ще свърши опаковката, а в аптеките казват, че е изкупено всичко. Дали някъде по вашите населени места се намира витамин Д на каквато и да е марка? Използвам Д-Абовит, само за информация
Т. к. Вигантол е масово изкупен, ни дадоха витамин Д на Джеймисън - разликата е единствено в цената.
Има разлика между Вигантол и Джеймисън - първият в една капка съдържа 500IU,а Джеймисън - 400IU.

# 703
  • Мнения: 1 134
И ние сме с джеймисън , едвали има разлика във самия витамин по скоро само в цената

Момичета, сега обърнах внимание, че витамин Д, който имам е за 100 дози и скоро ще свърши опаковката, а в аптеките казват, че е изкупено всичко. Дали някъде по вашите населени места се намира витамин Д на каквато и да е марка? Използвам Д-Абовит, само за информация
Т. к. Вигантол е масово изкупен, ни дадоха витамин Д на Джеймисън - разликата е единствено в цената.
Има разлика между Вигантол и Джеймисън - първият в една капка съдържа 500IU,а Джеймисън - 400IU.
Така е, права сте. Но и за двата препарата указанието е едно и също - по една капка за бебета с цел профилактика. По-добре да се приема доза по-ниска със 100 единици, отколкото никаква, така че ще давам каквото имам.
Аз профилактично давам и Биозин кидс, в чийто състав също би трябвало да има витамин Д(не че половината от сиропа не се плюе).

# 704
  • Мнения: 1 134
И аз давам биозин кидс и витамин Д на джеймисън. Ние вече сме почти на 2, но педиатърката каза до април да даваме.

Общи условия

Активация на акаунт