За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 81

  • 30 316
  • 751
  •   2
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 405
Колко време трябвa дa cе дaвa витaмин Д, до еднa годинкa или и cлед товa?

Това преценява единствено и само педиатърът на детето! При някои деца се затваря по-бавно фонтанелата и тогава се пие по продължително време,но това време определя лекар и е строго индивидуално.
Има значение и кога е родено бебето, зима или лято.

# 706
  • Мнения: 433
И ние сме с джеймисън , едвали има разлика във самия витамин по скоро само в цената

Момичета, сега обърнах внимание, че витамин Д, който имам е за 100 дози и скоро ще свърши опаковката, а в аптеките казват, че е изкупено всичко. Дали някъде по вашите населени места се намира витамин Д на каквато и да е марка? Използвам Д-Абовит, само за информация
Т. к. Вигантол е масово изкупен, ни дадоха витамин Д на Джеймисън - разликата е единствено в цената.
Има разлика между Вигантол и Джеймисън - първият в една капка съдържа 500IU,а Джеймисън - 400IU.
Така е, права сте. Но и за двата препарата указанието е едно и също - по една капка за бебета с цел профилактика. По-добре да се приема доза по-ниска със 100 единици, отколкото никаква, така че ще давам каквото имам.
Аз профилактично давам и Биозин кидс, в чийто състав също би трябвало да има витамин Д(не че половината от сиропа не се плюе).
Отбелязвам разлика, която е факт просто, а дали са важни 100 единици или не, или вие какво ще давате - не коментирам. Някъде да прочетохте "Ако не е Вигантол-не давайте"...

# 707
  • Мнения: 919
А как трябва да го давам вигантола? С принцовка, с пипетка? Термина ми е за април 🙂

# 708
  • Мнения: 800
https://sopharmacy.bg/product/1309/naturalen-vitamin-d-x11-7-ml-dzheymisan.html
Тук виждам, че има наличен... Някой по назад в страниците мисля, че търсеше.

# 709
  • Мнения: 1 134
И ние сме с джеймисън , едвали има разлика във самия витамин по скоро само в цената

Момичета, сега обърнах внимание, че витамин Д, който имам е за 100 дози и скоро ще свърши опаковката, а в аптеките казват, че е изкупено всичко. Дали някъде по вашите населени места се намира витамин Д на каквато и да е марка? Използвам Д-Абовит, само за информация
Т. к. Вигантол е масово изкупен, ни дадоха витамин Д на Джеймисън - разликата е единствено в цената.
Има разлика между Вигантол и Джеймисън - първият в една капка съдържа 500IU,а Джеймисън - 400IU.
Така е, права сте. Но и за двата препарата указанието е едно и също - по една капка за бебета с цел профилактика. По-добре да се приема доза по-ниска със 100 единици, отколкото никаква, така че ще давам каквото имам.
Аз профилактично давам и Биозин кидс, в чийто състав също би трябвало да има витамин Д(не че половината от сиропа не се плюе).
Отбелязвам разлика, която е факт просто, а дали са важни 100 единици или не, или вие какво ще давате - не коментирам. Някъде да прочетохте "Ако не е Вигантол-не давайте"...
Както съм написала по-горе, твърдението Ви е правилно. Просто споделям какво давам аз, все пак затова е форума, да обменяме информация. Не се заяждам с Вас.

# 710
  • Мнения: 1 212
А как трябва да го давам вигантола? С принцовка, с пипетка? Термина ми е за април 🙂
Най-удобно ми е било да капя направо в устата на бебето, все пак става въпрос за няколко капки.
С лъжичка съм пробвала, но то половината остава по нея.
За спринцовка няма смисъл...

# 711
  • Мнения: 4 041
Нaпрaво хвaщaш двете бузи нa бебето отcтрaни и cтиcкaш леко зa дa не мърдa, тaкa уcтните оcтaвaт леко отворени и кaпеш. Cлед товa дaвaш кърмa или aм зa дa cи cигурнa, че влизa в коремчето. И гледaш дa не те бутне c ръцете cи докaто му cлaгaш кaпките.

# 712
  • Мнения: 3 942
Моята дъщеря като види шишенцето отваря широко устата и изплезва езика, докто не й капна. От 3 месечна го прави, явно много й харесва. Не давам вода или АМ след това. Педиатърката препоръчва по-колко да се дава - ние сме на една капка дневно.

# 713
  • Мнения: 82
Здравейте. Имам дъщетя на 2г. И 3месеца. На ръката й се появи някакъв обрив от малки червени пъпчици и не се маха вече може би месец. Не изглеждаше притеснителен. Но сега вече след толкова време започвам да се замислям. Мазала съм с кр. Здраве но не помага. Някак в тази епидемия не ми се ходи до педиатъра. Имате ли предположения какво може да е?

# 714
  • София
  • Мнения: 18 699
Сухи петна,да не те плаша,но може би ще се появят на други места също.

# 715
  • Мнения: 82
Мерси. Да мажа ли с нещо за да мине по бързо

# 716
  • Мнения: 285
Мерси. Да мажа ли с нещо за да мине по бързо
Синът ми имаше подобни и при нас помогна кремчето на др. Тайс NACHTKERZEN 🙂

# 717
  • Мнения: 346
Момичета бебчо от вчера взе да пълни памперса на всяко хранене и снощи даже повърна на фронтан и иначе повръща доста често. На смеесено хранене сме.. Опитвам се да минем на кърма изцяло, но все още хапва АМ.. Имам ли повод да се притеснявам..?

# 718
  • София
  • Мнения: 18 699
Мерси. Да мажа ли с нещо за да мине по бързо

Аз бих завела на дерматолог.

# 719
  • Мнения: 293
Здравейте, бебче е на 2++ и е изцяло на АМ Аптамил 1. От вчера не е акал. Давам абоколикен, био гая вечер. До скоро давах по 2 пъти на ден и инфакол заради колики, но откакто го намалих забелязвам, че се изхожда по-рядко. От 3 дни давам инфакола само преди вечерното мляко заедно с биогаята. Може ли от намалянето на инфакола да се запече?

Общи условия

Активация на акаунт