За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 81

  • 30 398
  • 751
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 433
По принцип се запичат от симетикона, не от намалянето му...

# 721
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Здравейте. Имам дъщетя на 2г. И 3месеца. На ръката й се появи някакъв обрив от малки червени пъпчици и не се маха вече може би месец. Не изглеждаше притеснителен. Но сега вече след толкова време започвам да се замислям. Мазала съм с кр. Здраве но не помага. Някак в тази епидемия не ми се ходи до педиатъра. Имате ли предположения какво може да е?

E_T_P, ако не ти се ходи по доктори точно сега, препоръчвам приложението Healee. Харесваш си онлайн дерматолог, плащаш онлайн с карта или PayPal и обясняваш случая на доктора. Пращаш снимки, ако трябва провеждате видео разговор. Не е идеално, разбира се, че не е като на живо, но пък е вариант. Аз ползвах точно дерматолог за дядо ми миналата година. Имаше кървящо образувание, бяха назначили операция, но нито искаше да отиде отново на доктор, нито на ооерация, та от зор намерих Healee. "Нещото" падна само след консервативно лечение по препоръка на онлайн докторката и да чукна на дърво, не е имал проблеми от тогава.

# 722
# 723
  • Германия
  • Мнения: 865
Момичета, моята бебка на 6+++м. Пие мляко на често, обаче много малки количества. Яде пюренца, но колкото да опита вкуса. Яде малко пюренце,след това иска да пие мляко. Сутрин например започва с около 100мл и цял ден така през 1/2 часа. Опитах през 3 4 часа, стои си гладна. Ако имате някакви съвети, ще ги чета с удоволствие.

# 724
  • Мнения: 442
Момичета, моята бебка на 6+++м. Пие мляко на често, обаче много малки количества. Яде пюренца, но колкото да опита вкуса. Яде малко пюренце,след това иска да пие мляко. Сутрин например започва с около 100мл и цял ден така през 1/2 часа. Опитах през 3 4 часа, стои си гладна. Ако имате някакви съвети, ще ги чета с удоволствие.
Малкия и той беше така пиеше по 120 мл. мляко през час и половина два, не помня до кога точно ама май към 7 ли 8 месец си увеличи сам млякото ии през три часа си искаше иначе до тогава по малко и често,бях пробвала да увелича на 150, но си изпиваше пак 120 и дотам. Водете се по детето, то само ще си покаже..

# 725
  • Мнения: 62
Пламъче, от написаното ми се струва, че твоето бебенце може би преяжда. Гладно ли изглежда след кърмене, че додаваш АМ или пък малко наддава? Ако не му дадеш добавка, можеш ли да го заиграеш и да издържи геройски без драма до следващото хранене? Може би консултант по кърмене ще помогне, опитай да се свържеш.

# 726
  • Мнения: 943
Здравейте, бебче е на 2++ и е изцяло на АМ Аптамил 1. От вчера не е акал. Давам абоколикен, био гая вечер. До скоро давах по 2 пъти на ден и инфакол заради колики, но откакто го намалих забелязвам, че се изхожда по-рядко. От 3 дни давам инфакола само преди вечерното мляко заедно с биогаята. Може ли от намалянето на инфакола да се запече?

Здравей! От млякото е. Много често бебчета на Аптамил акат по-рядко. Ако бебчето не се мъчи, не би трябвало да е проблем. Все пак зависи и от други фактори, де. Ако положението е много зле, може да пробваш с Аптамил Комфорт, то е за запек и колики. Моето бебе в момента е на това мляко и се изхожда на 3-4 дни. Видимо не се мъчи, консистенцията е нормална, наддава си добре. Все пак, обсъди го с педиатъра.

# 727
  • Мнения: 350
Скрит текст:



Здравейте, каква е разликата между 2та фризовома

Последна редакция: пт, 27 мар 2020, 11:00 от AnMary

# 728
  • Мнения: 433
Само опаковката...

# 729
  • Мнения: 4 051
Здрaвейте, бебешкaтa водa превaрявaте ли я преди дa я дaдете?

# 730
  • Мнения: 809
Да, педиатъра така препоръча.
Здрaвейте, бебешкaтa водa превaрявaте ли я преди дa я дaдете?

# 731
  • Мнения: 1 134
Здрaвейте, бебешкaтa водa превaрявaте ли я преди дa я дaдете?
Не, спазвам инструкциите на опаковката, преварявам само ако са минали 48 часа от отварянето.

# 732
  • Мнения: 4 051
A дa ви питaм, чорaпите 19-22 рaзмер нa кaквa възрacт отговaрят?

# 733
  • Мнения: 3 439
A дa ви питaм, чорaпите 19-22 рaзмер нa кaквa възрacт отговaрят?
1-2

# 734
  • Мнения: 28
Здравейте,
Моето бебе е на 2 месеца. Кърмено На поискване ( обикновенно през 2-3 часа) , като рядко успявам да я излъжа да дам чайче за колики. Дори да успея са само няколко глътки на ден. От 2-3 седмици сама спря да се храни в 00часа, и си се събужда сама в 3-4ч.
От два дена обаче, прави много големи паузи и през деня ( по около 4 часа). Спинка й се повече. Като в будна си е активна. Шава си, заглежда се, усмихва се , мрънка си. Ако продължава така храненията за едно денонощие ще са ни около 6. Това нормално ли е? Не е ли малка?

Общи условия

Активация на акаунт