Новата година ни навести, ЮНЧЕТО се опитва да пълзи - Тема 7

  • 15 878
  • 780
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 458
Ох, на мен ми излезе херпес на устата. Цял ден целувам и гушкам бебо и го усетих преди къпане. Сега умирам от притеснение да не съм го заразила. На някоя мама излизало ли и е? Като бях бременна ми излезна два пъти, дали съм му предала анти тела? Ако не е едно ще е друго, всеки ден притеснение за нещо, направо вече ми иде да се гръмна. 🤯

# 496
  • Мнения: 6 414
С това (не)спане и при нас е драма. Поне вече знам, че е от зъбите. Както нямаше до сега и за една вечер четири на веднъж пробиха Scream снощи празника беше незабравим Stuck Out Tongue Winking Eye

# 497
  • Мнения: 131
Ох, на мен ми излезе херпес на устата. Цял ден целувам и гушкам бебо и го усетих преди къпане. Сега умирам от притеснение да не съм го заразила. На някоя мама излизало ли и е? Като бях бременна ми излезна два пъти, дали съм му предала анти тела? Ако не е едно ще е друго, всеки ден притеснение за нещо, направо вече ми иде да се гръмна. 🤯

И на мен ми излезе миналата седмица, също имах и докато бях бременна. Много се притесних, гледах да не го целувам. Всичко слава-богу беше ок и на бебо нищо му нямаше. Четох че било най-опасно докато е новородено, първите два месеца. Пръсках се с един препарат за афти Анафтин, с който на мен ми минава много бързо.

# 498
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Аз също имах херпес и като бременна, к като беше съвсем малък, наскоро пак ми се беше появил. Не го целувам и толкова.

При нас драмата със съня също я има, но поне има подобрение за сега. Да видим до кога, че уж са зъби, ама нищо не излиза.

# 499
  • Мнения: 2 477
И при нас е драма със съня. Заспива към 23-24 ,буди се в 8-8,30. Като през нощта се буди поне 1-2-3-4-5-6 пъти. През деня спи 2 пъти, най -много по час, често и по 30 мин. Чак се чудя как издържа. Почти не заспива вече с кърмене и я приспивам в раницата. Така и не се научи на биберон. Отделно много емоции и нови неща й се събират, насън се търкаля, изправя се седнала, не е лесно да си бебе Joy.
И ние нямаме зъби още, постоянно иска да ме хапе, преди така правеше като е гладна, често й давам да суче, а тя си чеше зъбките...

Последна редакция: нд, 16 фев 2020, 00:16 от Elsi86

# 500
  • София
  • Мнения: 3 098
ММ днес ме попита до кога ще е на кърма детето. Явно му се вижда вече много голям за това. Grinning Иначе и при нас буденето през нощта продължава трети месец и се надявам като излязат тези зъби да спре да се буди. А за през деня май осъзнавам, че аз не го слагам прекалено често. Защото откакто махнахме шезлонга, на който го бях научила да го друсам, го слагам да си спи в леглото и си спи. Давам му дрънкалки или кремчето за подсичане, много обича да го дъвче, пускам прахосмукачка на телефона и ако наистина му се спи заспива за 5 минути. Понякога не иска и си играе и не заспива, но иначе ако ме вижда в стаята почва да мрънка. Затова го оставям сам да си заспи.

# 501
  • Мнения: 939
Момичета, от седмица и нещо ми се появи ту кърваво, ту кафеникаво течение, като не е всеки ден. Кърмя си бебка. При вас случвало ли се е?

И бебка си се буди през нощта, насуче се и пак заспива, след няколко часа пак така. През деня спинка по 2 пъти горе долу около сутрин/обяд и късния следобяд. Всеки ден е различна. Тя от няколко дни е със сополи и нз вече с тия болести....

# 502
  • Мнения: 272
Добро утро, добър вечер, честно казано вече ми се губи какво с тези по 2/3 часа сън Grinning. Ние се кърмим само нощно време  и като мине 1 часа нощес кърменията стават и на час. Чудя се как ще я отивам въобще. Като усети, че и давам се чува от нея едно "аха, аха" с възклицание и задоволство все едно гледате властелин на пръстените (фродо май беше това с пръстена). Накратко екстаз и кеф. И май ще урееве света като стигнем до тази час. Баткото нямаше проблем пък с това даже му беше все тая, че я спряхме нито търсеше  нямаше драми. А с тази госпожица не го виждам а съня от 8 часа абсурд. Sleeping

Извиням се дълги пост, но вече ми се иска малко спокоен сън вечер, надявам се да ме разбирате.

# 503
  • София
  • Мнения: 4 004
Нощем се кърмим на час, а в моментите в които не се - баткото ме рита в главата. Изгоних таткото в детската, че ми е тясно на спалнята, ама баткото още е с мен, че там е прецакано отоплението (все чакаме да го оправят). Та някой ден и баткото ще го последва там...

# 504
  • София
  • Мнения: 888
И ние сме на млечния бар цяла нощ. Неприятното е, че заспива след 23ч, снощи в 0:30 и на мен не ми остава възможност да си свърша нещо, а просто лягам.
Днес предложих закуска и с нея въвеждам сирене. Снощи накиснах малко фини овесени ядки, сутринта изплакнах и сложих на котлона за 5 Мин, добавих малко ГХИ и сирене, лъжичка АМ. Мн и харесаха.

# 505
  • Мнения: 62
И аз продължавам да кърмя по 737286473 пъти на вечер. Нещо странно, което се случва от няколко дни, е че през деня от нищото започва да ми тече кърма от гърдите, както ставаше съвсем в началото като се роди бебчо и преди да се регулира всичко.
Започвам да си мисля, че вместо са се регулира към намаляване заради заместения обяд и СЗ, кърмата ми се увеличава заради непрестанното нощно висене на гърдите ми. ☹ Имате ли идея от какво може да е?

# 506
  • Мнения: 861
И аз имам такива протичания от няколко дни...🙄

# 507
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Аз наскоро даже се препълних веднъж, а беше през деня и то гърдата дето не е толкова любима.

# 508
  • Мнения: 560
Извинявам се, че сменям темата, но ми се ще да питам постилате ли от сглобяемите пъзели на земята? Купих онзи ден и днес тръгнах да го мия. Ми то мирише отвратително, да не говорим, че и боя пусна.... как ви се струва? Ценовия диапазон е 7-60 лв. за такива пъзели. Някой инвестирал ли е в нещо по-скъпо, но по-качествено или всички са един дол дренки?
И аз сервирах днес овесени ядки с масло, сирене и АМ. Simple Smile Купила съм елда и се чудя да си играя ли брашно да правя или да варя и пасирам направо?  Май ще е второто.

# 509
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Ние сме с пъзел от джъмбо, 10лв/кв. Не съм забелязала миризма или боя да пуска, а изолира доста добре пода от студа. За сега съм взела само за хола, но като се затопли ще го махна сигурно, то и без друго малкия ще ходи навсякъде.

Общи условия

Активация на акаунт