Новата година ни навести, ЮНЧЕТО се опитва да пълзи - Тема 7

  • 15 974
  • 780
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 62
Pinks, аз елдата я варя и пасирам с масло/гхи и някакъв плод/зеленчук. Много я харесва.

# 511
  • Мнения: 305
Извинявайте, въпрос, как добавяте АМ към елда/ овесени ядки- сухо, или първо го разтваряте във вода? Ако е сухо, разтваря ли се хубаво в овесените ядки?

# 512
  • София
  • Мнения: 888
И аз мисля да накисвам цели зърна елда, после да варя и пасирам.
Аз не ползвам пъзел, в хола сме с килим, но тя обича да тропа на паркета с някоя пластмасова играчка или в бокса на плочките....
Снощи ММ беше седнал до нея на пода, тя се набра върху него, изправи се и се пусна....и така 4-5 пъти. Успешно тупва по дупе после, но определено иска да е права вече.
Sol1986 аз слагам 1 лъжичка сухо вещество, разтваря се, ХИП Комбиотик.

# 513
  • Мнения: 3 252
Ние сме с пъзел от джъмбо от 7.99 лв пакета, имаме общо 4 пакета и съм й направила детски кът. Само първото миене е кофти, после не мирише. Аз го мия с вода 3 пъти в седмицата. Засега я удържам върху пъзела + близкия ламинат. Имаме и лилав килим (тип шаги), до който като стигне се връща. Иначе да, тропа на ламината с играчки, но стои върху пъзела. Момата още не се изправя, но в 60% от случаите си сяда и стои като един бобър (който завива шоколада в станиол) с точно същото изражение.. Аз утре започвам ръжените ядки, мисля по същия начин - 3 л накиснати от вечерта, на другия ден варя 5-10 мин и пасирам и давам с плод.

# 514
  • София
  • Мнения: 4 011
И нашия е от Джъмбо. Не ми мирише и не пуска боя. Изолира супер. Мия го с препарат за бебешки играчки когато се сетя...обик овено около веднъж на две седмици.

# 515
  • Мнения: 285
Ние сме с пъзел от джъмбо от 7.99 лв пакета, имаме общо 4 пакета и съм й направила детски кът. Само първото миене е кофти, после не мирише. Аз го мия с вода 3 пъти в седмицата. Засега я удържам върху пъзела + близкия ламинат. Имаме и лилав килим (тип шаги), до който като стигне се връща. Иначе да, тропа на ламината с играчки, но стои върху пъзела. Момата още не се изправя, но в 60% от случаите си сяда и стои като един бобър (който завива шоколада в станиол) с точно същото изражение.. Аз утре започвам ръжените ядки, мисля по същия начин - 3 л накиснати от вечерта, на другия ден варя 5-10 мин и пасирам и давам с плод.

А ечемика може ли да се приготвя по същия начин?

# 516
  • Мнения: 3 252
Аз мисля по абсолютно същия начин да го давам

# 517
  • Мнения: 6 577
От къде купувате ръж и ечемик?

# 518
  • Мнения: 1 694
В големите супермаркети има ръжени и ечемичени ядки, също био магазините. И ние сме с пъзел от Джъмбо няма проблем.
Сега като казвате - на мен от няколко дни ми “боцкат” гърдите през деня все едно всеки момент ще потекат, а той има заместени обяд и СЗ и кърмя сутрин, вечер и нощем... и досега се беше регулирало производството да не е засилено през деня...иначе протичането е заради засилено производство вследствие на активното нощно кърмене, все пак нощем нивата на пролактин са най-високи и нощното кърмене е най-доброто средство за стимул на лактацията

# 519
  • Мнения: 62
И аз предположих, че е в следствие на безкрайното кърмене през нощта. Чувала съм, че масово жените се оплакват от липса на кърма в тези месеци след рабдането, бебетата се отбиват, защото не им е сладко вече, кърмата “не била хранителна” след не знам си кой месец и т.н. и т.н. Аз имам чувството, че в момента мога да изхраня половината от бебетата в групата без проблем. 😝 А на малкия му е толкова вкусно и сладко, че ако може само това би ял до първи клас. От друга страна, на мен ми се иска да приключвам с кърменето вече и да си пия бяло винце без да го мисля.

# 520
  • Мнения: 892
Аз точно в този период отбих баткото, защото въпреки, че имаше 3 заместени ядения през нощта през час и половина макс 2 мрънкаше да яде и си мислех, че кърмата ми е недостатъчно хранителна или не му стига. В крайна сметка се оказа, че го тормозят зъби и 1 седмица след като го отбих му избиха и се кротна. Малката още няма зъби, но засега си хапва през 4 часа и през нощта. Мен ме е яд, че така се получи при нея , че не можах да я кърмя, а имах толкова много кърма ама здраве да е.
Напоследък ме наболява дясната гърда и се чудя дали да ходя при мамолог. Така ме болеше когато направих запушването, но аз вече почти 4 месеца не кърмя, кърмата я спрях постепенно и не съм имала проблеми. С баткото пак така процедирах, но не съм имала болки.

# 521
  • Мнения: 892
Извинявам се, че сменям темата, но ми се ще да питам постилате ли от сглобяемите пъзели на земята? Купих онзи ден и днес тръгнах да го мия. Ми то мирише отвратително, да не говорим, че и боя пусна.... как ви се струва? Ценовия диапазон е 7-60 лв. за такива пъзели. Някой инвестирал ли е в нещо по-скъпо, но по-качествено или всички са един дол дренки?
Ние взехме 2 вида пъзел от Джъмбо и не съм доволна. Не пускат боя, но миришат и не ми се напасват както искам. Отделно ходещото човече се пързаля отгоре им, а и двете си умират да го ближат, което ме влудява. Затова инвестирахме в килим за 120 лв, който ако оцелее, ще остане и за в бъдеще за детската стая.

# 522
  • Мнения: 1 024
Ние също сме назад, не може да стои сама все още, а за ходене изобщо няма признаци,нямаме и зъби, почти на 8м сме вече. Но пък знае 5-6 неща и като я попиташ и посочва с поглед за мястото на предмета.
Със захранването също съм назад, сега ще въвеждам глутен. Не съм давала сирене, масло и т.н
Да ви попитам има ли други бебоци, които не обичат плодови пюрета. Такава физиономия на отвращение прави, когато и дам плодово пюре. Само пюре не може да яде, единствено смесено с каша. От два дни предлагам банан, все едно и давам лимон, дори я снимах 😁. За сметка на това, хапва всички зеленчуци...
Имаме 2 заместени хранения, 2 на АМ и едно на кърма. Аз така и не успях и с кърмене да я увелича тази кърма и вече 8 месеца поддържам лактацията с цедене по 7-8 пъти на ден, за да и осигуря поне  1 хранене. Отплеснах се, че ми е болна тема 😁 На някой правиха ли манту за БЦЖ? На нас ни предстои, тъй като нямаме белег.

# 523
  • Мнения: 2 521
Педи уж видя белег от Бцж, аз нищо не виждам, ама щом казва Grinning.
Бебка вече сама сяда, набира се на коленца и се друса, на 8мес 5 дни е, няма зъби. Много я мъчат. Буди се през 3ч. Да суче, през деня пюрето и СЗ й стигат и не се сеща за сучене. Не съм вкарвала закуска, не знам кога. Искам да си пие кърма още.
От каката имаме гумен пъзел в детската част на хола. Не съм я пускала още на земята, стои в двете кошари на дивана, на спалнята. Но долу засега няма да я пускам, има безброй опасни неща, от каката и все отлагам евакуирането им. Също и нивото трябва да спуснем тези дни, че се набира на кошарата и дърпа телефона, дето я гледаме, докато спи.

# 524
  • София
  • Мнения: 616
Аз имам гумен пъзел от каката, не помня откъде беше, но бях доволна. Доста е запазен, но не знам сега дали ще го ползвам, тъй като имаме килими в детската и хола.
И моето човече още нищо не прави - не седи сам, не се изправя, нито прави опити за пълзене. Само лежи и се върти за играчките си. Не знам как да го стимулирам да се размърда малко....
И аз от три дни въвеждам глутена, ще търся ръж и ечемик после.

Общи условия

Активация на акаунт