Новата година ни навести, ЮНЧЕТО се опитва да пълзи - Тема 7

  • 16 017
  • 780
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 439
Ние имаме пъзел от Хиполенд, 20тина лева беше, доволна съм. Тя постоянно го разглобява и дъвче, свикнах вече.. всеки ден го забърсвам с вода от двете страни, по специално миене не съм правила. С настинка сме иначе... Кашля милото, като я чуя направо душата ми се свива на топка... И е хремава,но сополи няма, само секрети. Педи каза, че от хремата кашля.. дано бързо да мине, че откачам тотално.. Плодови пюрета и ние не обичаме, бях споменала, само банан яде. Не може сама да сяда, но постоянно търси за какво да се хване и е на колене изправена, опитва и от пълзене да се изправя, което винаги завършва с туп на паркета.. което пък ми напомня, че искам още 2 пъзела поне.. да стане нещо като килимче за игра Simple Smile изцяло права се изправя като се катери по мен, и ме стиска и дърпа Simple Smile

# 526
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Моя за седмица сякаш се научи на толкова нови неща, че свят ми се завива. Изведнъж се научи да пие вода със сламка и започна като цяло да пие доста вода, а до скоро така ѝ се мръщеше. Научи се и от обикновена чаша да отпива, преди само тракаше с долните два зъба по нея. Изведнъж седна стабилно, започна да пълзи на 4 крака, започна да се изправя по мебелите, прояде доста неща и вече работи по пинсетния захват, сега се учи да сяда от легнало положение. Та момиче ще ви изненадат скоро бебоците.

# 527
  • Мнения: 232
Момичета да ви питам има ли други бебета на които БЦЖ да набира гной? Набира пука се става коричка и след 2 дни пак същото. Според педиатърката било нормално и означавало, че всичко е наред, но вече 3та седмица колко да е нормално...

# 528
  • Мнения: 787
Момичета да ви питам има ли други бебета на които БЦЖ да набира гной? Набира пука се става коричка и след 2 дни пак същото. Според педиатърката било нормално и означавало, че всичко е наред, но вече 3та седмица колко да е нормално...

Нашата ваксина е така от месеци откакто е сложена. В момента е на коричка. 2 ма педиатри и 1 мед. сестра правеща ваксините казаха, че е нормално.

# 529
  • Мнения: 560
При нас нямаше такава реакция, освен червенина и леко поддуване, но педи ме предупреди, че може да се очаква набиране, пукане и коричка и че било нормално.
Беба само се върти като пумпал в легнало положение. Стои стабилно, но не плъзва още, не се изправя, не се и опитва. На 8м. и половина. Но пък е доста нахитряла в играта си с играчките и общуването.

# 530
  • Мнения: 458
Ние сме с килим, въпреки че трудно остава на него лази на всякъде. Сега се принудихме да поръчаме и ново ниско легло(нашето и без това е на 10 години и скърца от всякъде), но е високо, а той постоянно слиза от него и пада. Та две в едно, хем ново легло за нас, хем милия като слиза да не се джаска толкова. Голяма работа е само бели измисля.

# 531
  • Мнения: 1 694
Оттук нататък вече дечицата ни много ще се различават- сега във физическия напредък, после в проговарянето и комуникацията, няма как, пъстри шарени цветенца Simple Smile моето стои седнало стабилно още откакто го пробвах за пръв път на 6 месеца, не се изправя, не пълзи правилно (само назад се избутва), нищо не казва, пинцетен захват вече от месец прави, пие от чашка с твърд накрайник, не иска да яде когато сам си държи храната, иска само от моите ръце, но в момента е видимо в “период” и очаквам да избухне скоро с умения Simple Smile
Редакция: току що го пробвах да пие със сламка, справи се от раз, днес ще му взема такова шишенце да го видим как ще е

# 532
  • Мнения: 560
Тъкмо съм на тема чаши и се чудя да взема ли с твърд накайник или със сламка направо и каква марка? Пие сама от време на време от авентско шише. Пила е и от ония цепнатите биби. Харесала съм едно на Томи Типи с твърд накрайник. Голяма чуденка ми е.

# 533
  • Мнения: 2 562
Аз взех направо със сламка. После ще го измия и предложа. От кауфланд, на Лорели, за 5 лв, не ми се дават луди пари и да не го иска. Ако й хареса, по-натам ще взема Авент или томи типи.
За пинсетния захват, бебка също отдавна го прави. Даже не се бях замисляла, сега като писахте се сетих, че много й се радвам как хваща с тия малки пръстчета и все малки неща предпочита.
Обаче и тя не дава боц, не пляска, комуникацията ни куца леко, но всичко с времето си. Още помня как учех каката да маха за чао, една седмица нон стоп повтарям едно и също. Не иска и не иска. Веднъж изпращаме едни гости и им викаме Чао и тя се размаха. Та и бебка така, уча я, но тя ще си реши кога ще го направи. Проявяват от сега характер хаха.

# 534
  • София
  • Мнения: 4 011
Дава боц, пляска, дава пет, не маха за чао, о аче разбира от 'не'. Това ме устройва напълно.

# 535
  • Мнения: 3 272
Абе чета аз за някакъв захват, какъв е този захват.. Моята бебка държи лъжицата и се опитва да яде, не че й давам.. Онзи ден си направих експеримент да й дам банан да яде с ръце, е не иска. Хваща го и го маже навсякъде, не се сеща да го сложи в устата. Но пък като й го сложих в лъжицата, която държи си го натъпка. Явно ще е културна от малка, хахаха. Утре прави 8 месеца и не дава боц, пет, чао и т. Н.

# 536
  • Мнения: 458
Малчо прави чао, дава пет и здрасти, но не може да схване боц. Разбира от не и ох. Чуе ли ох знае че ще падне и се стряска, спира за секунда, минава му от едното през другото ухо и айде наново. 😂
Вчера направи 8 месеца и вече пази равновесие сам, изправя се без да се държи никъде. Застава на "четири крака" после някак си се избутва и кляка и накрая се изправя, но ми се вижда че крачетата са му много кашкавалени все още.
Но за сметка на това, не издава никакви звуци, само амам и а от време на време.
Не може да схване и пиенето от сламка или чашка с твърд накрайник. А сме много назад и със захранването. Хапва 5 вида зеленчук и пуешко и за следобед 5 вида плод, като обредното не му е заместено изцяло. От днес ще вкарам жълтък, че вече много изоставане, ама каквото такова.

# 537
  • Мнения: 6 700
Моя днес прави 8 месеца Heart Много "бърбори", всякакви срички нарежда, на баща си вика "дада", на дядо си "деде", като иска нещо си казва отчетливо "дай-дай" няколко пъти,а като не иска "ней-ней", отделно и някакви други неща си нарежда. Разбира "не". Пинсетен захват не съм обръщала внимание, боц също не съм се сещала. Здрасти и чао, пляскане с ръце, не прави още.
 Физически само седи самичък, но не се изправя. Подскача много, но ми тежи и не мога да го държа дълго така. На проходилка го слагам, там да си подскача Sunglasses Вчера пролази назад и тупна от спалнята на ламината, но е ниско, не падна на глава и нищо му няма Hands Pray минахме само с уплаха и за двама ни.
За една вечер му избиха 4 зъба, а следващите още два и вече е с 6 пробили Stuck Out Tongue Winking Eye
Днес сме на консултация, ще видим това БЦЖ. Има някакво червено като пъпка на рамото. Дано е това и да не го боцкат пак.

# 538
  • Мнения: 55
Валерко е на 8м. И 3 дни. Лази от около месец, но е проявява желание да ходи още. Казва баба и мама . Разбира като кажа не. Играе много с играчките седнал. Водапочти не близва. Няма зъби, по цяла нощ е неспокоен, дано скоро избие.
Вие давате ли още пробиотик? Аз давам биобаланс бейби и се чудя дали да го спирам и да взема отделно вит. Д.

# 539
  • Мнения: 439
Мая, точно това е БЦЖ, на нас преди 3 месеца ни отбелязаха, че имаме белег, но тя си го има още от 20тия ден. В първия момент реших, че я е ухапал комар, на няколко пъти намалява като петънце и пак се подува. Сега вече е само червенинка.
ММ я научи да дава боц, пляскането с ръчички е само ако и държа ръцете, но си е напредък,че вече отваря пръстите Simple Smile разбира от не, то май най често и се повтаря, на име се обръща, но нито сочи, нито маха с ръце. За прословутия захват и аз не съм обръщала внимание, може би защото тя винаги налита на големи предмети.. нейната настинка е по добре, но от днес аз кашлям и съм с температура, дано не се отрази на бременността, тъкмо вчера се успокоих, че бебчето е ок, и днес шах и мат..

Общи условия

Активация на акаунт