Новата година ни навести, ЮНЧЕТО се опитва да пълзи - Тема 7

  • 16 064
  • 780
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 370
Хей,момичета нещо Ви изтървах тези дни.
При нас няма нещо кой знае какво ново. Утре Мирослав прави осем месеца. Не се изправя,не пълзи камо ли да лази,не се изправя сам. Седи доста по-стабилно. Пинсетения захват отдавна е в действие защото обожава етикетите на играчките. Зъби няма,а и не ми се струва да се появят скоро. Все още спи добре нощно време ( да чукна на дърво). През деня спи два пъти. Общо около три часа. Само сутрин започна да става по раничко. И вместо закуска предлагам пак мляко,че още доста неща имам да въвеждам докато стигнем до закуска. От седмица предлагам жълтък. Тези дни мисля да започна глутена. Иначе си хапва повече от добре. Реших да сменя млякото,защото все още сме на антирефлуксно. Само не знам как ще го пие защото суче много лакомо. Все още сме с една дупка🤪,а АР млякото е доста гъсто. И сега ще има да се дави. Вода категорично отказва от всякакви чаши. Всъщност май изобщо не схваща как се пие освен с биберон.
Горе-долу разбира от не,плямпа нещо но нищо смислено. Мноооого крещи,а когато го прави кучето вие и е ужас. Съседите ще ни изгонят. Не маха,не пляска. Обаче много плаче от хората. Не дава да го припари някой. А мен не ме оставя на мира.
Пробиотик не давам от два месеца. БЦЖ има белег,но не е набирал.
Момичета,на малчо сега започнаха да излизат крусти по веждите и отгоре по главичката. Какво да взема за мазане?
Хубав и слънчев ден!🍀🌞🌺

# 541
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Ох, при нас комуникацията е на нула. Нито маха, нито пляска, боц не дава, спря да сричкува даже, само върти езика, не разбира от не, не се обръща на името си, нищо, аз ли нещо не както трябва правя, не знам....

# 542
  • Мнения: 458
Хей,момичета нещо Ви изтървах тези дни.
При нас няма нещо кой знае какво ново. Утре Мирослав прави осем месеца. Не се изправя,не пълзи камо ли да лази,не се изправя сам. Седи доста по-стабилно. Пинсетения захват отдавна е в действие защото обожава етикетите на играчките. Зъби няма,а и не ми се струва да се появят скоро. Все още спи добре нощно време ( да чукна на дърво). През деня спи два пъти. Общо около три часа. Само сутрин започна да става по раничко. И вместо закуска предлагам пак мляко,че още доста неща имам да въвеждам докато стигнем до закуска. От седмица предлагам жълтък. Тези дни мисля да започна глутена. Иначе си хапва повече от добре. Реших да сменя млякото,защото все още сме на антирефлуксно. Само не знам как ще го пие защото суче много лакомо. Все още сме с една дупка🤪,а АР млякото е доста гъсто. И сега ще има да се дави. Вода категорично отказва от всякакви чаши. Всъщност май изобщо не схваща как се пие освен с биберон.
Горе-долу разбира от не,плямпа нещо но нищо смислено. Мноооого крещи,а когато го прави кучето вие и е ужас. Съседите ще ни изгонят. Не маха,не пляска. Обаче много плаче от хората. Не дава да го припари някой. А мен не ме оставя на мира.
Пробиотик не давам от два месеца. БЦЖ има белег,но не е набирал.
Момичета,на малчо сега започнаха да излизат крусти по веждите и отгоре по главичката. Какво да взема за мазане?
Хубав и слънчев ден!🍀🌞🌺
Аз съм много доволна от крема за крусти на мустела. За три дни изчезна всичко а бебо имаше много.

# 543
  • Мнения: 370
Silver, разбира се,че правиш всичко както трябва. Не сме правени под калъп,децата ни също. Ето аз например имам проблем с езиците, трудно ми е. За някои пък са втори майчин. Няма как. Затова не сравнявам много,много децата си в развитието с други. Мирослав се обръща на името си и горе-долу разбира от не,но по скоро реагира на смяната на интонацията. Не на самата дума. Има време за всичко. И преди съм го казвала и пак ще повторя. В сравнение с повечето деца в групата моето се развива доста по-бавно. Не го насилвам за нищо. Има време за всичко.

# 544
  • Мнения: 3 288
Аз мия от ден едно с мустела за крусти, обаче не съм доволна, бебка има много коса. На 6.5м имаше нашествие от крусти. Част си ги има още. Миналата седмица пробвах преди баня да намажа с бежешко олио и на другия ден вздха да падат, обаче във всяка паднала круста имаше и по 6-7 косъмчета и там където паднаха има вече петно от 1 стот. Без коса. И ще чакам сами да падат, че поне сами като падат косата си стои.

# 545
  • Мнения: 971
Мустела и биодерма. И от двете съм доволна. Сега стоят в шкафа, защото и паднаха крустите. И бебка обожава етикетите повече от самите играчки. ✌

# 546
  • Мнения: 285
И ние се хващаме за етикетите, пуска бибата и директно в устата. След 4 дни правим 8 месеца. Дава боц, пляска и без да го караш, когато е щастлив за нещо. Седи стабилно, изправял се е веднъж на кошарата и това беше. Сега предпочита на колене и хванат за нещо. Не разбира от не, на име веднъж се обръща, веднъж не. Всички бебенца са различни. Майка ми ме побутва да го слагам на гърне ама нещо все отлагам. Позабравила съм с каката как беше. Ако започна да го слагам, трябва да е на всеки половин час или има по неангажиращ метод?

# 547
  • Мнения: 2 588
И бебка има крусти, никога не са изчезвали. Мажа с биодерма и мустела, но все още има.
Аз я сравнявам единствено с кака й. Ама и с нея не трябва. И тя се обръща на име, сутринта май ми даде боц, или си въобразих хаха. Опита се една вечер да пляска с ръчички.
Честита месечинка на бебоците! Радостче, бързо оздравяване. И ние днес ще минем през педи да й погледне гърлото, още си кашля през нощта.

# 548
  • София
  • Мнения: 4 011
Два пъти го намазах с кокосово масло час преди къпане. Преди банята го поразресах с гребен, след банята пак и вече няма крусти. Съжалявам, че купих крема против крусти на Мустела, абсолютно излишен и скъп, но като всяка майка се подмамих Simple Smile

# 549
  • София
  • Мнения: 888
За тоалетната да споделя как е при нас. Вместо на гърне, я държа над нашата тоалетна и в 90% от случаите е успешно, и за пиш и за ако. По- лесно ми е така, вместо после да мия гърне. Предлагам и след сън или ако я усетя, че напъва.
И ние още чистим крусти, ползвам нейния измивен гел и четка. Доста падат, но има и още, просто мия косата веднъж седмично.
Тази седмица реших да пробвам с памперс гащи, но не ми е по-удобно, или ми трябва време да свикна. И чашата с твърдия накрайник се оказа непотребна.

# 550
  • Мнения: 787
Аз вчера сложих Дуйгу на гърне за пръв път. 2 пъти и двата се изпишка. Днес пак ще я сложа по някое време малко по малко да свиква.
Крусти имаме не ги мажа с нищо.

Знам, че е доста рано, но тъй като сме в чужбина  ще ни е нужно повечко време за организация на каквото и да е предвид дългите процедури за виза за мм, пасаван за детето и т.н.. Какво мислите да правите за първия рожден ден, ще го отпразнувате ли, ако да вкъщи или как/къде?

# 551
  • Мнения: 3 288
Два пъти го намазах с кокосово масло час преди къпане. Преди банята го поразресах с гребен, след банята пак и вече няма крусти. Съжалявам, че купих крема против крусти на Мустела, абсолютно излишен и скъп, но като всяка майка се подмамих Simple Smile
падна ли и коса с тях? Мен това най-вече ме интересува. Че ако ни изпада и косата отпред, ще е красота.

Последна редакция: вт, 18 фев 2020, 19:05 от Димитрова_87

# 552
  • София
  • Мнения: 4 011
Два пъти го намазах с кокосово масло час преди къпане. Преди банята го поразресах с гребен, след банята пак и вече няма крусти. Съжалявам, че купих крема против крусти на Мустела, абсолютно излишен и скъп, но като всяка майка се подмамих Simple Smile
падна ли и коса с тях? Мен това най-вече ме интересува. Че ако ни изпада и косата отпред, ще е красота.
Не, никаква коса не е паднала.

# 553
  • Мнения: 560
И беба има крусти. И много коса. Пробвах 2 пъти със сода и бебешко олио преди баня да постои и после в коритото с гребенче разресвам по-продъжлително и напористо Simple Smile). Набъбват и падат, без коса.  Нооо се мие страшно трудно, сапунисвам с бебешки сапун 2 пъти и пак остава мазно леко до следващото миене. Само дето се усети, че има нещо по главата и си хапна малко от сместа Grinning

# 554
  • Мнения: 1 025
Аз ползвам шампоан на А дерма за крусти. С него изчезнаха, не съм ползвала четки и т.н. Намазвах преди къпане и се стои 5 мин, и после измивам.

Общи условия

Активация на акаунт