Новата година ни навести, ЮНЧЕТО се опитва да пълзи - Тема 7

  • 15 979
  • 780
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 616
Да ви кажа, и аз искам да го уча да дъвче моя бебок, ама той от бабунки каша повръща яко, та не смея още да си правя експерименти. Не кашля, просто започва да му се повдига и да се дави и накрая връща всичко. А аз хич не искам да му пасирам храната до първи клас, още повече, че ще тръгва на ясла септември! Но ще го изчакам до деветия месец поне и започвам да го мъча.
И ние се приспиваме по два часа вечер и заспива между 22 и 23ч. Много ми е тъпо, че не мога да си погледна каката, ама какво да направя Sad

# 646
  • Мнения: 62
sunny_kid, и при нас много се 'дави' от почти всичко, което не е гладко смляно. Пюретата на Хип, които са за от 8 месеца и съответно с по-едри частици обаче ги яде. Когато аз се опитам да ми го направя по-едро се дави и после тотално отказва.
Вижте какво ми попадна. Какво мислите? Ново 20 общо взето. Сега излиза, че пълномасленото мляко е по-добрия вариант от АМ след 12 месеца.

# 647
  • Мнения: 1 024
А ако след 12м, се продължи да се дава АМ 2ка, нали 3ката не е адаптирано, а преходно?

# 648
  • София
  • Мнения: 4 011
Дали е вярно или не, не знам, но при заместени всички хранения след една година (поне в нашия случай) изобщо не виждам причина да давам каквото и да било Ам. Минаваме на кисело мляко и смятам, че при разнообразно хранене, няма никаква нужда от АМ след 12 месеца.
Но пък има деца, които нямат всички заместени хранения...не знам там вече как стои въпроса.

# 649
  • Мнения: 62
Аз между другото, правя на бебчо попарата с АМ 1 (също и в редките случаи, когато ме няма вкъщи пак яде АМ 1 още). Имах накупени няколко опаковки и ще си ги ползвам докато свършат, остава още 1 кутия. 
Та в този ред на мисли, може би не е проблем да се дава 2-ка след първия рожден ден.

# 650
  • Мнения: 895
ditmade а ако не му понася на коремчето кис.мляко през нощта какво ще правиш като не кърмиш? Баткото го спрях на 9м и е бил на АМ имаше заместени всички хранения обаче през нощта пак си търсеше мляко, опитах да давам кисело мляко обаче от него се запичаше и имаше страшни колики/ като бебе не е имал такива/ затова съм давала. Сега като гледам и с малката ще е така, но може би ще си продължим на хипоалергенното 2ка понеже 3ка няма. Ще се пробвам да й вкарам друго мляко ама от сиренето пак започна да се запича, явно ще трябва още да попирасне да го израсте.

# 651
  • Мнения: 285
Ние имаме 2 заместени хранения за сега и мисля да почакам поне още 2 седмици, за да заместя закуската за да приключа и с въвеждането на глутена. Но понеже в 6:30 след като си изпие млякото заспива, мисля закуската да е в 10:30.И ще останат само сутрешното 6:30 и вечерното хранене в 8:30 с АМ.
И да се оплача, вдигаме пак температура около 37.5 без други симптоми освен раздразнителност. Мисля да почна с маските въпреки че си мисля, че вдига от зъбите и в понеделник на лекар.

# 652
  • Мнения: 861
Като яде после в 20 и 30 , до 6 и 30 не се ли събужда за хранене?

# 653
  • Мнения: 285
Като яде после в 20 и 30 , до 6 и 30 не се ли събужда за хранене?

Не се събужда нощем от 5 месечен, но тогава ядеше последно в 22:30ч,и от около 3 седмици след постепенно изместване сам си направи последното мляко от 180мл в 8:30ч.Ние се кърмихме 4 месеца и от тогава изграждам режим след режим като се съобразявам и с него

# 654
  • София
  • Мнения: 4 011
ditmade а ако не му понася на коремчето кис.мляко през нощта какво ще правиш като не кърмиш? Баткото го спрях на 9м и е бил на АМ имаше заместени всички хранения обаче през нощта пак си търсеше мляко, опитах да давам кисело мляко обаче от него се запичаше и имаше страшни колики/ като бебе не е имал такива/ затова съм давала. Сега като гледам и с малката ще е така, но може би ще си продължим на хипоалергенното 2ка понеже 3ка няма. Ще се пробвам да й вкарам друго мляко ама от сиренето пак започна да се запича, явно ще трябва още да попирасне да го израсте.
Понася му, яде кисело мляко от два месеца вече.
Но така или иначе ще го отбия към годинката, та не смятам, че на годинка е нужно да яде нощем. Баткото също така беше и просто започнах да му давам вода нощем.

# 655
  • София
  • Мнения: 616
До годинката си имат нужда от кърма / АМ, разбира се. Но после и аз не мисля да давам нищо в шише. Те моите кърма не искат от шише, пък за друго съвсем. Каката я отбих на 1г 2 мес, тя сучеше по навик вечер за заспиване накрая, не че имаше нещо, но след отбиването просто гледах да и е по-засищаща вечерята. Иначе и двамата са ми с проблемни кореми и страшни колики, но не съм забелязала да са конкретно от кисело мляко ( той малкия не е ял още, де ). А нощното хранене, определено не е добра идея след годинката, защото има негативен ефект върху зъбите, а също и води до рефлукс, което пък може да доведе до други неща и Т.н. Все пак всичко си е индивидуално и всяко детенце си е различно, затова родителите си преценяват според детето.

# 656
  • Мнения: 3 254
По знаещите - може ли да ми обясните как се заместват храненията до годинката. В момента сме с 5 хранения - 2 ам и 3 заместени. Заместила съм късна закуска (11 ч) - с глутенова каша (после ще е попара, юфка, макарони, кус кус), обяд (14 ч) - зеленчуково местно/жълтъчено пюре, сз (17.30) - безглутенова каша (после ще е кис мляко с разни неща). Знам, че вечерята я заместват със супа, макар че не си представям как ще направи 9 часова нощна пауза на една супа..

# 657
  • София
  • Мнения: 4 011
Ние имаме закуска в 8.30-9, обяд в 12-13, следобедна на приспиване с кърма около 15-15.30, вечеря към 18 плодове или кисело мляко с босквити и приспиване с кърма около 20-20.30. На 9 месеца е. Това приспиване с кърмене следобяд искам да го махна и на негово място да има плодово пюре и после сън (или преди него). После ще махна вечерното приспивно сукане и накрая нощните. за три четири месеца все ще стане. Поне с баткото ми се получи. Пък здраве да е не е казано че точно на 12 месеца трябва да го отбия. Може и два три месеца по-късно. 12 ми е просто ориентир към приключването.

# 658
  • Мнения: 560
По знаещите - може ли да ми обясните как се заместват храненията до годинката. В момента сме с 5 хранения - 2 ам и 3 заместени. Заместила съм късна закуска (11 ч) - с глутенова каша (после ще е попара, юфка, макарони, кус кус), обяд (14 ч) - зеленчуково местно/жълтъчено пюре, сз (17.30) - безглутенова каша (после ще е кис мляко с разни неща). Знам, че вечерята я заместват със супа, макар че не си представям как ще направи 9 часова нощна пауза на една супа..
И аз съм в същата чуденка. Само, че е с друг режим. В 8 - попара/каша от овесени ядки/кускус и тн., в 11:30 - обядва зеленчуково с жълтък или с месо, в 15:00 - АМ, в 18:30- плодово пюре/ каша с плодово пюре или кисело мляко с плодово пюре или с бишкоти и последното е  между 21:30-22:00 - АМ. Засега съм се кротнала и въвеждам нови храни да опитва, но се чудя кога е време да се замести следващото и с какво. Знам, че вечерното мляко последно се замества. Може би с включването на междинни закуски /плодове и зеленчуци за ядене с пръсти/, ще се елиминира едно основно и ще станат 4, нооо това го виждам поне към годинката. Ама следя и аз някой компетентен да каже Simple Smile

# 659
  • Мнения: 861
Така като ви чета само моята е пристрастена към сукане , нямаме заместено хранене,  даже преди час и половина изяде 190 гр пюре , минаха 30 мин и си сука 🙄

Общи условия

Активация на акаунт