Новата година ни навести, ЮНЧЕТО се опитва да пълзи - Тема 7

  • 16 033
  • 780
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 4 011
Вероятно ще се задави, но рано или късно трябва да се научи да дъвче. Аз го започнах с коричка, че ми се струва най-безобидно. Поне като се разкисне е меко и няма да заседне. Днес с един печен картоф се поозори, но взе да се сеща как се дъвче. Просто го гледай докато яде и помагай, ако видиш, че налапва твърде голямо парче. Изгледай и едно клипче как се декства при задавяне и така.

# 76
  • Мнения: 458
Днес ходихме на преглед и с баткото сме оборудвани с грип 40 градуса темп. и няма сваляне. Само се моля бебока да не се зарази, че ще умра от притеснение. Лекарката каза вдигне ли и най малката темп. веднага в болница, че за бебета е много опасно. А баткото вчера го целува цял ден и вечерта като вдигна 40 и щех да се гръмна.😭

# 77
  • София
  • Мнения: 616
Milk-choc, моят само по корем се обръща и после реве, защото не иска да стои така 😂 Нощем се мята, пръцка и буди по сто пъти. А за месото точно готово пюре дадох - чисто пуешко от малките бурканчета на Гербер. Не става и не става! Утре ще пробвам да го пасирам със зеленчуците та да видим. И на мен не ми се иска само на фино пасирано да свиква, ама като повръща какво да го правя! Дано по-натам се нормализират нещата!

# 78
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Sunny_day, а защо не пробваш ЗВБ, може пък да имаш успех. Моя също правеше драматични физиономии и отказваше пюрето ако не е абсолютно гладко пасирано, но пък с цели парчета се справя страхотно и се храни (до колкото може) без драма.

# 79
  • Мнения: 3 283
Как опазвате тези опашки? Нашата докато не ги свали с превъртане и завъртане не мирясва..
Аз глутен ще започна след 10 дни с овесена каша.

# 80
  • Мнения: 439
Milk-choc, моят само по корем се обръща и после реве, защото не иска да стои така 😂 Нощем се мята, пръцка и буди по сто пъти. А за месото точно готово пюре дадох - чисто пуешко от малките бурканчета на Гербер. Не става и не става! Утре ще пробвам да го пасирам със зеленчуците та да видим. И на мен не ми се иска само на фино пасирано да свиква, ама като повръща какво да го правя! Дано по-натам се нормализират нещата!
Може и да опиташ с друго месо, ние пуешко не харесахме. Яде пилешко, заешко и свинско. Ще потърся и нещо с телешко за разнообразие. Иначе в началото го добавях към зеленчуковото пюре месото, само с това пуешко ударих на камък

# 81
  • Мнения: 2 570
Петяяя, дано опазите малчо, много ми е мъчно като чета за този гаден грип. Значи правят си щамове и си ги пускат, заради тъпите лекарства да си ги продават. И страдат невинни хора Cry
Каката на изписването, макар и лято, беше хванала грип, господ опази бебето, не знам и аз как не прихвана. Болницата тогава не ни мърдаше. Дано се разминете и бързо оздравяване Kissing Heart
Леле, колко коса имат вашите бебоци. Моята й стърчат 20-30 косъма и създава ефект, че има много коса, ама за опашки още не става Hug

# 82
  • София
  • Мнения: 616
SilverDream, той още не може да стои седнал и го храня в люлката. А и като знам как повръща от всяка троха, направо изпитвам ужас да не се задави, ако пробвам ЗВБ. Може би малко по-натам, като се появят и зъбите, ще се престраша Wink
Следващия път ще пробвам заешко, дано имам повече успех!

# 83
  • София
  • Мнения: 888
Благодаря за комплиментите момичета! Не знам от кой е косата, големите си плешивееха до годинката...
Димитрова, слагам само силиконови ластички, гледам да не са твърде стегнати, да не я скубе.
Петя, стискам палци да размине на бебето, а баткото леко да го изкара....
Ние с яденето стигнахме до месото - въведох пиле, ще дам и заек и пуйка. А после ще въведа глутена с овесена каша. Само се чудя колко време след това мога да дам нова храна, плод или зеленчук например?
За сега харесва оризовата, вчера и днес хапна общо около 170-180 каша+пюре ябълка и круша. От обедното пюре яде около 120. В кашата слагам и АМ.
На неядящите, не се отчайвайте, променят се нещата, на периоди са....важното е да опитват и да предлагаме, само да не е насила.
Аз също през повечето време съм с нея или ако се заиграва, бързам да обслужа съдомиялна, пералня и сушилня. Все още сме скарани с дневния сън, в раницата навън поспива, но в нас само на гърда и напоследък не ме пуска...та лягам до нея и почивам или се опитвам мноооого бавно да се освободя и да стана. Спи с полуотворени очи....

# 84
  • Мнения: 458
Благодаря ви мами. Бебока вдигна температура и го водихме на спешен. На антибиотик е и ако не свали темп. до 2 3 часа влизаме в болница. 😞💔 Нямам сили вече...

# 85
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Петя, стискам палци всичко да е наред и бързо да я свали Heart

# 86
  • Мнения: 904
Петя и аз стискам палци да се разминете и да не ходи в болницата.
Миналата седмица наши приятели влезнаха в болница с бебка на 8 месеца заради висока температура. Много гаден вирус. Сигурно баткото го е донесъл от градината. Аз затова не го пускам нашия батко и гледаме да стоим вкъщи, че тъкмо й се пооправи нослето. Киха от време на време ама не тече както преди. Все пак имаме час за 24ти за УНГ в София пък ще  видим.

# 87
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Петя, как сте?

Аз идвам да се оплаквам, не знам какво ми стана на моя синковец със съня Cry Като се събуди в 4 тая сутрин му дадох да се нацока, заспа и го сложих в кошарата, отидох до тоалетната за 2 мин, влизам в стаята и какво да видя, нашия се търкаля и ми се хили. Викам си приспиването неуспешно, вадя цица пак, той се хили на цицата и се мята, та реших да го взема между нас на спалнята и се почна: мрънка, врътне се по корем, тупне и заспи за 5 секунди, вдигне се и пак така. Това чудо продължи до 6:30, изака се, сменихме памперса и заспа докато да го облечем още. След 20 мин това с мрънкането и заспиването за 5 секунди почна пак, и след безкрайни опити накрая заспа успешно на цица в 7:30, ама мама повече не успя да спи... А нашия ей го на, спи още. Такъв зор не съм виждала, дано да са зъби, да избият и да спим спокойно, че не издържам вече, имам чувството, че ще ме хване пак следродилната депресия...

# 88
  • София
  • Мнения: 4 011
При нас това се случва редовно, само дето после не заспива, а си ставаме в 5'30, 6, 6'30. Крайно ми е писнало, но няма какво да се направи...

# 89
  • Мнения: 6 730
Ммдааа .. и моя човек започна да се буди по 2-3-4 пъти нощно време. Няма зъби още, сигурно е от тях. А и увеличи пюретата и може да си наваксва кърменето Thinking Период е, ще мине... Поне аз така се успокоявам в безсънните нощи Stuck Out Tongue Winking Eye

Общи условия

Активация на акаунт