Новата година ни навести, ЮНЧЕТО се опитва да пълзи - Тема 7

  • 16 022
  • 780
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 560
Оооф и ние сме зле със съня. Спа криво-ляво до 5 сутринта и след това се ококори, ту се хили, ту мрънка, ту се приспива... така се въртяхме кошмарно до 7:30 и станахме. Аз снощи четох книга до 1,та не ми пречеше и на мрънкане да дремя Grinning ама я изнесох, че таткото да се наспи поне. Гледам слизат горни зъби, ама все не избиват, а долните хич не виждам да се задават...
Пак се двоумя с тия купени пюрета дали може да се замразяват. Месото най-вече.
Петя, кураж! Дано бебчо бързо го превъзмогне и баткото също! Flowers Four Leaf Clover Наистина е много кофти с тия вируси. Хората изобщо не се съобразяват и пускат болни и неоздравели деца на градина или училище... бяс да те хване Rage

# 91
  • Мнения: 901
Ох мамчета да ви се оплача пак. Тази седмица нещо ми е каръшка.Първо задавих малката с кокал от заешкото,а преди малко се прибрахме от спешния кабинет. Както седяхме на пода и играехме беше веселба и я снимах с фотоапарата, кеф голям. Станах да оставя фотоапарата и тя зад гърба ми хоп и се катурнала и падна.Заплака, но я гушнах и се успокои и реших да гледаме снимките на лаптопа/ тя много обича/. Обаче само приревава в скута ми и аз я загледах не си вдига лявата ръка, а с дясната ръкомаха и викам айде извадила си е ръчичката. Газ към спешното и ни пратиха при ортопеда, той само я пипна и се чу "пук", тя замрънка малко ама бързо й мина като усети, че си движи ръката вече.

# 92
  • Мнения: 1 025
Момичета, искам да се оплача и  да изкажа възмущението си!
Носител съм на ЧПВ вирус, редовно се следя цитонамазка и колпоскопия. Вчера ходих на профилактичен при онко-гинеколог и ми казаха че имам 2 кондиломи. С кондиломи не се ражда нормално! Аз съм усещала единия кондилом, но изобщо не съм знаела какво е. В периода, в който си мисля, че го имам, съм преглеждана вагинално от 6 различни гинеколога!!! Двама, от които от Надежда и двама от Плевен, частна клиника.... Бясна съм, как може никой да не ги е забелязал. Сега може и бебка да се е заразила с ЧПВ. От години обикалям по гинеколози, защото забременях след 4- годишна борба, и умът ми не побира, как е възможно да се допусне това!
Ще се побъркам, ако съм и го предала.
Съжелявам, че спамя темата, но исках да споделя.
Ако някой има опит, ще се радвам да  сподели..

# 93
  • Мнения: 901
33hope сигурна ли си, че си ги имала по време на бременността? Да не би да са се появили в следствие на раждането? А защо не си раждала секцио, мисля, че това е доста основателна причина да не е нормално раждането?Дано  не си го предала на бебчето. Извинявам се за въпросите просто обичам да се информирам.
Аз 2 дни слагам сухар в обедното пюре и малката се сцепва да яде. Натрошавам го вътре и си мислех, че заради това че набъбва и има частици няма да го яде, а тя пък само отваря устата и не мига да й смогна. А пък онази вечер докато вечеряхме така ни гледаше милата и й дадох коричка хляб, първоначално се чудеше какво е това и само го плюнчеше ама после се светна и започна да си го дъвче и си я хапна с кеф. Страх ме беше да не се задави, че така лакомо я пъхаше в устата, но тя пък започна да дъвче.

# 94
  • Мнения: 1 025
Защото никой до сега не ги беше забелязал, въпреки че са ме преглеждали различни гинеколози дори и през бременността /беше много проблемна/. Разбира се, ако знаех, нямаше да раждам нормално! Не съм  неглижирала никога здравето си, имайки предвид, че през четирите години съм се подложила на какво ли не.
Просто исках да споделя, моля се нищо да и няма на бебка. Не мога да го приема просто, че е възможно толкова хора да не ги забележат....

# 95
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
33hope, силно се надявам да не си предала нищо на бебчето.

Петя, какво се случва с вас?

Patenceto, браво на детето, нищо страшно няма, бързо схващат как се случват нещата.

Снощи бебчо спа страхотно, но аз като се събудих в 3 не можах да мигна повече, тая сутрин бях с 37.8, пих нурофен и вече съм по-добре, дано не го предам на бебчо. Той пък снощи голямо шоу ни направи - сложили сме го в кошарата по корем, той се подава и вика колко му глад държи, пък ние с баща му тупваме на леглото по гръб, а дребния се съсипа да се хили. Много мило и сладко ми стана. Напоследък си откри гласа и на места с ехо като почне да крещи и да се хили направо оглушавам, пред кабинета на педи особено.

# 96
  • Мнения: 963
И беба е болна. От петък вечерта е с температура, от днес има и кашлица. Ходихме оная вечер и до спешното, че вдигна висока темп и беше ужасно... Много ми жал, мъчи се детенце и не знае какво се случва, плаче много... Изписаха и 100 неща, а тя реве, като ги пие и се дави от тях. Дано мине по-бързо тоя гаден вирус, всички около мен са болни, моля се да не ме хване и мен, че ще е страшно положението.

Спрях и пюретата междувременно и сме само на кърма, докато го изкара.

# 97
  • Мнения: 3 280
Разгледах менюта на частни кухни и ми прави впечатление, че са предвидили основно и десерт. Аз приготвям пюретата за обяд, та' въпроса ми е, вие давате ли десерт? Ние днес ставаме днес на 7 месеца. Бебка яде по 200 грама пюре и 210 каша.

# 98
  • Мнения: 182
И ние сме с температура, лошо ми стана вчера като го пипнах...Утре сме при педи да го прегледа. Ръцете му са лед, един омърлушен...къса ми се сърцето.Моля се, да са зъби..

# 99
  • Мнения: 131
Здравейте, момичета! Да ви питам, когато правите безмлечни каши (от елда, царевица, ориз примерно), добавяте ли и 2сл. олио/зехтин, както пише на опаковката? Ако да, какво точно добавяте? Пише, че се препоръчва да се слага, защото иначе нямало мазнини...аз не съм добавяла досега...Бързо оздравяване на всички бебчета и техните мами!

# 100
  • Мнения: 3 280
Аз не слагам - само вода и плодово пюре. Ама аз и на зеленчуковото пюре не слагам.

# 101
  • Мнения: 861
На моята каша не пише да се слага мазнина , добавям само плодово пюре. А за мазнина смятам да си правя ГХИ и да и добавям в пюретата но това по нататък.

# 102
  • София
  • Мнения: 616
И аз не съм слагала мазнина на кашите, даже за пръв път чувам. Само с вода и плодово пюре ги правя.

# 103
  • София
  • Мнения: 4 011
Кали не давам, но зеленчуците пека със зехтин, нс попарат слагам масло, а на сладките слагам кокосово масло.

# 104
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Само на оризовата каша съм слагала рапично олио. Сега не слагам на кашите. Елдата си я яде без и много и харесва.
С коричка хляб и аз ще вкарвам глутена тези дни.
Опитвам се  вече, сутрин да давам каша вместо кърма. Има дни когато си реве за млякото има дни когато хапва и след малко пак мляко Simple Smile
Бавно и славно се захранваме...
Подадох документи за ясла, ние сме на края на май родени и през 2021 г.   ще я вземат в септември. През м.Юни, Юли и Август не приемали дечица. За това я записвам за класирането сега септември '20 г.

Общи условия

Активация на акаунт