Странен проблем с гърнето.

  • 2 786
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofiq
  • Мнения: 192
Много е възможно наистина да си казва, но все още да има задръжки. А не е изключено и да е имала запек - искала е да го направи както трябва, но не е успяла...

# 16
Моята щерка е на 1 год и 2 месеца. От три месечна възраст започнах да я държа над гърнето. От момента в който стана на 7 месеца не е акала в памперс, а сега го слагаме само когато спи. Ако не се научи от малко просто ще свикне на лесното, не разчитай на това, че ще казва. По лесно е с памперс и се изискват много усилия да се отучи, но я си представи ти да си в цикъл две години без прекъсване? Sick

# 17
  • Мнения: 2 768
Моята щерка е на 1 год и 2 месеца. От три месечна възраст започнах да я държа над гърнето. От момента в който стана на 7 месеца не е акала в памперс, а сега го слагаме само когато спи. Ако не се научи от малко просто ще свикне на лесното, не разчитай на това, че ще казва. По лесно е с памперс и се изискват много усилия да се отучи, но я си представи ти да си в цикъл две години без прекъсване? Sick

ако не го беше написала словом, нямаше да го повярвам  #Crazy

Казва, без изобщо да е учена от малка. Ей така, разбра какво излиза от дупето  Crazy и сега надлежно ме уведомява за нуждите си! Без нито един ден да съм я учила или държала над гърнето!

# 18
  • Мнения: 384
Моята щерка е на 1 год и 2 месеца. От три месечна възраст започнах да я държа над гърнето. От момента в който стана на 7 месеца не е акала в памперс, а сега го слагаме само когато спи. Ако не се научи от малко просто ще свикне на лесното, не разчитай на това, че ще казва. По лесно е с памперс и се изискват много усилия да се отучи, но я си представи ти да си в цикъл две години без прекъсване? Sick

Е по-голяма глупост от това не бях чувала, съжалявам но не можах да се сдържа.

Последна редакция: ср, 16 авг 2006, 17:38 от Krassi

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Много полезни съвети, ще се възползвам   bouquet
Дъщеря ми в момента е с ужасно подсечено дупе и я държа максимално дълго без памперс. Скъсвам се от пране вече седмица. Но все още не е готова за гърнето- не иска да сяда там, пишка в гащите и в момента казва Пис, после мъкне гърнето  Crazy Ще чакам  Crossing Arms
Перлита, моите поздравления  smile3501 Ама така, както виждам аз нещата, моята щерка също ще е в цикъл 2 години  Naughty

# 20
  • София
  • Мнения: 6 999
perlita точно ти прочетох мнението и щях да те предупредя как ей сега ще изгориш без да светиш и то....  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Е...Дариа още е с памперс, милата. Не се отказва от него, а и аз май много много не съм фен на това да я слагам на гърнето през 15 мин.

# 21
  • Мнения: 3 042
Дъщеря ми седна сама на гърнето на 2г 5-6м. Всичко стана из веднъж, тя сама пожела и не ползвахме памперс дори и нощем.
Сега малкият изобщо не го насилвам да сяда. От известно време му предлагам да сяда на гърнето и когато иска сяда и върши каквото има да върши. От няколко дни вече задължително казва, когато ще ака и иска гърнето. През останалото време го питам: "Ще сядаш ли на гърнето?", ако иска сяда, ако не иска не. Още си ходи с памперс и смятам да е така докато постепенно започне да казва винаги, когато има нужда от гърнето.
Рано или късно ще свали памперсът.

# 22
  • Мнения: 2 755
И ние го докарахме дотам, да казва, когато вече е свършил работата в гащите. "Мазол" ми излезе на езика да обяснявам, кога трябва да ми казва, но до този момент, няма резултат. Само повтаря думите ми като папагал. В момента съм в отпуска и тъй като времето е подходящо, по цял ден е без памперс. Фалове има по няколко на ден, но хубавото е, че няма нищо против гърнето и винаги когато го сложа на него, се изпишква там, без протест. Нощният памперс е сух. Мисля, че до края на месеца, окончателно, ще е без памперс.  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 5 877
Иса, според мен трябва да е готова твоята разбойничка. Не я "слагай" на гърнето, просто я заведи да й купите нааааай-хубавите гащи и махни пампа. Сега е лято, и да свърши нещо в гащите, поне няма да переш три ката.
За 3-4 дена ще сте готови.

# 24
  • Мнения: 1 427
... Но все още не е готова за гърнето- не иска да сяда там, пишка в гащите и в момента казва Пис, после мъкне гърнето  Crazy Ще чакам  Crossing Arms

Димана , все едно описваш Йоана Simple Smile
Иса, и аз мисля , че Дариа е "узряла " за гърне Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 6 999
Тя, че е 'узряла' - узряла е.

Но когато е в градината и с майка ми. При това никой не я насилва. В градината обаче ми казват, че тя настоява да използва тоалетната с майка ми същото.

Когато е с мен все едно нарочно отказва да го използва това гърне, тоалетната също. Иначе гащи иска - но или се стиска, което си е доста вредно или прави локвички из вкъщи, а аз само търча след нея и повтарям "Не пишкай на паркета"  Mr. Green

Има и някакви проблясъци - като да стане сутрин и да се изпишка по собствено желание на тоалетната и пеем химни на радоста тогава.  Laughing

# 26
  • Мнения: 809
И при моята момента си дойде от самосебе си.Просто изчаквах.Сега не иска и да чуе за памперси.Не се притеснявай! newsm10
И при нас беше така. Първо писъци - месеци наред, за гърнето и дума не можеше да става. Докато един ден - чудо! Мамо има аки, искам на гърнето. Та досега, слава Богу!

# 27
  • Мнения: 3 537
Това с двегодишният цикъл направо ме уби. Joy Joy Joy

# 28
  • Мнения: 2 863
Скромният ми скорошен опит показва, че  децата разбират чудесно, въпросът е кога точно ще решат или по точно ще съгласят да си вършат работата, където им казват възстраните:)))
Дъщеря ми отказваше да саедне на гърнето изобщо! Независимо,че прилежно й купих такова като стана на 1г, съшо и седалка за тоалетната.
Месец преди да навърши две годинки реших да съм по настоятелна, тя ревна и аз се отказах. И месец след това, просто й казах че от днес е по гащи, че е голяма и само бебета ползват памперс  и така. Научи се от раз просто, не съм прала наакани гащи и до ден днешен, включително, когато е била с разтройство... Първият ден е напика няколко пъти понеже не можа да изпревари събтието, беше много разочарована и това беше. От следващия ден започна да си сяда, да си върши каквото трябва и на практика вече може и без нощен( почти винаги е сух) но още го слагам за всеки случай....

Обаче съм раздвоена  дали това, че бях категорична и й казах, че вече няма  да й слагам памперс или просто си беше вече готова. ...май по- ми се вярва първото newsm78
А Дария щом  е плакала явно, че е искала да седне на гърнето, но сте се разминали:))
На твое място щях да опитам да е по гащи, но без да се отказвам после и да се връщам назад. Синът ми остана до късно с памперс( до 4г с нощен) и после още 4 г се напикаваше, че и повече... затова не ми стискаше да продължавам с памперса сега, мисля, че има значение.

# 29
  • Мнения: 4 965
Просто на Дариа й е дошло желанието и времето за гърне.
И шушулките са в същата ситуация - не искат вече памперси, но невинаги казват.
От 2 дни са с пампа само през нощта, но твърдо реших, че няма връщане назад, а и те усетиха колко по-добре е.
Еса се научи буквално за 1 ден (сутринта пищя, че иска без пампа, а до вечерта вече казваше за "пиш"). От понеделник сутрин досега само веднъж се наака (и то, защото аз съм заплес и не я чух как ме вика, че работя по много сложни документи).
Кика още се изпуска, но след (и преди) сън, хранене и разходка си казва.
Естествено, сега ръце да са ми здрави, защото пера постоянно я гащи, я чаршафи, но и следобедния памперс махнах от днес.
Действай смело.
Имай предвид, че гърнета им купих отдавна и съм обяснявала 1000-и пъти, но те категорично отказваха дори да седнат до скоро. Кика дори и сега предпочита да пишка като я държа над тоалетната или върху канала в банята, вместо в гърнето. Важно е желанието.
Аз не ги насилвам, но ги питам през 15 мин. и постоянно напомням да тичат на гърнето при нужда.
Като гледам, имаме шанс за 10-тина дни да забравим напълно дневните памперси.
Нощните надали ще се престраша скоро, че спят много дълго, а аз пък много дълбоко Wink.

Общи условия

Активация на акаунт