Заспива само на гърдата

  • 888
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте,
За първи път ще пиша тема, до сега съм била все читател! С мъжа ми живея в Барселона, където се и роди дъщеря ни преди 4 месеца, та на доста моменти ми липсва някой, с който да се посъветвам и консултирам относно гледането на бебе. Лекарите тук са много някакси спокойни и за тях винаги всичко е наред или нормално и общо взето, ако не е нещо наистина важно или лошо не ти обръщат много внимание. Но малките неща също се превръщат във важни като станат ежедневие.
Елена е вече на 4 месеца и има проблема, че заспива в ако не всички, то почти всички случаи само на гърдата ми, докато кърми. Нищо друго не я успокоява ефективно. Странното е, че като беше на 1-2 месеца заспиваше сама, но с времето нещо се обърка и само така се успокоява. Попринцип трудно заспива като цяло, вечер ритуалите по приспиване започват в 8 и с мъки приключват чак в 12! И накрая все само с кърмене става. При което естествено аз съм супер уморена и отчаяна. И така вечер след вечер.
А и да добавя, че уж заспива на няколко пъти вечер, но след 15 мин се събужда с писъци често.
Моля, споделете опит и мнения с подобни ситуации!
Благодаря

Последна редакция: чт, 16 яну 2020, 00:14 от Iva Geneva 655370

# 1
  • Мнения: 6 622
Напълно нормално поведение за бебе. Има ли по-нормално от това едно бебе да иска да усеща майка си? Взимай я в леглото при теб и я кърми, така няма да си толкова изморена.

# 2
  • Мнения: 3
Така е! Съгласна съм! Тя е изцяло на кърма, без шишета, защото и на двете така ни харесва много. Но на няколко места четох, че не е полезно да успокояваш винаги със хранене / кърмене...

# 3
  • Мнения: 6 622
Недей да четеш повече на тези места. На много места има подвеждаща информация относно кърменето, която може да доведе само до неуспех. Води се по бебето си, давай му гърда, когато поиска, гушкай го, колкото се може повече и всичко ще бъде наред.
Ако си изморена и недоспала взимай бебето да спи при теб и го кърми легнала. И то ще спи по-спокойно, като те усеща и няма да се разсънвате.

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 1 609
Здравей.Не обръщай внимание на всичко,което пише в интернет или книги.Много по-лесно и спокойно ще ти бъде.Обикновено в днешно време всеки идиот има достъп до интернет и пише глупости.Особено податливо на гпупости е кърменето,от мен да знаеш.Не си ли забелязала,как то винаги е виновно за нещо?Ако бебето не качва,ако качва много,ако заспива на гърда,ако изобщо не заспива,ако повръща,ако преяжда,ако спи нощем,ако не спи нощем....Списъка е дълъг.За 4 години като кърмачка съм се наслушала на всякакви откровени глупости и се научих да слушам само собствената си глава.Не дължиш обяснение на никой.Правиш така,както смяташ за добре и никой няма право да те съди защо така правиш.Ако смяташ,че кърменето приспива бебето,ще кърмиш за приспиване.Аз самата 4 години си приспивах детето така и не видях да съм грешила.Сега е на 8 години и нито има кариеси(както спрягат кърменето за това),нито има наднормено тегло,нито копита или рога му изникнаха!Никога не бих заменила толкова бързото и лесно приспиване с нещо друго!Когато му дойде времето,започна да си заспива сам.Някъде към 4 стана това.До тогава имат нужда от нещо,което да ги пренесе в страната на сънищата и няма нищо лошо в това,да използваш кърменето за тази цел.Улеснява живота на майката неимоверно много.Заспивал ми е буквално за 3 минути,даже съм засичала на часовник.Е как,ще се откажа от това лесно заспиване за да угодя на някой?

# 5
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
А съм 10000% съгласна с peten и само ще добавя, че за мен най-голямата грешка е да се мъча да приспивам бебе, на което още не му се спи. Затова и сина ми има режим с гъвкави граници. Понаякога го слагам да спи в 20:00,друг път в 22:30,зависи кога колко му се спи, не държа на определен час.

# 6
  • Мнения: 8 905
Кърмих дъщеря си три години. Тя също заспиваше предимно на гърда. Никога не ми е било съществен проблем. Дори, както казва peten това е било предимство.

Не виждам какво те притеснява. Приеми факта, че за приспиването няма да има кой да те замести и ще трябва да е твоя отговорност. Нека партньорът ти помага в другите занимания с каквото може.

# 7
  • София
  • Мнения: 28 106
Скрит текст:
Здравейте,
За първи път ще пиша тема, до сега съм била все читател! С мъжа ми живея в Барселона, където се и роди дъщеря ни преди 4 месеца, та на доста моменти ми липсва някой, с който да се посъветвам и консултирам относно гледането на бебе. Лекарите тук са много някакси спокойни и за тях винаги всичко е наред или нормално и общо взето, ако не е нещо наистина важно или лошо не ти обръщат много внимание. Но малките неща също се превръщат във важни като станат ежедневие.
Елена е вече на 4 месеца и има проблема, че заспива в ако не всички, то почти всички случаи само на гърдата ми, докато кърми. Нищо друго не я успокоява ефективно. Странното е, че като беше на 1-2 месеца заспиваше сама, но с времето нещо се обърка и само така се успокоява. Попринцип трудно заспива като цяло, вечер ритуалите по приспиване започват в 8 и с мъки приключват чак в 12! И накрая все само с кърмене става.
При което естествено аз съм супер уморена и отчаяна. И така вечер след вечер.
А и да добавя, че уж заспива на няколко пъти вечер, но след 15 мин се събужда с писъци често.
Моля, споделете опит и мнения с подобни ситуации!
Благодаря
За кърменето не мога да дам съвет, защото избрах да не кърмя, но защо не пробвате мъжът ти да я приспива? При нас това беше ефикасно, защото мъжът ми е по-спокоен от мен и той успяваше доста по-бързо от мен да приспи, да успокои малкия... Не е добре да има умора и отчаяние Simple Smile

П.П. Сетих се още нещо, което помагаше – повиване по метода на Карп. Има много информация по въпроса, виж видеа, ако решиш да пробваш и най-обикновено одеалце или пелена ще ти свършат работа, не е необходимо да купуваш специални.

Последна редакция: чт, 16 яну 2020, 10:34 от milenaka

# 8
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
За Карп може и да е малко късно, аз на 4 месеца спрях с повиването, но е факт, че синът ми спеше страхотно повит. Повивах само ръчичките, крачетата бяха напълно свободни.

# 9
  • Мнения: 3
Скрит текст:
Здравей.Не обръщай внимание на всичко,което пише в интернет или книги.Много по-лесно и спокойно ще ти бъде.Обикновено в днешно време всеки идиот има достъп до интернет и пише глупости.Особено податливо на гпупости е кърменето,от мен да знаеш.Не си ли забелязала,как то винаги е виновно за нещо?Ако бебето не качва,ако качва много,ако заспива на гърда,ако изобщо не заспива,ако повръща,ако преяжда,ако спи нощем,ако не спи нощем....Списъка е дълъг.За 4 години като кърмачка съм се наслушала на всякакви откровени глупости и се научих да слушам само собствената си глава.Не дължиш обяснение на никой.Правиш така,както смяташ за добре и никой няма право да те съди защо така правиш.Ако смяташ,че кърменето приспива бебето,ще кърмиш за приспиване.Аз самата 4 години си приспивах детето така и не видях да съм грешила.Сега е на 8 години и нито има кариеси(както спрягат кърменето за това),нито има наднормено тегло,нито копита или рога му изникнаха!Никога не бих заменила толкова бързото и лесно приспиване с нещо друго!Когато му дойде времето,започна да си заспива сам.Някъде към 4 стана това.До тогава имат нужда от нещо,което да ги пренесе в страната на сънищата и няма нищо лошо в това,да използваш кърменето за тази цел.Улеснява живота на майката неимоверно много.Заспивал ми е буквално за 3 минути,даже съм засичала на часовник.Е как,ще се откажа от това лесно заспиване за да угодя на някой?
Така е, аз минах и през мастит вече, но упорствам доста, за да кърмя бебчето си. А тя заспива много трудно, доста дълго време се бори със себе си, заспива, буди се, заспива, буди се и така. Но това вече са си особености на детето.
Скрит текст:
Кърмих дъщеря си три години. Тя също заспиваше предимно на гърда. Никога не ми е било съществен проблем. Дори, както казва peten това е било предимство.

Не виждам какво те притеснява. Приеми факта, че за приспиването няма да има кой да те замести и ще трябва да е твоя отговорност. Нека партньорът ти помага в другите занимания с каквото може.
Единственото ми притеснение или проблем така да се каже е, че се кърмим много много дълго. Иначе няма никакъв проблем с това, че приспиването е моя отговорност, няма нищо по-хубаво от това да виждам, че детето се успокоява и радва на моето присъствие, отношение и грижа 😊
Скрит текст:
Скрит текст:
Здравейте,
За първи път ще пиша тема, до сега съм била все читател! С мъжа ми живея в Барселона, където се и роди дъщеря ни преди 4 месеца, та на доста моменти ми липсва някой, с който да се посъветвам и консултирам относно гледането на бебе. Лекарите тук са много някакси спокойни и за тях винаги всичко е наред или нормално и общо взето, ако не е нещо наистина важно или лошо не ти обръщат много внимание. Но малките неща също се превръщат във важни като станат ежедневие.
Елена е вече на 4 месеца и има проблема, че заспива в ако не всички, то почти всички случаи само на гърдата ми, докато кърми. Нищо друго не я успокоява ефективно. Странното е, че като беше на 1-2 месеца заспиваше сама, но с времето нещо се обърка и само така се успокоява. Попринцип трудно заспива като цяло, вечер ритуалите по приспиване започват в 8 и с мъки приключват чак в 12! И накрая все само с кърмене става.
При което естествено аз съм супер уморена и отчаяна. И така вечер след вечер.

За кърменето не мога да дам съвет, защото избрах да не кърмя, но защо не пробвате мъжът ти да я приспива? При нас това беше ефикасно, защото мъжът ми е по-спокоен от мен и той успяваше доста по-бързо от мен да приспи, да успокои малкия... Не е добре да има умора и отчаяние Simple Smile

П.П. Сетих се още нещо, което помагаше – повиване по метода на Карп. Има много информация по въпроса, виж видеа, ако решиш да пробваш и най-обикновено одеалце или пелена ще ти свършат работа, не е необходимо да купуваш специални.
Много си права! Това понякига помага, това ме и посъветва нашата лекарка, само че с таткото нещо напоследък не става, само в майка ми се успокояваше, когато аз бях крайно уморена вече, но пък тя е далеч хахах
А малката пробвах да я повивам в началото, въобще не й хареса, обича да е на широко май

Последна редакция: ср, 22 яну 2020, 22:49 от AnMary

# 10
  • Мнения: 8 905

Единственото ми притеснение или проблем така да се каже е, че се кърмим много много дълго.

Не е проблем това. Нормално е за възрастта.
И добрата новина - няма да е винаги така, скоро ще започнете да се кърмите и по-бързо.

# 11
  • София
  • Мнения: 28 106
Скрит текст:
Скрит текст:
Здравейте,
За първи път ще пиша тема, до сега съм била все читател! С мъжа ми живея в Барселона, където се и роди дъщеря ни преди 4 месеца, та на доста моменти ми липсва някой, с който да се посъветвам и консултирам относно гледането на бебе. Лекарите тук са много някакси спокойни и за тях винаги всичко е наред или нормално и общо взето, ако не е нещо наистина важно или лошо не ти обръщат много внимание. Но малките неща също се превръщат във важни като станат ежедневие.
Елена е вече на 4 месеца и има проблема, че заспива в ако не всички, то почти всички случаи само на гърдата ми, докато кърми. Нищо друго не я успокоява ефективно. Странното е, че като беше на 1-2 месеца заспиваше сама, но с времето нещо се обърка и само така се успокоява. Попринцип трудно заспива като цяло, вечер ритуалите по приспиване започват в 8 и с мъки приключват чак в 12! И накрая все само с кърмене става.
При което естествено аз съм супер уморена и отчаяна. И така вечер след вечер.

За кърменето не мога да дам съвет, защото избрах да не кърмя, но защо не пробвате мъжът ти да я приспива? При нас това беше ефикасно, защото мъжът ми е по-спокоен от мен и той успяваше доста по-бързо от мен да приспи, да успокои малкия... Не е добре да има умора и отчаяние Simple Smile

П.П. Сетих се още нещо, което помагаше – повиване по метода на Карп. Има много информация по въпроса, виж видеа, ако решиш да пробваш и най-обикновено одеалце или пелена ще ти свършат работа, не е необходимо да купуваш специални.
Много си права! Това понякига помага, това ме и посъветва нашата лекарка, само че с таткото нещо напоследък не става, само в майка ми се успокояваше, когато аз бях крайно уморена вече, но пък тя е далеч хахах
А малката пробвах да я повивам в началото, въобще не й хареса, обича да е на широко май
Нали разбра, че става въпрос за повиване по метода на Карп, а не за повиването от едно време? Съвсем различни са.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Iva Geneva, вече мислех и аз да пускам подобна тема. 😀 Моята красавица е 8+++ и положението е същото. През последния месец започна да заспива и навън при разходка, но вкъщи само на гърда. При това ако ме няма около нея час-час и нещо, а на нея и се приспи, започва да ме търси и надава неистов рев, чак се захласва.
Едно момиче в Кърмаческата група каза, че е много доволна от консултант по детски сън - https://naninanibebe.com/
Не знам какво е това чудо, но с мъжа ми сериозно обмисляме да проверим след някой друг месец ако продължи така. Имат и онлайн консултации, така че може да ви е от полза.
Не ми пречи, че сме 10-12 ч. дневно на гърда, нито че само аз я приспивам, но това че посинява от рев ако изляза за кратко по задачи... леко ме стресира.

# 13
  • Германия
  • Мнения: 3 398
И дъщеря ми заспиваше само на гърда близо 2 години и често казано никога не ми е тежало, защото така наистина заспиваше доста бързо и лесно. След като я отбих започна да заспива и без кърменето, ако те притеснява това че сега само така заспива и така ще свикне 😉

А отделно като тръгна на ясла на 1 година заспиваше и там без да суче, това също не е било проблем.

Аз лично също бих се изнервяла да приспивам бебе по 3-4 часа всяка нощ, така че ако става по-бързо с кърмене защо да си причинявам такъв стрес 😉

Общи условия

Активация на акаунт