Какво ще купя отново? (2)

  • 89 884
  • 754
  •   2
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 10 324
Ей това мляко е много хубаво, половинката от поне година, друго не признава Simple Smile


Купувам го от Фантастико, но предполагам, че го има и в други магазини.

Ако пазарувам от Лидъл взимам Нарине или Хармоника, нещо им няма вяра на Лидълските....

# 166
  • Мнения: X
На Йовчев е много хубаво домашното сирене, преди го имаше в кварталните магазинчета, но вече не го откривам.

# 167
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 829
Моето любимо кисело мляко е точно от Лидл - Пилос 3,6%.

# 168
  • София
  • Мнения: 10 324
Моето любимо кисело мляко е точно от Лидл - Пилос 3,6%.

А с кое мляко правите сравнение? Аз не съм критерий, но ще взема едно за проба, половинката да си каже мнението.
Благодаря, че споделихте!

Към марките на Лидъл, подхождам с голямо недоверие, но кашкавала, взет по препоръка, беше голямо откритие.

# 169
  • Мнения: 9 557
не е хубаво лидълското кисело мляко. някои са вкусни, но според мен не са качествени.

# 170
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 829
Качество само като си гледаме кравата, доим и подквасваме. Simple Smile

# 171
  • Мнения: 9 557
Качество само като си гледаме кравата, доим и подквасваме. Simple Smile

пак не е сигурно, щото от гледане до гледане има разлика от небето до земята Wink
не сравнявам с домашно мляко, а с купешки кисели млека, които са мен са сносни - например елби, домлян. е, лидълските определено не са такива, повечето дори не са кисели, а някои даже имат и странна консистенция.
то какво се гледа в едно мляко, когато говорим за качество? вкус, цвят, консистенция, дали отделя вода и т.н. обективни критерии, а не - харесва ми/не ми харесва. и пак сме лаици, кой знае какво бухат вътре...

# 172
  • Мнения: 1 520
Качество само като си гледаме кравата, доим и подквасваме. Simple Smile

пак не е сигурно, щото от гледане до гледане има разлика от небето до земята Wink
не сравнявам с домашно мляко, а с купешки кисели млека, които са мен са сносни - например елби, домлян. е, лидълските определено не са такива, повечето дори не са кисели, а някои даже имат и странна консистенция.
то какво се гледа в едно мляко, когато говорим за качество? вкус, цвят, консистенция, дали отделя вода и т.н. обективни критерии, а не - харесва ми/не ми харесва. и пак сме лаици, кой знае какво бухат вътре...
Аз купувам само оранжевата Верея - с кратък срок на годност е, определено вкисва. Докато има млека, които могат с месеци да стоят в хладилника без да си променят вкуса и консистенцията.
Иначе като цяло напоследък купувам прясно мляко и подквасвам - поне докато съм вкъщи и имам време.

# 173
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 829
Не знам, zenata, не съм гледала добитък. Simple Smile

Относно критериите на закупените кисели млека: вкус, цвят, консистенция, дали отделя вода и т.н. обективни критерии - кисело мляко Пилос 3,6% лично за мен, изцяло удовлетворява тези критерии.

Има и други кисели млека, които купувам инцидентно и са ми харесвали - Домашно кисело мляко с каймак, Олимпус - 3,6%, Маджаров 3,6%, и други, които в момента не мога да цитирам, но все пак цитираното кисело мляко Пилос 3,6% си остава млякото, което във времето не ме е разочаровало.
Да уточня, че с времето не вкисва, което сигурно не е знак, че е истинско (имам предвид киселото мляко едно време, което на втория ден беше направо оцет).

# 174
  • Мнения: 767
И на мен любимото ми кисело е пилос.

# 175
  • Мнения: 500
Аз от години си хапвам НаборЪ 3.6% , нямам никаки оплаквания от него. Верея не ми харесва, блуткаво ми е. А пилос има една тебеширена нотка.

# 176
  • Мнения: 2 056
Аз пък не харесвам прекалено киселеещи кисели млека. Никога не съм обичала домашно кисело мляко именно заради това. Независимо дали ги ям самостоятелно или в комбинация с други храни,  получавам киселини. Затова ми харесват Нарине и натуралната активия,  които са подквасени с други бактерии и нямат този натрапчив кисел вкус.
Същата работа и със сиренето. Без да чета съдържанието му,  мога да позная дали има стартерни ензими,  които му придават кисел вкус. Изглежда ги използват за по-бързо зреене.

# 177
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 814
Само една идея за домашното кисело мляко - то може да стане много нежно и благо, стига да се държи не повече от 3-4 часа, когато се кваси. Хване ли се, веднага заминава в хладилника и се запазва доста меко и прясно на вкус, без кисела жилка.
За закваска ползвам само Верея в оранжевата опаковка или Елена в розова опаковка. Не им помня точно процента масленост, затова така ги описвам.

# 178
  • Мнения: 15 350
Аз напоследък купувам Тертер 4.2% (харесахме го у дома) , харесваме и Олимпус 3.6% и 4.5% с каймак, и знам, че като цяло Бор Чвор са форумно заклеймени, но харесваме вареното им прясно мляко, както и киселото им мляко 4.5% - 500гр. Харесваме и пълномаслените кисели млека на Пилос от тях става чудно мляко за цедене.

# 179
  • Мнения: 1 271
И а з съм за киселото мляко на Йовчев. Много ни харесва на цялото семейство:smile:

Общи условия

Активация на акаунт