👶 Рита юнското човече, в корема на мама заформи се купона вече! 2020 - 🌞 ТЕМА 6 🌞

  • 22 505
  • 745
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 632
И аз мажа гърдите,без зърната .Трябва да започна по-честичко,много съм несериозна в това отношение .

Ноктите ми обаче са много твърди,чак им се радвам и не смея да ги отрежа.Никога до сега не съм имала толкова хубави нокти Simple Smile Косата обаче трябва да мисля поне върховете да отрежа малко,че сякаш е почнала да цъфти.С тези три забременяване през 2019 г. и заради тях нито една подстрижка,май май не изглежда много добре косата ми,макар,че стана по-гъста.

# 151
  • Мнения: 84
Здравейте, момичета! Следя ви отдавна, но чак сега се престраших да се включа. Запишете ме и мен - Ани от Хасково на 28г., първа бременност, момиченце 🎀 с термин 23.06. За пръв път усетих бебка в 16 г.с. и няколко дни, и от тогава не спира да рита всеки ден. Различно е от всичко друго и се усеща веднага, дори ММ като си сложи ръката усеща ритничетата доста силно. Не очаквах толкова рано да я усетя, но просто не го бях мислила и изведнъж дойде ... Иначе за мен първото тримесечие беше тежко - повръщане, дори припадане от ниско кръвно ... и днес дори отново ми се случи и така се притеснявам да не съм навредила нещо на бебка. Има ли някой с припадания като мен ?

# 152
  • Мнения: 244
Здравейте  и моя корем е горе долу толкова голям. Бебето го усещам вс ден като си легна. Със задна працента съм но бебето е още мн ниско долу почти където ми е триъгълника ,като питах на ФМ кога ще е по високо ми.казаха  че има време  като порасне но предишните пъти мисля че беше малко по нагоре поне не ми пречеше да си закопчая  панталоните. И аз пия магне б6 но 2по1.

Последна редакция: нд, 19 яну 2020, 01:22 от Anichka123

# 153
  • Мнения: 168
Включвам се с въпрос относно ФМ. На моя позната са й казали че 4-5 дни преди изследването е хубаво да не си е мазала корема с продукти против стрии. На мен нищо такова не ми казаха. Та се чудя при миналите вече ФМ как е било ? Да не ми да съм пропуснала да разбера за това ?

# 154
  • Мнения: X
Много се радвам на всички за хубавите новини Heart Eyes Много е хубаво да усещаш бебчето. На ФМ гледаха около пъпа и долу до срамната кост. Но моето бебче е разположено главично от сега. Та долу му се пада главичката и ръчичките, а горе до пъпа дупето и крачетата. Иначе аз съм със задна висока плацента, да ви успокоя, че не гледат нея долу, а някоя част на бебчето, която се пада там.
Аз не съм спирала да се мажа против стрии преди ФМ. Никой не ми го е казвал като изискване, а и не ми звучи логично, честно казано.

Добре дошла, Ани! Лека бременност до края и здраво бебче! Simple Smile

Кайлин, надявам се всичко е наред вече. Почивай си повече!

Момичета, хубави коремчета имате! Heart Eyes Моят е една идея по-голям. Скоро ще направя някоя по-прилична снимка да покажа и аз.

# 155
  • Мнения: 921
Добро утро Simple Smile

Мойто бебче миналата седмица като бях на ЖК беше седалищно разположено... Дали има шанс да се обърне с главичката напред?

# 156
  • Мнения: 1 380
Добро утро Simple Smile

Мойто бебче миналата седмица като бях на ЖК беше седалищно разположено... Дали има шанс да се обърне с главичката напред?

Dream,да разбира се,и моето е седалищно още, с първата бременност баткото се обърна главично в шести месец и така си остана. Simple Smile Имаме много време.Аз затова много го усещам и понякога все едно ми разбива мехура с крачетата долу.Grinning

# 157
  • Мнения: 419
Добро утро Simple Smile

Мойто бебче миналата седмица като бях на ЖК беше седалищно разположено... Дали има шанс да се обърне с главичката напред?

Добро утро🌞

dream,

До 7-8 месец има много време бебето да се обърне с главата на долу.И остава така до раждането.А сега може да се върти на където си иска,но не остава окончателно в позата,в която го виждаш на преглед.Просто има много място😊😊

# 158
  • Мнения: 921
Благодаря момичета 💗

FBID10209338927021027 ох аз не го усещам, а съм със задна плацента. Аман само от тревоги 😁

# 159
  • Мнения: X
Dream, както и другите са ти казали, бебчето се обръща главично около 6-7 месец. Не се притеснявай изобщо. Simple Smile

# 160
  • Мнения: 38
Здравейте, момичета. Ходих снощи до спешен кабинет. Всичко е наред с бебчо, явно съм се ошашкала прекалено много, а и съм с двурога матка и ми обясниха, че било нормално в момента да се усеща по-осезаемо всичко.
Хубав ден на всички😊😊

# 161
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Добро утро и от мен 🤒🤧моето хич не е добро.
Имам най-ужасната хрема, която някога съм имала. Имам чувството,че някой ми е напълнил носа с цимент и го е бетонирал. Боли ме глава, текат ми очите, започна да ме боли и едното ухо.
През ноща безуспешно доста се напъвах да си издухам носа и си предизвиках пак много неприятни болки в корема. Та сега и корема ме боли, все едно, че имам мускулна треска.
С Физиологичен разтвор не минава, в аптеката ми препоръчаха Синулан - пак не става. Правя си инхалации , макар че четох, че не е много препоръчително по време на бременност, но какво да направя много неприятна тази хрема. Пъхах си тампони с ракия в носа, капах си мед в носа -не става! Просто нещо ужасно е! Приемам всякакви идеи за облекчение, макар че мисля че прочетох и пробвах всичко 😂
 Утре ще отида на лекар, но дотогава ще се мъча доста 🤧🤧🤧
Коремчетата са ви много сладички ❤
Дрийм,моят сутринта е мааалко по-голям от твоя, а вечер става голям. Бебето не съм го усещала повече, след първия път и това много ме притеснява, но в същото време си мисля, че може изпбщо да не съм усетила него и да се психирам излишно.
Попринцип, няколко дни преди преглед съм винаги много напрегната, изнервена и мисля лоши неща, но сега започнах от доста рано. Има цели 2 седмици до 31.01, а аз - кашлици, хреми, антибиотици, болки... Еми как да не се притеснявам?!

# 162
  • Мнения: X
Еве, защо ходи? Въпреки, че важното сега е, че всичко е наред.

Лимонче, много е неприятно с хрема. Чувала съм за масло в носа, че помага, но не съм опитвала. Дано бързо се оправяш.
И аз преди преглед яко се психирам. Представете си щом съм в топ 10 на най-притеснени бременни на моя АГ Grinning Сега с тоя АБ само го мисля. След кафето онзи ден нали бебчето беше полудяло и вчера почти цял ден спа и се движеше много малко. А на мен ми дай само да има за какво да мисля и да се тревожа. Хахаха.

Момичета и аз си снимах корема, ама се оказа, че е доста по-голям отколкото очаквах и ме е срам да го покажа... Blush

# 163
  • Варна
  • Мнения: 338
Не се срамувай, Пламъче, покажи го, много е интересно да ви видя коремчетата. Аз моя е излишно да го показвам, понеже е мъничък в сравнение с качените снимки Grinning
Еве, защо ходи? Въпреки, че важното сега е, че всичко е наред.

Лимонче, много е неприятно с хрема. Чувала съм за масло в носа, че помага, но не съм опитвала. Дано бързо се оправяш.
И аз преди преглед яко се психирам. Представете си щом съм в топ 10 на най-притеснени бременни на моя АГ Grinning Сега с тоя АБ само го мисля. След кафето онзи ден нали бебчето беше полудяло и вчера почти цял ден спа и се движеше много малко. А на мен ми дай само да има за какво да мисля и да се тревожа. Хахаха.

Момичета и аз си снимах корема, ама се оказа, че е доста по-голям отколкото очаквах и ме е срам да го покажа... Blush

# 164
  • Мнения: 921
Пламъче аз бих се гордяла ако ми е голям. Днес ми е още по-малък от вчера. Така че радвай му се и го показвай с гордост 💗

Лимонче аз си се тревожа все, само че моя преглед е на 13 февруари... Ако го усещах и растеше корема поне щях да съм спокойна хаха.
За настинката - много е неприятно, но като гледам са много болните мами... Ще се оправиш, само почивай повече.
Иначе за дишане и кашлица - много помагат планините. Ако може да отидете до някоя борова гора да подишаш чист въздух.. не знам, може да помогне 💗

Общи условия

Активация на акаунт