Празнично пролетна гобленарска темичка - 140

  • 27 463
  • 748
  •   1
Отговори
# 105
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 279
струва ми се, че няма наклона, който обикновено имат шитите гоблени. може да е тъкано или машинна бродерия...
ако може да се види и отзад ще е добре. Simple Smile
каква е идеята с антикваря? да го оцени ли?
аз май не помня някой да е споменавал оценител за гоблени.
рамката е от '70-'80 години според мен. Simple Smile преди това са били дървени с резба, рамки с основа дърво с налепени (и после падащи) гипсови елементи и варак са по-нови.
но това се отнася за рамката, не за гоблена.

# 106
  • Мнения: 2 873
Не е гоблен, в смисъл не е шито на ръка, според мен. Прилича ми на тъкано, а отгоре е дорисувано.
Харесва ми. С една хубава и модерна рамка ще грейне.

# 107
  • Мнения: 1 369
Тъканото изглежда по различен начин. Има "застъпване" между редовете.
https://www.facebook.com/141024279796539/photos/a.15814124808484 … ype=3&theater
Повече прилича на бродирано, и после дорисувано.

# 108
  • Бургас
  • Мнения: 610
И на мен много ми хареса такано-рисувания  гоблен, много интересен!
Хареса ми чашката на една малка гобленарка сред нас! Heartpulse
И аз да покажа вече завършен 'Gracious Era'  специално за Зори

# 109
  • Мнения: 501
Ето една снимка на вътрешната страна

# 110
  • Мнения: 7 107
Тъкано е това, не  е шито с гобленова техника. Ако не се лъжа на село имахме подобно, спомням си, ще трябва да разровя долапите лятото.
Със сигурност обаче не е гоблен.

Пипиии, грейна в целия си блясък! Браво на теб, рече и отсече! Това е един от най-любимите ми гоблени Heart Eyes

katjushka, поздравления за дъщеричката. Моята на времето проявяваше някакъв интерес, който се изпари със първите 10-тина бода. Кеф и е да и шия разни неща, непрекъснато ми дава "поръчки", ама тя да седне...абсурд. Кво ще прави телефона през това време Weary

Ето обещаното етапче и от мен :

# 111
  • Бургас
  • Мнения: 610
Тъкано е това, не  е шито с гобленова техника. Ако не се лъжа на село имахме подобно, спомням си, ще трябва да разровя долапите лятото.
Със сигурност обаче не е гоблен.

Пипиии, грейна в целия си блясък! Браво на теб, рече и отсече! Това е един от най-любимите ми гоблени Heart Eyes

katjushka, поздравления за дъщеричката. Моята на времето проявяваше някакъв интерес, който се изпари със първите 10-тина бода. Кеф и е да и шия разни неща, непрекъснато ми дава "поръчки", ама тя да седне...абсурд. Кво ще прави телефона през това време Weary

Ето обещаното етапче и от мен :


Зори благодаря!
Но имам един въпрос: когато ши 'Gracious Era'  и когато трябваше да правиш бак стич на дървото не те ли поизнерви малко, аз бях на път да си изтрещя тотално!
И не сложих ли много снежинки?
Иначе поздравления почти си на финал! Много празнично (коледно) ме зарежда Heart Exl
Да се редактирам със още един въпрос. Правилно ли виждам във гоблена има заложено кръстчета за снежинки?

# 112
  • Мнения: 7 107


Зори благодаря!
Но имам един въпрос: когато ши 'Gracious Era'  и когато трябваше да правиш бак стич на дървото не те ли поизнерви малко, аз бях на път да си изтрещя тотално!
И не сложих ли много снежинки?
Иначе поздравления почти си на финал! Много празнично (коледно) ме зарежда Heart Exl
Да се редактирам със още един въпрос. Правилно ли виждам във гоблена има заложено кръстчета за снежинки?

Ако се загледаш в зимните Дименшъни, почти всички са с дървета с мнооого клони Grinning. А освен дървета има и мноого храсти и разни треволяци. Свикнала съм. Това, което мен ме дрезни понякога е, когато трябва да сменям цвета през 3 бода. В предния с пилетата например - едно пиле е колкото две квадратчета, а в него има около 5-6 цвята контур. Иначе не ме дразни контура, напротив, даже ми е приятно, като виждам как бродериата добива завършеност.
Моят има още повече снежинки, така че не се притеснявай по този пункт.
По последния въпрос - да, обаче не са кръстчета, а полукръстчета, демек "сняг се сипе на парцали" Simple Smile, отделно се шият и френски възелчета за снежинки.

# 113
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 279
да се включа пак за "гоблена" Trollface

както вече знаят някои, аз съм втория най-стар тиийнейджър на света, т.е. през годините съм видяла това-онова и даже помня част от него.
та колкото повече гледам снимката, толлкова повече ми прилича на едно ръкоделие от '80 - фъкане.
но не това, което сега наричат фъкане, с дебел конец, нарязан на 7-10 см парчета, а друго - с дълги конци, цели гранки).
из къщи има няколко такива заготовки за възглавнички от свекървата, която не доживя да ме види.

това донякъде прилича на него, но е с лентички, а онова е изпълнено с някакви пухкави конци, като букле.
на гърба е точно с такива малки чертички.

# 114
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Ах, Пипе миличко, страхотно се е получило!!!!
Вие двечките със Зори все едно сте се наговорили днес да озарите темата с такива искрящи картинки! Gift HeartGift HeartGift Heart

Аз, вярно, все още се муся за новата версия. Като сърденето ми е особено силно заради таблета, но избор, очевидно, няма. Unamused

Дядовците не само са готови, ами даже първо ги показах при рускините, толкова ми е ...погледни горното изречение Sweat SmileSweat Smile
Ама опитвам се да свиквам, та значи, ей ги вече с контур младежите:

# 115
  • Бургас
  • Мнения: 610
Нелка като истински са, толкова сполучливи! Много хубави! Браво! Нелка ама и ти голяма красота постна! И стана едно зимно-коледно в темата пак! Smile
Зори значи ще има и едри снежинки и ситни снежинки! Simple Smile

# 116
  • Мнения: 2 039
Моля дайте линк към украински сайт за гоблени!Искам да си поръчам нов Дименшънс,но забравих от къде поръчвах.Disappointed Relieved

# 117
  • Мнения: 3 431
И аз  , разбира се, да покажа етапчето си на хъскито , на къде без мен ?! Още един лист , и ще станат първите 4 листа на най-долния ред - готови. Сега са готови 3/16 листа.

Бавно ми върви , защото в седмицата , точно 1 ден от 7 дни , аз бродирам. През останалите дни уча . Слава богу , взех си и трита изпита , но ми остава още един , който ми предстои. Дано да го взема , че е труден . Simple Smile Днес си позволих са побоцкам, та и затова успях да завърша третия лист, голям мерак ми беше да хвана иглата. Липсваше ми.



Знам , че нищо съществено не си личи и не се вижда ,  но втория ред от листи ,  вече ще се вижда част от главата на хъскито , заедно с очичките му !
На третия ред с листите , хъскито ще е готово , както и половината глава на момичето , а четвъртият ред от листи ще е финалният! Simple Smile

# 118
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Пипеее, като няма зима навън, поне да компенсираме с бродериите. При мен розите отдавна пуснаха мънички нови листенца тук-таме. Relaxed
Зорито и тя поддържа настроението Simple Smile
Пеперудке, добре вървиш, успех и нататък.

# 119
  • Мнения: 250
Да покажа и аз нещо, което започнах. За едно бебенце ще е. Харесах едни слончета от нета. Без контур на нищо не приличат Joy Добавих звезди и фон. Отдолу ще има букви. Композицията я направих този път в adobe illustrator.

Смятам да правя фона със смесени цветове конец с различен брой нишки за нюанс. Ще покажа другата седмица пак.

На всички са ви хубави етапчетата и готовите красоти! Hug

Общи условия

Активация на акаунт