Празнично пролетна гобленарска темичка - 140

  • 27 304
  • 748
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 438
Dobri, Азиатка в розово на Ланарте:
Обаче за първи път съм подхванала много неща наведнъж и не знам кога ще бъде завършена. Поставила съм си за цел всяка седмица да боцкам по малко.

# 136
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
много е нежна. и цветовете са приказни.

# 137
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Пипе Sparkling Heart, викаш, свършиха патроните. То и аз съм без амуниции за момента. Или поне нямам нищо ново започнато...добре де, само две са. Innocent Ама едното го пазя за ваканции, защото е на 14-ка и едрото е по-лесно на полеви условия.
Мерси, златна да си за всички хубави думи. Flowers Hibiscus
Тези рязаните парцалки се шият в известен смисъл лесно, защото нямат нужда от схема, та заради това винаги добавям и нещо такова към ваканционните проекти.
Имат си някои основни правила за усвояване и оттам нататък шиеш, и се рееш където си пожелаеш Relaxed

# 138
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
само вие можете да ме разберете, затова се оплаквам тук, а не в специализираната тема. Trollface

снощи - всичко изпрано и каквото може сгънато (за гладене не събрах сили), детето изпратено на РД, презентацията написана и всичко по нея уточнено, седим си на диванчето с благоверния, аз си извадих новата играчка и си медитирам.
знаете как е - боцкам си и си броя: две наляво, три надясно, празно за розовия цвят...
по някое време усещам сибирски ветрове от лявата си страна, но не обръщам внимание - всеки има право да си пухти колкото го душа тегли.

... докато миУтУ не изсумтя "така значи! детето го няма и ти вместо да ми обърнеш внимание си се хванала в гоблена..."
ей, сладур! ти обръщаше ли ми внимание всеки следобяд, като се върна от работа и започна като многоръката Шива - вечеря, пране, гладене, сгъване, викане за домашни, преглед на последните, когато Горинич младши благоволи да ги напише... и така до след 11, когато падам и заспивам още преди главата ми да удари възглавницата...
утеших го де, сипнах по едно, но пострада напредъка ми - след чашка бейлис трудно се уцелват дупките. Trollface

# 139
  • Бургас
  • Мнения: 610
Добри напълно те разбирам, това си е жени за всичко сме! Сменяме 20 професии на ден за да угодим на всички и да огреем на всякъде!

# 140
  • Мнения: 2 433
Е, аз съм на работа от понеделник до петък, събота и неделя ходя на целодневни курсове, а холът ни е в ремонт от една седмица и всяка вечер правя основни почиствания, освен всичко останало. Та, ако има някой, който може да ми набоцка поне гоблена, да заповяда.
Добре, сипи един бейлис и на мен, шефа ще прощава.

# 141
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
сипвам, сипвам. Simple Smile не ми се свиди.


ама глей ги безсрамниците в какви чашки го предлагат! изпиеш една такава, и не само дупките няма да видиш, а може и вратата да не уцелиш и да се нахакаш при съседа....

малко срам, ама малко Wink
Скрит текст:

# 142
  • Norge
  • Мнения: 2 311
А бре Добре, онзи керемидения конец да не си го натопила в „чашката“ с Бейлис, че е такъв накъдрен.
(Търкул от смях, че вече няма такова човече) Innocent

И я как хубаво я караш с по един кат. Много обичам, харесва ми как става, а и материал се пести, но където има бленди, няма избор; трябва да се шие с двоен конец.

Нямам представа защо, но нещо в склада ми няма и парченце панама  16. Worried А така бих искала да има. Ако можеше и да е синя, съвсем цена нямаше да има. Според вас, дали в някой варненски магазин ще мога да си намеря?

За семейните сблъсъци Smile...…...Половинката от време на време даже наднича да види докъде съм я докарала с бучкането и се чуди (ама то и аз, до ден днешен) как с малко конец и игла стават такива чудеса. Gift Heart
Иначе, дори когато съм пътувала по работа за седмица++, предварително готвя, пълня хладилника и фризера, да не остане гладно момчето Sweat Smile и така. Обратното още не се е случвало (пак търкул).

# 143
  • Мнения: 2 433
Взимам си бейлиса и черпя етап

Пусто нямам време, а толкова малко остана

# 144
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
единия кат е оставен за контура  Wink 
щото съм пестелива. свършвам оченцето и отделям за контура, после свършвам другото и пак така Simple Smile
от утре съм грипна ваканция и ще боцкам... боцкам...

след като огледах каталога на Аксиома ми се струва, че това е по-добре от меченцето, което почнах... Sad
Скрит текст:
Sad
продали са го и ако чакам да го доставят съвсем ще закъснея. та ако някой го е виждал някъде - да свирне. Simple Smile

# 145
# 146
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
злато си ми ти. Simple Smile
но аз имах предвид комплект Simple Smile мързел съм - наготово ми е по-лесно.
преди време някой пусна линк към фейсбука на момиче, което продава руски гоблени., опитах се да си намеря записките, но... Sad явно остарявам, освен че ме мързи и забравям...

# 147
  • Мнения: 11 844
злато си ми ти. Simple Smile
но аз имах предвид комплект Simple Smile мързел съм - наготово ми е по-лесно.
преди време някой пусна линк към фейсбука на момиче, което продава руски гоблени., опитах се да си намеря записките, но... Sad явно остарявам, освен че ме мързи и забравям...

Във ФБ Дора Желязкова ще пуска поръчка в сряда от тук https://www.stitchshop.ru/kits/vyshivka-krestom/
Ако искаш погледни има ли го и я питай за цена

# 148
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Sad Жалко, че не можах да помогна. Аз нали съм все по саморъчното събиране на проектите...
Заради това и не можах да се включа с отговор на въпроса по-рано, за магазин в Украйна.

# 149
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
еее, не така де...
аз предпочитам готов, ама като няма...
в аксиомата някой го купил, а на сайта, дето мими_бобо го пусна, не е наличен.
значи какво? разпечатвам си твоето меченце и започвам все сначале - схема, конци, панама...
това хоро поне сме го играли Wink

нали знаете вица за пишман майсторите на тунели. планираме го за двупосочен, ама ако не се срещнат - ще си имаме два еднопосочни.
така и аз - ще си шия готовото мече и ще събирам мат'риал за другото. Simple Smile накрая ще имам две - едното мъжко за резерв. кой знае, може пък да ми дотрябва скоро.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт