Празнично пролетна гобленарска темичка - 140

  • 27 270
  • 748
  •   1
Отговори
# 525
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Не се разбира кой е производителят на „Мостар“. Аз познавам само този на Вилер.
Може би ще е разумно онези конци, за които има колебание, че може да са недостатъчни, да се шият на мартеница с новите, които са купени. В противен случай може да се получи разлика при преходите.
Ако обаче е оригинален немски комплект, конците по всяка вероятност са предостатъчни, още повече, че ще се шие в 1/4 мащаб..

# 526
  • София
  • Мнения: 249
Ами не знам кой е производителя, май не пишеше. Има един лист напечатан на машина в комплекта, където се казва, че при проблеми и въпроси може да се обърнем с писмо към бригадаир на смяна еди кой си и даден адрес и блок в Люлин, дори телефон нямаше Laughing
Иначе благодаря за идеята за смесването на конците Hands V

# 527
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
все си мисля, че вилер няма да комплектоват с мулине. Wink
а щом има адрес в София, най-вероятно е Заря, София.

схемата обикновено е копирана от оригиналния вилер, та с нея ядове няма да има.

# 528
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Е, щом има листче с подкана за въпроси, значи комплектът трябва да е местен.
Схемата сигурно е  добра, като и Добри казва.
Макар че аз съм купувала (откъде да ми мине през ума за новите родни методи на творчество Flushed) комплект, краден от Вилер, където схемата беше преписвана на ръка. Misc Gun

** Може още да не са били спестили за телефон. Joy

# 529
  • София
  • Мнения: 1 020
Добри благодаря за цитата от първата страница. Скривам се в ъгъла от срам, че не съм го догледала Kissing Face.
Качвам обещания етап на магнолиите

А ето и на моите балеринки шити доста отдавна

# 530
  • Мнения: 328
Благодаря ,Зори!

# 531
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 024
Много ми е малък напредъка на мен, работата ме сгЪна! Което не пречи, разбира се, да се радвам на вашите красоти! Благодаря!

# 532
  • Мнения: 11 840
Аз имам шит Мостар на Милена стил точно 1:4 чуууден хаха Simple Smile

# 533
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Здравейте, дадоха ми гоблена Моста Мостар, започнат от преди 20 години, но е бродирана една много малка част от него. Аз искам да го дам на близък човек, който обича да бродира да го довърши, но видях че схемата е 1:4, а на мен повече ми харесват гоблените със схме 1:1. Въпросът ми е дали може да се намери схемата на този гоблен 1:1 някъде в интернет или ако някоя от вас я има ще съм много благодарна ако ми я изпрати.
Освен това панамата, която е към гоблена е от старите, които е трябвало да се тропосват по краищата, за да не се разнищват и аз купих нова (тя е доста твърда, но по-лесно се виждат дупчиците, където трябва да се промуши иглата). Предполагам че тя би била по-удобна?
Това, което са написали момичетата е вярно, за панамата. Комплектовката е българска и можеш да си спокйна, че конците ще стигнат и за два гоблена. Не знам дали  знаеш, че 1:1 ще стане 4 пъти по-малък от оригинала, защото всеки символ от схемата се бродира само по един път. Значи, конците ще са пре-достатъчни. Жената сигурно ще го ушие с лекота., а надявам се , и с удоволствие.

# 534
  • Мнения: 22
Красоти след красоти се показват днес. Напълниха ми се очите и не мога да им се нагледам. А аз се разписвам с един скромен етап на моята арабка ☺

# 535
  • Мнения: X
И аз да покажа.
Скрит текст:
Преди:

Сега:
Не мога да се нагледам на красотите, които творите.
Хубава вечер от мен!

# 536
  • Мнения: 10
Момичета, тъй като за първи път шия бод кръстче имам въпрос. Ако шия страница по страница, без да преливам в следващата, ще се получат ли черти както при гобленовия бод? Simple Smile

# 537
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Лиде, нямам личен опит, аз шия във всички посоки Smile и не съм се сблъсквала с проблема.

Потърсих снимки на други хора, ето примери.
Не знам колко добре се вижда, но като че ли не се забелязват следи, поне на тези снимки.









Нещо любопитно: един и същ сюжет. Различен производител.
Долният е на ХАЕД.
Момичето е започнало да бродира и после е зарязало всичко, лесно е да се разбере защо.
Хубавата версия е на Химера.

# 538
  • sf
  • Мнения: 10 144
Започнах Париж на МиленаСтил, но си взех Аида16, че не ми се шие на бгпанама. Бях забравила тръпката да започваш нов гоблен 😄

# 539
  • Мнения: 10
Nelka,  много ти благодаря за изчерпателния отговор. Blush Ще пробвам и ще видя как ще върви. Ако се получи ще качвам снимки Blush

Общи условия

Активация на акаунт