ЕНДОМЕТРИОЗА - ТЕМА 15

  • 39 393
  • 769
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 072
Аз половин година след лапарото пуснах от любопитство СА-125. И беше в норма, а преди това беше над нормата. Не съм на Золадекс. Мисля скоро да пусна пак контролно.

# 736
  • София
  • Мнения: 1 758
Момичета,др.Попов,др.Магунска или др.Калчев за проследяване и лечение на ендометриоза препоръчвате?

# 737
  • Мнения: 100
Здравейте! Аз съм оперирана при др Попов мин год май месец Искам да споделя, че в началото бях много доволна от него. Операцията мина успешно, след това ме седеше много често. Докато не дойде ред на 1 инжекция Золадекс. Толкова рязко ми я сложи, така ме заболя, че извиках от болка. Толкова много ме наплаши тогава, че не исках дори да чуя да отида на преглед при него. Отделно:по време на операцията съм се оказала със запушени тръби. Каза ми 3 мнения относно тръбите: 1. След лечението ще правим 2 операция да ги видим
2. Подготвяйте се директно за инвитро, естествено няма как да се случат нещата. 3. Не е ВИК тръба за да се отпуши.
Не го препоръчвам. Да може да е добър като хирург но отношение 0.
П. С на 23 съм с половинката ми не сме правили опити.
Препоръчвам др Дойчиновски, той също е много запознат с ендометриозата. През март има безплатни прегледи.
Успех.

Момичета,др.Попов,др.Магунска или др.Калчев за проследяване и лечение на ендометриоза препоръчвате?

# 738
  • София
  • Мнения: 1 758
Здравейте! Аз съм оперирана при др Попов мин год май месец Искам да споделя, че в началото бях много доволна от него. Операцията мина успешно, след това ме седеше много често. Докато не дойде ред на 1 инжекция Золадекс. Толкова рязко ми я сложи, така ме заболя, че извиках от болка. Толкова много ме наплаши тогава, че не исках дори да чуя да отида на преглед при него. Отделно:по време на операцията съм се оказала със запушени тръби. Каза ми 3 мнения относно тръбите: 1. След лечението ще правим 2 операция да ги видим
2. Подготвяйте се директно за инвитро, естествено няма как да се случат нещата. 3. Не е ВИК тръба за да се отпуши.
Не го препоръчвам. Да може да е добър като хирург но отношение 0.
П. С на 23 съм с половинката ми не сме правили опити.
Препоръчвам др Дойчиновски, той също е много запознат с ендометриозата. През март има безплатни прегледи.
Успех.

Момичета,др.Попов,др.Магунска или др.Калчев за проследяване и лечение на ендометриоза препоръчвате?
Благодаря ви!😊
На първо място ми е да е много добър специалист,Но и отношението е много важно,защото съм достатъчно изплашена и без това.
Аз искам да отида за мнение по повод постоянни болки налични след вече направено лапаро.

# 739
  • Мнения: 100
Тогава ви препоръчвам др Дойчиновски, мен лично ме чакаше 40 мин и ми говореше как всичко, ще е наред, именно той ми сложи всички инжекции внимателно без да ме боли. ❤️
Здравейте! Аз съм оперирана при др Попов мин год май месец Искам да споделя, че в началото бях много доволна от него. Операцията мина успешно, след това ме седеше много често. Докато не дойде ред на 1 инжекция Золадекс. Толкова рязко ми я сложи, така ме заболя, че извиках от болка. Толкова много ме наплаши тогава, че не исках дори да чуя да отида на преглед при него. Отделно:по време на операцията съм се оказала със запушени тръби. Каза ми 3 мнения относно тръбите: 1. След лечението ще правим 2 операция да ги видим
2. Подготвяйте се директно за инвитро, естествено няма как да се случат нещата. 3. Не е ВИК тръба за да се отпуши.
Не го препоръчвам. Да може да е добър като хирург но отношение 0.
П. С на 23 съм с половинката ми не сме правили опити.
Препоръчвам др Дойчиновски, той също е много запознат с ендометриозата. През март има безплатни прегледи.
Успех.

Момичета,др.Попов,др.Магунска или др.Калчев за проследяване и лечение на ендометриоза препоръчвате?
Благодаря ви!😊
На първо място ми е да е много добър специалист,Но и отношението е много важно,защото съм достатъчно изплашена и без това.
Аз искам да отида за мнение по повод постоянни болки налични след вече направено лапаро.

# 740
  • Мнения: 1 998
Sunflower92, на теб какъв резултат ти излезна на С125 - спрямо този, който си пуснала преди операцията и Золадекса? По-висок или по-нисък?

Сега отворих да си видя с точност изследванията. Пъврото ми е на 03.06.2019, тогава СА 125 ми е 83,10, при референтни стойности <35.  На 01.07.2019 ми беше операцията, а лечението със Золадекс беше от август до януари 2020. Второто ми изследване на СА 125 е на 21.04.2020 и е 30,10, при същите референтни стойности.

# 741
  • Мнения: 286
Аз препоръчвам д-р Магунска. Тя ме оперира лапароскопски преди три години и въпреки че е била тежка операция, не е преминала към отворена. Имала съм множество сраствания, органите са били като на "топка" от тях. Също така успя да ми запази всички репродуктивни органи. Сега пак се следя при нея и след известно време ще правя още една операция за отстраняване на лезия на дебелото черво.

# 742
  • Мнения: X
Само да кажа, че след като последната инжекция Золадекс беше през декември, днес ми дойде.

За съжаление не ми се очертават опити за бебче. А и след 36 може би вече е опасно да се забременява....

# 743
  • Мнения: 543
Аз съм на 39г и продължавам да се надявам, че ще стана за втори път майка. Две години вече....

# 744
  • Мнения: 286
Само да кажа, че след като последната инжекция Золадекс беше през декември, днес ми дойде.

За съжаление не ми се очертават опити за бебче. А и след 36 може би вече е опасно да се забременява....

Изобщо не е опасно за се забременява след 36.  Може да е малко по - трудно (не е задължително), но нищо повече.

# 745
  • София
  • Мнения: 1 758
Според вас нужно ли е да се назначава ЯМР,ако скоро е правена лапароскопия?
Защо го назначават?
Какво повече може да покаже от лапароскопия?

# 746
  • Мнения: 286
Според вас нужно ли е да се назначава ЯМР,ако скоро е правена лапароскопия?
Защо го назначават?
Какво повече може да покаже от лапароскопия?
По принцип се прави преди лапароскопията, за да се ориентират къде са лезиите и да направят ориентировъчен план за операцията. Не знам защо назначават скоро след лапаро.

# 747
  • Мнения: 100
Здравейте, пак съм аз.😁
Искам да попитам има ли такива от вас които се влияят от магнитните бури, които започват от днес. Можете ли да спите как се чувствате.
😚

# 748
  • Мнения: 350
Възможни ли са силни коликообразни болки в стомаха от ендометриоза и  малко над пъпа двустранно?

# 749

Общи условия

Активация на акаунт