Искам да стана стюардеса-има ли между нас такива

  • 39 574
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ммм, като се замисля, по-стара стюардеса от 35-40г. дали има?

# 16
  • Мнения: 9 903
има. И не им личи, понеже са добре поддържани  Sunglasses

# 17
  • София
  • Мнения: 3 409
Ей, бонбон да не си се скарала с мъжа ти  Laughing
Но по същество- абе мамчета и едно време и сега пак по един и същи начин се става стюардеса и винаги това са били елитни девойки, а прозвището "летяща к..." е мно-о-о-ого старо и е измислено като "летяща келнерка"от злоба после става ..., защото едно време стюардесите са били като днешните манекенки и модели, само където са говорели перфектен английски /поне/ Simple Smile))
 Имам и с днешна дата приятелки стюардеси, ако не знаете Стела- на Валентин Златев гаджето/ също е -даже и с деца и семейства, само, че едно време по дестинациите е имало с дни престой, а сега- полет- час почивка и обратно на самолета. Уморително е, като цяло, Констанс, ако имаш желание- да върти телефоните който трябва - и то ще си покаже  Hug

# 18
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
  Това е трудна професия, а не само усмивки и въртене на дупе. Аз съм била екскурзовод- страхотно е - контакт с туристи, възможност да отидеш на места, където не си била, НО не е работа за семеен човек( лично мнение). Много е уморително и след половин година вече не знаеш на кой свят се намираш. Аз лично за 4месеца съм пътувала до Истанбул 48пъти т.е. - в седмицата прекарвях 5 дни там като 3 пъти седмично пътувах до България. Вече накрая едвам гледах от умора, защото не можеш да спиш, а трябва документи да оправяш по граници, да говориш на туристите, там на място - да ги настаниш и после да ги изпращаш по допълнителни екскурзии, а ако не дай Боже има проблем - пак е на твоята глава. Ами това е моят опит. Липсва ми това време, но знам, че няма да мога да съвместя семейството с това, а за мен е по-важен любимият човек. Сега съм окошарена в един офис от 10 до 19,30, но се прибирам вкъщи всеки ден.

# 19
  • Мнения: 5 539
Ммм, като се замисля, по-стара стюардеса от 35-40г. дали има?
просто ги пенсионират по-рано Simple Smile Или поне преди беше тъй

# 20
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Познавам стюардеса на 45. Често има едномесечни командировки на другия край на света.

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
Не ти препоръчвам професията, щом имаш малко дете.Първо - не е чак толкова шик, колкото й се носи славата - от самолета на чуждото летище не се слиза въобще, само се качват новите пътници и айдее - обратно.Нищо няма да видиш.Много рядко има базиране в някой хубав град за две-три седмици, но пак се лети нон-стоп, така че време за разходки - нъц Sad
Детето ти ще отрасне без тебе Sad
Мъж ти - той си знае какво ще му е Rolling Eyes
Парите - не са повече отколкото вземат служителите в една читава фирма, които си седят зад бюрата от 9 до 5.30 и в 6 са си вкъщи при семейството.
Не си заслужава!Освен за млади момичета, с език, които обичат да пътуват, без да видят истински местата, където ходят Confused
И да, естествено, че има стюардеси и над 40 години.Това си е работа като всяка друга.Стига митове и легенди Laughing

Последна редакция: пт, 28 юли 2006, 22:47 от belinda

# 22
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Аз съм била т.нар. наземна стюардеса. Разбира се не е едно и също. Аз нямах командировки и съм се прибирала всеки ден(нощ) вкъщи. Но познанията за двете се припокриват.
Лично на мен много ми харесва този тип работа. Heart Eyes Страхотно е. Пак бих го работила с голямо удоволствие. Контактът с хората и попадането всеки ден в различна ситуация е мн. вълнуващо.
А авиацията си е болест. Crazy Трябва ти само един, макар и като моя бегъл досег до нея.

# 23
  • Мнения: 1 153
 Mr. Greenначи е за мен  Mr. Greenсъвсем сериозно и аз съм искала да работя  Party

# 24
  • Мнения: 3 423
А, да добавя, тази професия има и хубави страни,
като например, че ти и цялото ти семейство
пътувате безплатно насам-натам. Или поне за
повечето авиокомпании е така. Другаде ползват
намаления. Та и това не е зле.
Имах навремето в гладните години познати
с тази професия, няма да ви казвам що цигари
и алкохол мъкнеха и после гаджетата им пари
правеха по Магурата, тук и там, някои и магазини
отвориха. Плащаше се по 25 долара на ден командировъчни,
като сметнеш, че понякога полетите са нощем, ето ти 50 долара
за отиване и връщане. И така сума ти пъти в месеца.
Като поостареят, т.е. след 35, стюардесите ставаха наземни,
което сега май не важи, поне за Балкан. Има и трътлести,
има и стари. Но по правило са сърдити на света.
Та, не се отказвай. Мани ни поета и мене, стани стюардеса,
пътувай безплатно, сменяй места и чаршафи, купувай и внасяй
безмитни стоки и си гледай спестяванията и кефа.
Разширени вени могат и от друго да се хванат, така че не го мисли.

# 25
  • Мнения: 25 646
Леле, колкото по-набъбва тази тема, толкова повече ми се отщява да летя със самолет. newsm78
А ако и пилот се става по същия начин, както и стюардеса... ooooh!

# 26
  • Мнения: 13 512
има. И не им личи, понеже са добре поддържани  Sunglasses
i zashto sa dobre poddyrjani? Zashtoto sa st\ardesi li? W Hemus air i Bulgaria Air nqma 40 godishni!

# 27
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А авиацията си е болест. Crazy Трябва ти само един, макар и като моя бегъл досег до нея.
Така е, имаме пилот вкъщи и знам, че е много сериозна и нелечима болест Crazy
И аз исках да стана стюардеса, докато разбрах, че летенето не е за мен- става ми лошо от промяната в налягането Sick

# 28
  • София
  • Мнения: 18 679
А ако и пилот се става по същия начин, както и стюардеса... ooooh!
Е, мааалко по-трудно се става пилот Mr. Green

# 29
  • Мнения: 7 114
има. И не им личи, понеже са добре поддържани  Sunglasses
bowuu
И стоят доста добре. Стара школа.

За авторката - в Института по въздушен транспорт обучават желаещи за стюардеси. Плащаш си за правоспособността. После си търсиш авиокомпания да те превози. Накрая някоя ще трябва да те пожелае. Това е най-нелесната част.
Организмът ти може да е на друго мнение за тази професия. Чувала съм за спукани пломби при летежите.

Общи условия

Активация на акаунт