Аз ли съм кривата? Те ли са нагли и не благодарни?...

  • 15 826
  • 517
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
той не беше такъв, след раждането на детето се промени коренно
Дали? Или си била с "широко затворени очи" и си пропуснала да забележиш на какъв питекантроп раждаш дете. Искрено се извинявам на питекантропите, че ги обидих.

# 61
  • Мнения: 31 693
Точно, кратко и ясно. Заради децата.

Ама ти и тях не обичаш.

# 62
  • Мнения: X
Ти откъде разбра, че не ги обичам.
Туй са ми деца, бе ейййй.

Ако се разведа няма кой да им готви, с кого ще пишат домашни, ще закъсат в училище. Аз децата си на майка им да ги провали няма да оставя.

# 63
  • Мнения: 131
Значи мъжа получил къща срещу гледане на бабата и й осигурил прислужница - теб?

# 64
  • Мнения: 31 693
Ти откъде разбра, че не ги обичам.
Туй са ми деца, бе ейййй.

Ако се разведа няма кой да им готви, с кого ще пишат домашни, ще закъсат в училище. Аз децата си на майка им да ги провали няма да оставя.

Ти сериозно се гъбаркаш с нас.
Как така им готвиш, като в предишен пост пишеш, че те си варят макарони.

# 65
  • Мнения: 488
авторката съвет нямам ,но ако си вкъщи и така въртиш къщата, гък няма да кажа. в моята къща ,на който( разбирай децата)  не му харесва как аз правя нещо автоматично му се причислява тази задача на него. Как пък няма да оставя голям здрав прав мъж от койот им съм независима да ми държи тон кое как съм свършила. много си кротка , време е да обърнеш страницата .

# 66
  • Варна
  • Мнения: 14 542
Всички чехльовци които познавам изневеряват при първа възможност. Може би е вид мъст и противопоставяне . Във форума често се цитират мъже, които стриктно изпълняват женски заповеди. Малоумни и комплексирани твари, без самочуствие не коментирам. За някои е идеално да имат слуга, с вид на шопар или Квазимодо .

Последна редакция: пт, 17 яну 2020, 23:57 от Viviana91

# 67
  • Мнения: 597
Тропси, имаш пари, защо не наемеш една жена да чисти и да готви. Имам познато семйство, много са заети и двамата и си наеха жена да идва няколко пъти в седмицата да чисти и готви.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 14 542
Да си наеме и една сексуална перверзница за по - пълноцененни "семейни отношения ".

# 69
  • София
  • Мнения: 35 100
Сталион, като е написала, та кво? Бабата трябва да шета и принася на второ поколение снаха? Че, кой е длъжен, при все, че внука е готованец с претенции?

Тропси, ти си нова версия глухарче.
На един му се случило да сготви и да напише домашни.....ай, ай, за ккаво живееш......

# 70
  • Мнения: 478
Благодаря на всички за коментарите, много са ми ценни вашите странични мнения.
Видях няколко въпроса из коментарите, ще се опитам да отговоря на тях, но не мога да цитирам всеки един от авторите на въпросите, извинявайте за което.
Имаше въпрос, дали съм очаквала от бабата да тича след детето. Детето не бяга по 24 ч в денонощието, има ужасно много играчки, с които е възможно е да бъде занимавано за по половин, един час. Близка на тази нашата баба, на нейната възраст дори година, две мисля по-възрастна, когато дойде на гости страхотно занимава детето и то стои с нея и дори ужасно много й се радва като дойде. Но жената има подход и най-вече желание. Или пък не мисля, че е много сложно да измиеш едни бутчета и да изчистиш чаша ориз да ги сложиш да се готвят и да им хвърлиш по едно око от време на време за половиния час през който ще се опечат. При добро желание има и дейности в домакинството, които не изискват кой знае какви усилия и могат да се вършат и от 70 годишна жена. Колко много възрастни хора живеят сам сами, да не би някой да ходи да ги пере, да им чисти, да им готви. Така си е свикнала да е готованка.
Някой беше споменал да отида у нашите, само че проблема е че аз не съм от града, в който живеем и нашите са на 300км от нас и е малко трудно осъществимо и това особено сега през зимата с детето.
За мен просто е редно да има разпределение на повечето от задълженията. Ок, аз ще пускам прахосмукачка, ще се качвам да бърша прах, прозорци и тн, но пък на бабата нищо не й коства поне веднъж седмично всяка седмица да поема тя инициатива за готвене и да сложи едно ядене във фурната, а мъжа ми примерно да пазарува или нещо друго. Толкова са се изтарикатили, че само аз трябва да следя дори захарта кога е свършила и е само мой ангажимент да набавя веднага нова...

# 71
  • Мнения: 478
Сталион, като е написала, та кво? Бабата трябва да шета и принася на второ поколение снаха? Че, кой е длъжен, при все, че внука е готованец с претенции?

Тропси, ти си нова версия глухарче.
На един му се случило да сготви и да напише домашни.....ай, ай, за ккаво живееш......
А аз с какво съм й длъжна на нея по същата логика да й шетам и готвя?
Вдеки възрастен, който живее в дома тряжва да допринася с нещо за благото на този дом. Никой на никой не е длъжен. Аз не очаквам тя да поеме всички мой задължения, ама пък и да си стои в стаята или да обикаля по други бабки и да чака да я поканиш на вечеря например пък после и физиономии да прави на всяко второ ядене и да не яде и ти да хвърляш...

# 72
  • София
  • Мнения: 35 100
Бабата не ти е проблем, бабата не ти е проблем, БАБАТА НЕ ТИ Е ПРОБЛЕМ! Разбираш? Май не.
Проблем е бащата на детето.
Еманципацията не води до мрънкане, води до независим живот.

# 73
  • София
  • Мнения: 7 990
Проблемът не е с бабата, а с внук й. Бабата си е отгледала децата.
Единственото, което можете да направите за нея, е да престанете да правите индивидуални менюта на всеки ежедневно.

# 74
  • София
  • Мнения: 35 100
Сталион, като е написала, та кво? Бабата трябва да шета и принася на второ поколение снаха? Че, кой е длъжен, при все, че внука е готованец с претенции?

Тропси, ти си нова версия глухарче.
На един му се случило да сготви и да напише домашни.....ай, ай, за ккаво живееш......
А аз с какво съм й длъжна на нея по същата логика да й шетам и готвя?
Вдеки възрастен, който живее в дома тряжва да допринася с нещо за благото на този дом. Никой на никой не е длъжен. Аз не очаквам тя да поеме всички мой задължения, ама пък и да си стои в стаята или да обикаля по други бабки и да чака да я поканиш на вечеря например пък после и физиономии да прави на всяко второ ядене и да не яде и ти да хвърляш...
Старите хора са нихилисти. Капризни, протяжни, обсесивни, присъствени. И ти и аз ще станем същите.
Ти си избрала да си роб, да слушаш и изпълняваш претенции. Бабка не е такъв проблем. Бабка е такъв натюрел. И познай - на нея не можеш да се сърдиш, още повече - нямаш право.

Общи условия

Активация на акаунт