ОСМИ клас преполови, зайците напериха уши

  • 28 082
  • 740
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 11 828
Може да я сложат от сряда до междусрочната.
И аз така подозирам! Направо на 6-ти да отидат на училище за новия срок..

# 196
  • Мнения: 2 431
Наборката днес е от 9. 30 на училище, сутринта ми разказва колко смях е паднал вчера в час по литература. Господинът предложил да обсъждат " Антигона" в нетрадиционен стил, да измислят модерен, необичаен похват, с който да изразят съдържанието, е познайте какво е станало. Станали първите желаещи и с голям ищах разиграли " Антигона" в стил Шишо Бакшишо, Комиците и други подобни простотии от телевизионни предавания, а той горкият, само си разтривал слепоочията с изражение тип "сам съм си виновен", но вече било късно. На мен ми стана тъжно, от малки ги водя по театри, концерти, опери и изложби, водили сме ги в най - големите музеи и галерии в Европа, и пак сме безсилни срещу чалга културата, това е, за което са се сетили на първо място. Предполагам преподавателяте очаквал много по - артистични идеи ( много от тях пеят в хор, участват в театрални или танцови кръжоци), но е изглеждал огорчен, още повече от бурното веселие с което са посрещнали " етюдите".

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 10:20 от silver pearl

# 197
  • София
  • Мнения: 11 783
Моята щерка и тя в кюпа на болните.Няма Т,усещала,че и се кашля,гади и се.
Знам,че ангина може да започва така,та я оставих вкъщи.
Реално симптомите и са се появили още вчера,горе долу по това време,та се надявам днес да е ясно,какво,що.
Ще минем през доктора да видим,какво ще каже.
В техния клас вчера е имало около 4-5 отсъстващи.
А от сутринта ми пиука телефона,че девойката отсъства от различни часове.
За утре и аз ставам под въпрос,а така чаках тази среща.
Направо ме е яд,че си поръчах бадж на Fair Lady.

# 198
  • Мнения: 36 055
и аз за утре /вече/ съм под въпрос
ако успея, ще бъде за малко и то в началото
от 18.30 часа е срещата или греша?

# 199
  • Мнения: 1 931
Моята девойка много ще страда, ако на 3.02 са в грипна, но сигурно така ще го направят. Вчера правиха изненада на съученичка с РД. А нейният РД, ако не се падне в междусрочната ваканция е в грипна такава.
При тях, класа й, май почти всички са здрави. Има адаш момченце и се е сдобила с отсъствията му от вчера по един от предметите.
След дълго роптаене, как не било модерно, отскоро си носи дългото яке. Крие й до половината на бедрото.

Бубанка, май от 18:00.

# 200
  • Мнения: 11 972
За съжаление,аз също се записвам в темата с болно дете.Една вечер вдигна 37, което нищо не е, но той трудно вдига Т.Заспа с термометъра.Дадох нурофен и го пратих на сутринта на училище, вече без Т. На др ден очите му сълзяха, силна хрема и болно гърло.Личната Л ми каза да " да не развивам самодейности". Преди моето дете са отсъствали 6 деца в класа. Но повече са момчета, които наистина сякаш повече не умеят да се пазят.

Мисля си, обаче,че децата са и преуморени. Моето не се е преучило,никак даже. Обаче, ставане в 6.15 бърза закуска,излизане в 7 и прибиране след 15ч, след което едва по това време обяд и хайде,поне домашни да се напишат, отива до към 20ч. Уж "лесната езикова година", уж учен и познат език, нищо подобно. Има си обем от минимум задължения,поне домашните и новите думи,а и др предмети има, все пак, изисква се технологично време.

Вчера е спал от 14чдо 18.15 и то баща му го събуди, на мен ми беше жал.

# 201
  • София
  • Мнения: 6 206
Много болни. Дръжте се и се оправяйте бързо!

Моите за сега са здрави, да чукам на дърво.
Класната на малкото писа, че вероятно от вторник ще са във ваканция. В техния клас почти половината отсъстват, а в един от първите класове вчера са били 3 деца. Явно част от тях са си останали вкъщи като предпазна мярка, както писа Ани.

Редактирам.
Класната на малкото (5 клас) пусна снимка от днес. Празни чинове и през един по едно самотно дете. Крайно време е да ги разпускат преди да са се натръшкали всички. Почва да ме боли глава, дано не последват и другите екстри, а само да съм се намръзнала, защото тази сутрин имах работа навън и си походих пеша по улиците.

Дъщеря ми сутринта звънна да каже, че приятелака ѝ я няма, но не защото е болна, а защото родителите ги е страх да не се зарази. Предполагам, че в малките класове доста родители разсъждават така. При големия всички са на линия.

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 11:02 от Mrs Jan

# 202
  • Мнения: 561
Като говорим за болести и моят си мина по трасето.
Оставих го тая седмица да не ходи на училище и да възстановява по настояване на ДжиПи-то и преди малко ми се обадиха, че го гледали как дава интервю по БНТ1 в предаването за култура като доброволец на един фест - дискретен до мозъка на костите. JoyJoyJoyJoy

# 203
  • София
  • Мнения: 4 578
И моят син си е вкъщи от сряда, но не знам мързелът дали е от Китай или нещо генетично е наследил... Заплашила съм го да не се явява на обществени места и чинно си играе на компа по цял ден. Карам му се да мълчи само докато спя следобяд.

# 204
  • София
  • Мнения: 6 134
Май има изискване за 30% отсъстващи, за да обявят ваканция. А защо са решили да е толкова висок прага ... След дъжд - качулка, както каза PolarFox. При щерката вчера са отсъствали 10 деца.

Май и при нея ще се окаже недоспиване, а не болест. Hands Pray  Сутринта беше свежарка, но за всеки случай пи Парацетамол и витамин С.

Затворили са данните на децата ни в сайта на МОН и са сложили заглавие за кампания 2020. Мислех да го напиша в темата на набор 2006, ама вие ме уплашихте, че там е страшно, та се отказах.

# 205
  • София
  • Мнения: 11 783
Сутринта събудих щерката за училище,но каза,че и се гади и я оставих вкъщи.
Спала е до към 10 часа и сега я боли глава,не е от съня де.
Според мъжа ми може да е от преумора,дано да е така!
Следобед ще разберем.
Иначе госпожицата обича да и е топло и не ходи гола и боса,та поне с това нямам проблеми.

# 206
# 207
  • София
  • Мнения: 1 554
И аз с тази новина идвах. Този път дълга ваканция ще им се получи.
Ани, и за теб са помислили - 3, 4 почивни Simple Smile)
Хайде наборите ще се радват, а малките ученици какво ще ги правим толкова време....

# 208
  • София
  • Мнения: 2 768
И аз влизам с новината за грипната ваканция, казвам си "първа ще ви зарадвам" , а то вече се разчуло Smile
Щерката си остана вкъщи, трябваше днес да пътува за състезание до Благоевград, но важното е да е здрава, състезания тепърва ще има.
Радвам се на грипната ваканция, ще си починат децата (а и ние с ранното ставане), че то болестите ги събарят от паднал имунитет, който се акумулира и от темпото на ежедневието им.
Щерката има само 1 оформена срочна оценка, синковеца също. Явно приключи срока за тях, каквото -такова.
Бързо оправяне на болничките🤗

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 12:24 от звездица

# 209

Общи условия

Активация на акаунт