Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 17

  • 22 648
  • 768
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 834
Добре дошли в тема 17 за обмяна на информация свързана с пазара на отдаването и наемането на имоти. Отново с пожелание за успех и взаимна коректност както между наемодатели и наематели, така и между потребителите в темата!

Линк към ТЕМА 16

# 1
  • Мнения: 2 113
Дано всеки намери това, което търси.

# 2
  • Мнения: 540

А за Германия да не си говорим - там, ако не си си ремонтирал дребните, ама съвсем дребните повреди, и не си си пребоядисал отново апартамента, ще видиш връщане на депозита - 3 наема, през много крив макарон. Колкото и да си пазил апартамента.
И защо да не си говорим, като на същото момиче не му удържаха и цент от 2месечен депозит. За 2 отделни места по година престой. Явно имаме някаква идея как се случва там. Даже проверяващите и 2та пъти са изразили и учудване и възхищение колко чисто и неопетнено е. Върнат дори с дребни подобрения, за които е взела разрешение преди това.
Нормално е да има изискване към наемодателя, когато тя е проверено отговорна. Не държа да вярвате.
Румка аз поне казах Браво, не знам кого визираш. Всеки би ги взел, щом има кой да ги даде.

Последна редакция: пт, 17 яну 2020, 18:28 от "Ти нормална ли си?!?"

# 3
  • Мнения: 28 706
Благодаря за темата.
В примера за Германия - не се ли удържа само сумата по ремонта, а остатъка да се върне?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Благодаря за темата!
Не виждам защо нищите Германия като в България. Няма нищо общо. Кръстим се и пускаме някого, а каквото стане.
Аз имам две студентки първокурснички. Чистят, плащат на време, мрънкат за неща, които е следвало да преценят на место и върху които нямам контрол. Например холът и кухнята гледам към шумен централен булевард. То и аз не исках да слагам климатик, но сложих и си го изплащам. Дано останат, мисля и някои отстъпки да им направя евентуално. Наемът е леко под този за района, но поне ми е мирна главата.
Влизам всеки месец за наема и сметките. На мен лично не ми е приятно, но винаги ме канят да вляза в кухнята или хола. Запознала съм се цялата им рода, пак ми идва в повече. Не съм дала опция за банков превод, защото искам да мога да хвърлям по едно око и защото не са ми искали. Попълваме си разписки, плащам си данъците и така. Бабата на етажа слухти ако има нещо ще звънне.

# 5
  • Мнения: 18 214
Дръж контакт с родата на студентките. Изобщо такива, които за първи път излизат под наем, на мен са ми много стресиращи... Разказвала съм за семейство с две деца, дотогава бяха живели с родителите на жената - ами не съобразяваха елементарни неща - че трябва да се проветрява, че трябва да се плаща навреме ток... бабата от време на време им помагаше, но и другата й дъщеря беше родила, и не смогваше, та ми звъняха за съвсем битови неща... иначе - интелигенция, в медия работеха, да не повярваш, че не са чували за проветряване.

# 6
  • Мнения: 25 645
Благодаря за темата.
Добре е да има "слухтящи баби",  ако има злоупотреба е вероятно да знаят.
И, съм съгласна че първокусрниците трябва да се държат под око. С чистотата как са, и със плащане на сметки.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 192
Моят съвет е още по-елементарен. Ако не може да прежалите мебели, не се занимавайте с наеми. Ние обзаведохме всичко от Виденов, за цялото обзавеждане ни струва 5-6 наема, и да прецакат нещо ще го преживеем. Засега за 6 години не сме сменяли нищо, а вече е трети наемател на все по-висок наем. Удобно ми е всичко да е по банка и държа на това, зачитам личното пространство и това, че на наемателя това е дом и има право да има разхвърляни чорапи до кухненската маса без да го притеснява нещо. И да изгоря някога, не ми е притеснено Wink

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Благодаря за темата.
Добре е да има "слухтящи баби",  ако има злоупотреба е вероятно да знаят.
И, съм съгласна че първокусрниците трябва да се държат под око. С чистотата как са, и със плащане на сметки.
Сметките ги плащаме ние, вземаме парите за тях с наема. Чисто е. Може и майките им да идват да чистят 😂
Разбира се, разместиха мебели, пробиха дупки, а беше записано в договора, че е забранено. Питаха ме за една, цъфнаха пет. Дано само това да е накрая. Бащата им измисля подобрения, опънаха си нещо като временна тента. Като чета тук какво се случва по къщите, стоя на тръни.

# 9
  • Мнения: 25 645
Дупките се оправят, но ги информирай че са нарушили договора. Не е болка за умиране, но да не им става навик.
За сметките, добре правите.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Дупките се оправят, но ги информирай че са нарушили договора. Не е болка за умиране, но да не им става навик.
За сметките, добре правите.
Знаят, че са нарушили. Но го приемат на майтап, бащата. Както и да е. Ще видим на лято.

# 11
  • Мнения: 25 645
Скрит текст:
Дупките се оправят, но ги информирай че са нарушили договора. Не е болка за умиране, но да не им става навик.
За сметките, добре правите.
Знаят, че са нарушили. Но го приемат на майтап, бащата. Както и да е. Ще видим на лято.
Майтап, майтап ама от депозита ще си удържиш за шпакловка на надупчените стени. Ше им се в селяните нагли. Unamused

# 12
  • Мнения: 58
Здравейте,

Наскоро приключих основен ремонт на двустайния ми апартамент в Младост 3. Преди 2 месеца ремонтирахме и входа. Не е на висок етаж, но достатъчно високо да не се блокира гледката. На вътрешна, спокойна улица. Самият апартамент също е вътрешен. В повечето обяви пишат свободно паркиране, но тук определено мога да кажа че паркирането по всяко време на деня е безпроблемно. За разлика от повечето предлагани двустайни, кухнята (отделно помещение) не е преместена на терасата или в антрето а си се ползва по предназначение, с нови уреди - печка, хладилник и пералня (с възможност за миялна и сушилня). Сменена дограма, нови настилки, нови мебели, нова външна врата. Стаите са просторни и за разлика от много други имат форма на квадрат, с което създават усещане за повече обем. Терасата е голяма и затворена (неусвоена). Знам, че в момента периода е слаб, но бихте ли ме ориентирали на каква цена мога да го предложа.

Последна редакция: сб, 18 яну 2020, 10:37 от setuid

# 13
  • София
  • Мнения: 4 192
Ако е панелка 650, ако е стара тухла 750, нова тухла явно не е Wink
+-50 в зависимост от ремонта и точното местоположение

# 14
  • Мнения: 58
блока е не високо ЕПК, около класическата тухла възможностите за паркиране клонят към нула (познавам си района). А панелки с квадратна форма на стаите още не съм виждал Simple Smile. Благодаря за насоката, добра отправна точка.

@chiana2003, към момента коя година приемаш за граница между новата и стара тухла

Последна редакция: сб, 18 яну 2020, 11:06 от setuid

Общи условия

Активация на акаунт