Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 17

  • 22 749
  • 768
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: X
въпроса за домашните любимци
2 наема депозит, изключително подробен опис на жилището и състоянието му и точка в договора, според която нанесени щети ще се покрият от депозита, срещу което, разбира се, ще се представят документи после за поправка.

Според мен изразът “може ли да ми намалите с 50 лева” е следствие на израза “пускам го на 700, че да му взема 650”.
А, точно. Крайно време е да се разсъждава, че несъгласяването с една цена въобще не означава непознаване на 'пазара'. Пазарът е поведение, има и други условия, не само цени. Иначе доводът звучи малко 'щото така казах аз'.
Впрочем точно непознаващите пазара новаци се нахендрят на най-високите наеми, защото заинтересованите лица повтарят, че по-евтино няма никъде. Като нямаш база за сравнение, вярваш. И аз съм я правила тая грешка от бързане да се спася от дупката. Наемът ми в момента никак не е нисък, обаче беше под масовото в обявите на брокерите. И на брокер не съм плащала, защото отказах категорично след 5тия идиот.

# 271
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
На теория звучи чудесно? Но как ще ги измервате кучетата? Ще си носите метър и кантар? Относно послушанието съвсем не виждам как ще стане, то е ясно, че всички ще обещават, че кучетата са душички. А стопаните дали ще са "послушни" и ще поддържат достатъчно добра хигиена на животинката?

Нямам предвид размера на животното. Дребно куче може да направи поразии, които немска овчарка никога. Принципно всяко куче, на което не се обръща нужното внимание и достатъчни разходки е потенциално опасно за мебели и цапане вкъщи.
Гледам от този ъгъл - да имаш куче и да търсиш квартира е проблем, ако намериш място, в което ти позволяват да отидеш с него ще се стремиш да го запазиш, т.е. и аз ще съм доволна, че наемателите ще се стараят да са коректни и по отношение на имуществото и със съседите, предполагам дългосрочни отношения.
Важно ми е поне в първите няколко години да не се налага смяна на наематели, поради месечните вноски за банката които мен чакат.

# 272
  • София
  • Мнения: 16 038
След като личното ми куче изгриза стените много трудно намерих майстор за ремонт на коридора. В договорите с наемателите ми е записано - бездомашни любимци. Ако щат! Има и други механизми да ги задържиш.

# 273
  • Мнения: 1 998
Дали е наемател, наемател/и с дете или наематели с куче все си е риск Simple Smile  Ако трябва да направя лична статистка на проблемите които съм имала с наематели - най-големите съм имала от семейство с дете. Съседите се оплакваха от шума, родителите си бяха позвололи да боядисат спалнята в цикламено заради момиченцето. Депозита не стигна да пребоядисаме този цвят. Надраскани стени, следи от подметки в корисора. Също и да почистим, явно съпругата не знаеше че трябва поддържа фурната и котлони след като готви. Насвякъде дупки по стените, какво са зачакачали не знам. Следващият беше от младо момиче на което дотогава май майка му е чистила след него - не мога да опиша с думи какво трябваше да се чисти и след него. И пак оплаквания от шум. Имала съм две наемателки с малки кученца - или са свестни или голямо старание  са положили. С тях съм нямала никакви проблеми.
Но все пак поставям ограничения - само малки породи, с изградени хигиенни навици, които не вдигат шум. Изискване имам да ме допускат да огледам жилището с предизвестие и че при 2 оплаквания от съседи трябва да напуснат апартамента до 15 дни.

# 274
  • Мнения: 852
Ако трябва да направя лична статистка на проблемите които съм имала с наематели - най-големите съм имала от семейство с дете. Съседите се оплакваха от шума...
... при 2 оплаквания от съседи трябва да напуснат апартамента до 15 дни.

А, бе, вие нормални ли сте? В библиотека ли живеете или в гробище? Как ще искате от бебета или малки деца да пазят тишина? Надявам се НИКОГА да не попадам на такива хазяи или съседи!

# 275
  • София
  • Мнения: 19 249
Това не означава детето да препуска нонстоп, а има и такива деца.
Трябва някаква златна среда, която обаче е трудно достижима.

# 276
  • Мнения: X
при 2 оплаквания от съседи трябва да напуснат апартамента до 15 дни.
Вижте и съседите какви са, във всеки вход има поне един вечно сърдит, който, ако го питаш, всички други живущи трябва да бъдат пратени в лагер.

# 277
  • Мнения: 58
2те оплаквания от съседи ги виждам по-приложими при шумни купони или някаква друга причина за шум, отколкото при малки деца. Въпросния най-мрънкащ съсед във входа си остава безгласна буква. Аз лично с удоволствие настанявам семейство с малко/и дете/деца.

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 13:09 от setuid

# 278
  • Мнения: 6 878
Пълно безумие и безчовечност.

# 279
  • Мнения: X
Пълно безумие и безчовечност.
Чак пък. Защо?
Имаше тема в клюкарника точно по този въпрос и една дама обясняваше как нейното дете хлопа и блъска, но никой не прави забележка - за нея това значеше, че проблем няма, няма нужда от забележки. Това, нали дете, което е на възраст да разбира от 'не, спри се, така не се прави'. Стана спор, защото за нея неприемливото поведение на детето й си беше нещо нормално и даже мило, та не виждаше защо трябва да го ограничава.

# 280
  • Мнения: 6 878
Защото ми се струва неприемливо да дадеш две седмици срок за изнасяне на семейство с дете, понеже два пъти съседите са се оплакали от шум. Не от купон, напиване, пиянски скандали...
Намирам го за жестоко и само докато го чета буди ужасно негодувание и лека агресия в мен.

# 281
  • Мнения: X
Нали това пиша (и не само аз). Има значение ситуацията. Едно е плачещо бебе, друго е дете, което тича, блъска, хлопа и крещи и родителите му отказват да го озаптят. Както има място за пиянски истории и купони, така има и за точно това детско дивеене.

# 282
  • Мнения: 25 750
Нали това пиша (и не само аз). Има значение ситуацията. Едно е плачещо бебе, друго е дете, което тича, блъска, хлопа и крещи и родителите му отказват да го озаптят. Както има място за пиянски истории и купони, така има и за точно това детско дивеене.
Знаем, че нямаш дете и озаптяването за теб е нещо въображаемо.Nerd

Не съм съгласна, че след 2 оплаквания хората трябва да бъдат изгонени. Ами ако е зима? А ако оплакванията са преувеличени...Трябва малко повече толеранс. Щом си пуснал семейство с деца в имота си, сложил си глава в торбата, ще се оправяш с криви съседи.

Малко оф топик. В моя блок има едно момче, което не е много със всичкия си, и вдига страшен шум. Родителите правят каквото могат. Добре, че не са под наем, че иначе щяха да са под моста.

# 283
  • Мнения: 9 797
Едно е плачещо бебе, друго е дете, което тича, блъска, хлопа и крещи и родителите му отказват да го озаптят.

Гал, иди да ти леят куршум или да ти правят бяла магия Smirk

https://maikomila.bg/%d0%b4%d0%b5%d1%82%d0%b5%d1%82%d0%be-%d0%bc … 1%88%d0%ba%d0%b0/

https://maikomila.bg/%D0%BC%D0%B0%D0%B9%D0%BA%D0%B8-%D0%BD%D0%B0 … 0%BF%D1%80%D0%B5/

# 284
  • Мнения: 29 390
Това пък оплакващи се съседи ми е много неприятно като основание за изгонване на някого. Има някои, на които всички и всичко им пречи. Помня един случай преди години някакъв бивш военен беше убил съседката си заради пликче с боклук пред нейната врата.

Като знам моят дребен как нищо не прави без да повиша тон, просто не знам....и то за елементарни неща като миене на зъби, обуване на чорапи, слагане на шапка и т.н., и т.н.
На хора без деца вероятно им пречи и ги дразни, но и аз се съобразявам с много неща, които пък на мен не са ми приятни …. например един от съседите събира приятелите си, когато има мачове и викат до сред нощите.

Общи условия

Активация на акаунт