Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - тема 65

  • 31 286
  • 748
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 213
Свалят му се всички калъфи и в удобен и широк.Много съм доволна, въпреки съмненията си. В момента е на промоция и вместо 1500 е 900 лв

Този ли ? https://videnov.bg/holov-gl-las-vegas-1

# 706
  • Мнения: 1 255
Свалят му се всички калъфи и в удобен и широк.Много съм доволна, въпреки съмненията си. В момента е на промоция и вместо 1500 е 900 лв

Този ли ? https://videnov.bg/holov-gl-las-vegas-1

Да

# 707
  • Мнения: 39 384
Аз намирам диваните без стабилна облагалка за не много удобни и практични. Предпочитам я пред безбройните възглавнички.

# 708
  • Мнения: 8 080
Аз намирам диваните без стабилна облагалка за не много удобни и практични. Предпочитам я пред безбройните възглавнички.
Зад възглавниците си има твърда облегалка Hands V Аз пък хич не мога да седя на такива, дето нямат възглавници... нисичка съм и съответно дължината на бедрото не ми стига, че дупето ми да е близо до облегалката... ако искам да се облегна, трябва да полегна Joy Всеки с проблемите си Wink

# 709
  • Мнения: 39 384
Да, има облегалка, но тя е по- ниска от стандартната и някак не функционална. 1 възглавничка заради нисък ръст и аз добавям....

# 710
  • Мнения: 9 797
Уф, писах, писах и ми изтече сесията, гадост.

Пенева, и на дългокраките не им е лесно, стърчат им пищялките от повечето стандартни дивани, плитки са им.
Ето този диван, мисля, беше с много прост механизъм - жлеб зад облегалките, с който си буташ цялата облегалка напред или назад.



Кити, имаш и друг вариант - да си намериш удобен диван на сносна цена и да му поръчаш сваляеми калъфки в допълнение. Така ще можеш да си избереш сама дамаската. Има ателиета, които се занимават точно с това - шият калъфи за дивани и кресла.

# 711
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Има и предпазващи спрейове.

# 712
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Да, има облегалка, но тя е по- ниска от стандартната и някак не функционална. 1 възглавничка заради нисък ръст и аз добавям....

И на мен не са ми удобни, много са елегантни ниските дивани и кресла, но...

То пак да си има възглавници, но твърдият гръб да е почти на височината им за да има твърда опора.
Скрит текст:
Тук като се облегна и раменете ми тръгват назад.


Когато е по-висок ми е много по удобно.



Или така


...
Пенева, и на дългокраките не им е лесно, стърчат им пищялките от повечето стандартни дивани, плитки са им.
...
Я не ми се оплаквай! Joy
Стърчали и били!

Последна редакция: пт, 14 фев 2020, 15:52 от Doris

# 713
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Wild_rabbit съгласна съм с KittyCatty доста орнаменти, състарено дърво, позлатени елементи, може оттам да се получи малко холивудски блясък.
Освен, ако не си в Калифорния или Тексас, там е обичайно.

И е важно, къща ли е, апартамент ли е? От това, че само кухненската част е 25 м2 ми се струва голяма къща.

Къща е - в БГ. Не търся холивудски блясък, а уют. Много харесвам този стил - за 25 кв кухня ми е ок, но се притеснявам от останалата част - наистина да не стане кич. Холо-трапезарията ще е с голяма височина - около 4 -4,50, ще има и дървени греди, камина, стълбище. Определено ще трябва да въведа нещо в по-тъмна гама, иначе ще стане.....

# 714
  • Мнения: 8 080
Пенева, и на дългокраките не им е лесно, стърчат им пищялките от повечето стандартни дивани, плитки са им.
Ето този диван, мисля, беше с много прост механизъм - жлеб зад облегалките, с който си буташ цялата облегалка напред или назад.
Вкъщи всички сме разнокалибрени... Имам голям супер дългокрак син, достатъчно висок мъж... когото малкия ми син вече настига... а щерката е само 10см по-ниска от мен, скоро ще ме задмине... Предпочитам само аз да си придърпвам нещичко, вместо да се ръчка дивана нон-стоп Smirk

# 715
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Wild_rabbit съгласна съм с KittyCatty доста орнаменти, състарено дърво, позлатени елементи, може оттам да се получи малко холивудски блясък.
Освен, ако не си в Калифорния или Тексас, там е обичайно.

И е важно, къща ли е, апартамент ли е? От това, че само кухненската част е 25 м2 ми се струва голяма къща.

Къща е - в БГ. Не търся холивудски блясък, а уют. Много харесвам този стил - за 25 кв кухня ми е ок, но се притеснявам от останалата част - наистина да не стане кич. Холо-трапезарията ще е с голяма височина - около 4 -4,50, ще има и дървени греди, камина, стълбище. Определено ще трябва да въведа нещо в по-тъмна гама, иначе ще стане.....

Според мен е добре да се придържаш към пастелната гама от цветове.

Скрит текст:








# 716
  • Мнения: 8 080
Wild_rabbit съгласна съм с KittyCatty доста орнаменти, състарено дърво, позлатени елементи, може оттам да се получи малко холивудски блясък.
Освен, ако не си в Калифорния или Тексас, там е обичайно.

И е важно, къща ли е, апартамент ли е? От това, че само кухненската част е 25 м2 ми се струва голяма къща.

Къща е - в БГ. Не търся холивудски блясък, а уют. Много харесвам този стил - за 25 кв кухня ми е ок, но се притеснявам от останалата част - наистина да не стане кич. Холо-трапезарията ще е с голяма височина - около 4 -4,50, ще има и дървени греди, камина, стълбище. Определено ще трябва да въведа нещо в по-тъмна гама, иначе ще стане.....
Можеш да запазиш стила като лекичко намалиш орнаментацията... Да има фриз отгоре, но не и с малки "пъпчици", златисто и т.н., т.е. леко поуспокояване на същия стил. А в холната част едноцветни дивани (например тъмно маслено зелено) с подлакътници на честърфилд, но с внимание да не се прекали с декорациите Hands V
Скрит текст:

като стил, не като цвят... да не залитнеш в златно, че ще стане накрая кич Simple Smile

# 717
  • София
  • Мнения: 1 423
Малко помощ, моля.
Къща. Знам само кухнята каква ще е - нещо такова.
С тези цветове ли да комбинирам и трапезария и хол - open space  ще е , но кухнята ще е като ниша - около 25м2.
Обособена трапезария няма - просто преход от кухнята към хола.  Хол+трапезария около 70 м2 .
Притеснявам се да не стане много "пудра и кич".

При толкова просторно помещение има много варианти на цветови решения. Този стил си предполага високи тавани, естествени материали (дърво, камък, ест.кожа, лен, памук), открити греди, камина, френски прозорци и т.н. И определено високо качество на всичко, всяко "претупано" изпълнение или компромис ще стоят като кръпка.
Скрит текст:
Ето няколко варианта с различни подходи:
Същата цветова гама с аксесоарни акценти


Контрастно тъмен под с обособени зони


Зониране с различни подови настилки


Остров в различен цвят, задаващ гамата в другите зони


Последна редакция: пт, 14 фев 2020, 17:41 от MayBach

# 718
  • тук и там
  • Мнения: 11 539
Мандаринка ,от къде е този диван? Харесва ми! Е,аз червен няма да взема,но като модел ми харесва..Поглеждам  и кухни,дивани  и т.н,защото във БГ и една къща на село ,близо до града предстои да довършим и после  и да обзавеждаме . Rolling Eyes

# 719
  • Мнения: 10 609
Момичета, препоръчайте фирма захубави ъглови дивани. Засега само за Feydom имам отзиви. Но не съм сигурна дали искам местещи се модули. Освен това, са ми малко скъпи. Задължително искам калъфи, които се махат и перат в пералнята. Предвиденият бюджет е до 1500 лв. Може още 200 да изкрънкам Grinning

Лятото на бързо, защото чаках внуче в един ден избирахме и накупихме цялото обзавеждане за хола. С много предубеждение взех диван от Виденов. Лас Вегас се казва. Свалят му се всички калъфи и в удобен и широк.Много съм доволна, въпреки съмненията си. В момента е на промоция и вместо 1500 е 900 лв

Този диван не е ли много твърд? В момента всички меки мебели са с 40% намаление до края на февруари.

Общи условия

Активация на акаунт