Спирала за мигли - тема №19

  • 45 427
  • 761
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 5 832
Аз малко трудно свалих вчера Лаш Сенсейлънълс, не го очаквах честно казано.
Лично при мен малко да разтъркам при свалянето на спиралата и на другия ден кожата във външните ъгли на очите е червена и болезнена. Само в тази зона и то без да натискам.
И сега малко може би тъп въпрос. Когато сваляте вечер грима с измивни средства, не си ли мокрите и косите? Аз като си мия лицето с пяна, или гел, задължително косата на бакенбардите и челото е мокра и това ме побърква. После вадя сешоари, за да я изсуша, иначе ще се изкриви и ще заприлича на нещо ужасно. Купила съм си сигурно 4 различни ленти, уж да не я мокря, но не, просто се правя на мокра кокошка. Когато си мия лицето само с вода го нямам този проблем, но трябва ли да отмивам нещо, става мазало. Затова и маски с отмиване правя само преди да вляза да си мия косата, особено пък глинените.

# 361
  • Мнения: 2 258
Танч, аз свалям грим директно под душа и в дните, когато няма да си мия косата винаги ползвам шапка за баня. Така не се притеснявам от пара и пръски. Simple Smile

По темата: толкова се влюбих в Ланком Драма, че към друга спирала не посвгам и всичките други съм ги командировала в шкафа. Като свърши ще пиша за новите Simple Smile
Само на мен ли едно мини ми изкарва точно толкова време, колкото и пълноразмерна спирала?🙄

# 362
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 556
Всъщност количествата в опаковките са различни. Шанел и Ланком (за нея сега погледнах) са по 6 мл в опаковките, докато други марки са по 10 - за Армани и Диор съм запомнила това, сигурно има и други.

Спирала и аз най-често свалям вечер директно под душа, просто понякога я разтварям предварително с някакъв мазен продукт. Използвам и измиващо олио - важно е само да се сложи "на сухо".

# 363
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 199
Аз лично си мия всекидневно косата и не ме притеснява, че ще я намокря на челото. Не обичам мазните подукти за дегримиране. Просто са ми гадни и не понасям чувството върху кожата си. Stuck Out Tongue

# 364
  • Мнения: 2 804
Не търкам, защото на следващата сутрин клепачите ми са червени, болезнени и подпухнали. За сваляне ползвам само дегримьор за очи и като цяло съм внимателна в тази зона. Водоустойчиви продукти изобщо не купувам, защото правя остра алергична реакция към тях.
Иначе казано, капризна работа и пак претенции Joy
tanch, винаги мокря косата при почистване на лице и вземане на душ. Това не ме притеснява.

# 365
  • Мнения: 10 323
Аз под душ спирала не махам, че после трябва да чистя ваната. При нас баните са с вана задължително и при къпане се прескача и се къпиш вътре. Като се къпя с гримирани очи и всичко така се оплесква (мазно и черно по цялата вана) и трябва после да го чистя. Ако не го изчистя, ще се наслои и пак трябва да го чистя някой ден....Първо си мия очите над мивката и после ходя да се къпя. Аз само с измиващо за лице махам спирала. Не ми се хаби памуци, мицерални води. Иначе имам едно малко шишенце мицерална, в него топя клечка за уши, да обирам мацвания по горния клепач.

# 366
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 199
И аз не мия под душ, а първо на мивката,защото винаги ми остава отдолу малко черно като сянка. За това първо махам,после душа. 😜Всеки с неговата си рутина.

# 367
  • Мнения: 2 258
Ондин, да за това си права, но едно мини е да кажем 2мл, а пълноразмерна спирала е 6мл. И двете ги ползвам около 2 месеца и половина. Това не разбирам как се случва. Simple Smile

# 368
  • Мнения: 4 123
Ондин, да за това си права, но едно мини е да кажем 2мл, а пълноразмерна спирала е 6мл. И двете ги ползвам около 2 месеца и половина. Това не разбирам как се случва. Simple Smile

И при мен е така. Едно мини го ползвам колкото пълноразмерна спирала, при това без да е нарочно.

# 369
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Предпочитам минита, и без това на третия месец, вече спиралата не е това което е била в началото и я хвърлям.
По въпроса с рутината, всеки луд с номера си, а съм с цяла програма.В ежедневието, първата работа след като се прибера е да почистя грима.Почистващо олио и измиващ гел.След това  ако не слагам маска, ретинилови пачове на контура.После, хидратиращ крем и балсам за мигли.
Вечер почистване с гел и четка(скраб) .
Ако не мия косата слагам душа на по ниска позиция(на височината на шията) и следва
  вечерната програма на рутуната.

Последна редакция: ср, 19 фев 2020, 10:25 от sl

# 370
  • София
  • Мнения: 143
По препоръка от форума си взех зелената принцеса на есенс. Прилична спирала. Четката на мен ми допада. Но не бих я купила отново, почиства се трудно..
Скрит текст:


Между другото ми е много трудно да снимам мигли Satisfied Не знам как го правите Flushed

Последна редакция: ср, 19 фев 2020, 11:09 от Vivi4ka

# 371
  • Мнения: 31 382
Махам спирала с двуфазно почистващо. Не харесвам водоустойчиви продукти.

# 372
  • Мнения: 412
Днес в Дъглас само за онлайн поръчка има 15% намаление на всички спирали и бази.

# 373
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Махам всякакъв грим само с измиващ гел, ако има остатъци минавам после под окото с тоалетно мляко. Не знам как, но при мен всички спирали, от които се оплаквате, падат без проблем с измивния продукт. Редувам на Авен гела за мазна кожа с хидратиращата пяна на ХадаЛабо.

# 374
  • Мнения: X
джо, това е защото и двете неща, които ползваш за почистване свалят всичко. Заради количествата кит и SPF ежедневно използвам 2 стъпково почистване, но Авен сваля всичко ❤.
Ъпдейт- в Италия, Мюнхен и Залцбург няма спирали на pure cosmetics.

Общи условия

Активация на акаунт