Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 77

  • 40 692
  • 765
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 178
3 дни ???
Какво толкова и изготвят.
Преди време я попълваха за пет минути.
И моята предишна епикриза за толкова я издадоха. Сега ми казаха една седмица, обаче седмицата мина,та затова питам.Като за 50 лв.може да се позабързат малко.

# 301
  • София
  • Мнения: 23 162
То по времето на петте минути беше и безплатно.

# 302
  • София
  • Мнения: 2 084
3 дни ???
Какво толкова и изготвят.
Преди време я попълваха за пет минути.
И моята предишна епикриза за толкова я издадоха. Сега ми казаха една седмица, обаче седмицата мина,та затова питам.Като за 50 лв.може да се позабързат малко.

На мен също ми казаха седмица, но беше по-рано готова и ми се обадиха.
Звънете на Ради да питате.

Последна редакция: нд, 23 фев 2020, 22:20 от rave

# 303
  • Мнения: 112
Нашите документи бяха готови след 1 седмица, но на епикризата и становището ни е объркан адреса..

# 304
  • Мнения: 83
Здравейте, група! Моят първи опит на спонтанен цикъл приключи. Извадихме една яйцеклетка, оплоди се. Пресенска каза да изчакаме ембриона до 5 ден, да направим ПИД и да го замразят. До 3тия ден ембриолога ми казваше, че се развива много добре. На 5тия ден каза, че малко се забавил, но може да навакса и ще го чакат до 6ти ден. После разбрах, че е дегенерарал. Така като ви четох виждам, че на доста от вас се е случвало ембриончетата не достигнат 5тия ден. Много ми стана мъчно, но продължавам с опитите. Дано излезе някоя читава яйцеклетка.
И на мен ми е интересно дали ако се върне ембриона на 3ти ден, би имал все пак накакъв шанс. Ще попитам и за тези митохондрии.
Знаете ли кога трябва да звънна да си запиша час, ще трябва ли първо за коментар или направо на 8-9 ден за стартиране на нова процедура? И нормално ли е след пункция да нямам изписани лекарства, взимат се само когато предстои трансфер ли?
Ще съм благодарна, ако някоя сподели дали е имала ембриони, които да се развиват в ембриоскоп? Има ли по-добри резултати?
Благодаря ви за опита, който споделяте, момичета! Успех!

# 305
  • Мнения: 157
Здравейте момичета Simple Smile
След хистероскопия цикъла идвал ли ви е по-рано? Моя като, че ли започна да идва с около 10 дни по-рано. Зацапваше ми леко, след това се засили, а сега е кафяво течение като все едно май ще ми идва? 🤷

# 306
  • Мнения: 126
Здравей mumuto0o. Аз също съм с вече два неуспешни опита на спонтанен цикъл зад гърба си и то със същите неразвиващи се добре ембриони. Първия път извадихме 1 яйцеклетка, а втория - две. И двата пъти не стигнахме до трансфер. Следващия ни опит ще е по къс протокола добавяне на митохондрий по препоръка на д-р Цветков. Относно часа - звънни за час за коментар преди следващата процедура, за да се разберете с Персенска как продължавате и каква е причината според нея за спиране на развитието. За хапчетата след пункция - и двата пъти ми бяха изписани естрофем, фолиева киселина Неофолик мета и утрогестан вагинално. Те са като подготовка за трансфера. Много е странно, че не са ти изписали нищо. Задължително попитай защо. Друго, което мога да споделя е, че сигурно ще ви искат излаедване на кариотип - да видят как са хромозомите на теб и партньора ти. Спирането на развитие на ембриона би могло да се дължи на това, но разбира се не е задължително. Желая ти всичкия успех на земята! 🍀

# 307
  • София
  • Мнения: 23 162
писала е че ще замразяват ембрион, затова не са и дали и лекарства.
иначе не е нещо особено че един ембрион не е доживял да го замразят.
не означава че има проблем, просто точно този не му било писано.
същото се отнася и за два, три, четири, че и повече.

# 308
  • София
  • Мнения: 132
mumuto0o, При мен се случи същото при опита ми на ЕЦ, с разликата, че аз си поисках ПИД и съответно не ми предписаха лекарства, тъй като трябваше да замразим ембриона, но на ден 5 стигна до ранен бластоцист и на следващия дегенерира.
Когато попитах д-р Персенска за коментар, каза само: Ами, виж, че не става... Нищо повече. Предполагам защото тя иска да ме стимулира или да правим ЗЕТ с единствения ми замразен ембрион, а аз настоявам за ЕЦ. Тя като цяло смята, че резерва ми не е добър, въпреки че успях да забременея от първия стимулиран опит при нея, и хормоните ми са ОК - вероятно, защото навърших 38...
Та според мен няма да има нужда от час за коментар, а направо за следващ опит.

# 309
  • Sofia
  • Мнения: 378
И по евтино има 24лв+пробовземането=25,50лв в Мед диа на Солунска 36, до обяд са излезнали резултатите.
А от клиниката правят ли проблем или ги признава?

# 310
  • София
  • Мнения: 10 642
По въпроса с епикризите за фонда - и двата пъти 2016 и 2017г чаках по 1 месец за епикриза

# 311
  • Мнения: 6 023
Скрит текст:
И по евтино има 24лв+пробовземането=25,50лв в Мед диа на Солунска 36, до обяд са излезнали резултатите.
А от клиниката правят ли проблем или ги признава?
В четвъртък бях на пункция с вирусология от тази лаборатория. Никакъв проблем няма. Само веднъж бяха направили забележка на моя мъж, че му е била без печат на лабораторията. Затова вече ходим да си взимаме с печат на място от лабораторията. Но в клиниката даваме преснимано копие, защото искат да им се носи при всяка следваща пункция. Излиза в ранния следобед ако пуснеш сутринта.

# 312
  • Мнения: 250
Здравейте, май приключи моя пореден опит. На цикъл стимулиран с фемара, този път извадихме само 2 яйц. За първи път не се оплодила и двете, а само една. Днес е 4 ден на ембриона и пак не се е разделил, все пак ще го изчакат до утре но май няма да го бъде. Не се развиват повече от 3 ден. Приложиха митохондрии този път и без успех, значи другаде е проблема. Ще продължаваме то как да се откажеш, ама вече и сили, и средства не останаха. Опитвам се да си набавя добавките на Денис, но и там отиват доста пари, за двамата и за месеци. Дано да успеем.

# 313
  • София
  • Мнения: 3 412
И по евтино има 24лв+пробовземането=25,50лв в Мед диа на Солунска 36, до обяд са излезнали резултатите.
А от клиниката правят ли проблем или ги признава?
Аз лично никога не съм носила оригинала, изпринтвам си го от интернета и никога не съм имала проблем, давам само копие в манипулационната при всяка пункция.

# 314
  • София
  • Мнения: 132
Момичета, някоя от вас успявала ли е да се премести при друг лекар в клиниката? Това изобщо възможно ли е и как става?
Обмислям да се прехвърля при д-р Цветков, ако е възможно (стори ми се приятен и разговорлив на предишната ми пункция), тъй като д-р Персенска почти не говори, не обяснява нищо, прегледите ми траят по 2 минути, аз трябва да подсказвам кога се очаква овулация, за да не я изпуснем за пореден път (явно досието от предишни опити не се преглежда), никакъв коментар какво следва или причини за неуспех, а на последната ми пункция дори не беше написала дали ще има трансфер, та трябваше аз да си искам лекарства и да питам за PBMC. Но най-вече това, че за всеки опит аз отивам с големи надежди, а тя винаги е настроена за неуспех, не ми действа никак добре.
Последният път пък се наложи да звъня в клиниката, за да си поискам инжекциите (обясних, че работя в другия край на София и ми трябва поне час, за да отида), тъй като ЛХ беше започнал да расте, а вече имам няколко изпуснати фоликула на ЕЦ, но така и не ми се обадиха до 16 ч, когато трябваше да сложа Цетротида, та съпругът ми на място отиде да ги иска... Но вероятно за това причината не е в лекаря, а лошата организация, поради многото пациенти.

Общи условия

Активация на акаунт