Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 77

  • 40 724
  • 765
  •   1
Отговори
# 450
  • Пловдив
  • Мнения: 432
Devilche, лигавицата е добре, след овулация винаги спада малко. А това, че не е вече трислойна кой ти го каза? Иначе, заради фоликула и заради стреса, който в момента изживяваш, аз на твое място също бих отложила трансфера. А иначе, ако е от този месец задържан фоликула, той още не е киста. По всяка вероятност ще се пукне. Отложи си трансфера, за да си по-спокойна.

# 451
  • София
  • Мнения: 2 970
Ако не искаш да обясняваш какво-що, звънни и кажи, че имаш температура, грип, разстройство и прочие, моля ви да отложим трансфера за другия месец, не съм в състояние, болна съм. Аз така съм правила. Никой няма да ти се сърди.

# 452
  • София
  • Мнения: 7 645
След прогестерона лигавицата не трябва да е трислойна вече.
Няма как да не ти назначат прогестерон, те ембрионолоЗите като ти звънят ти го казват.
Ако никой не ти го каже пусни си го сама час-час и нещо преди трансфера.

Ако пък ще се чувстваш по-добре отложи.

# 453
  • София
  • Мнения: 132
Дори и прогестерон не са ми назначили утре 😡 Няма с кой да говоря вече-според мен Персенска си видя задържания фоликул онзи ден,но напоследък май за нея нищо не е проблем-трансфер да има и “да пробваме”. И лигавицата уж беше трислойна тогава,но днес не е!!!!От това “пробване” вече 7 г. ще ми докарат и женски фактор.
Прегледа днес беше извънреден и то не гинекологичен,но заради откриване на причина за едни спазми се наложи и такъв и от там се видя всичко.
Бихте ли направили трансфер при тази картина?
Не мога да си намеря място вече 😭

Аз лично бих отложила трансфера. Ако д-р Персенска е видяла ЗФ и си е премълчала... Аз не бих ѝ се доверила повече. Още повече, че киста пълна с кръв, звучи като ендометриоза (дано не е), което си е сериозна причина да не се планира трансфер, а лечение - дори този месец в клиниката стартира кампания на тази тема...

# 454
  • Мнения: 1 845
Сърдечно ви благодаря на всички🙏🏼🙏🏼🙏🏼
Този фоликул е доминантен от този цикъл. Сложиха ми хориомон на 17 мм и от тогава си седеше все 17 мм. Днес не го премериха,а само казаха ендометриозна киста-пълна е с кръв 😭
може ли толкова бързо да стане киста?
Вече тотално се обърках-кое е по-голямото зло:лигавица от 8,3 мм,киста и за черешката-кокобацили 😭

# 455
  • София
  • Мнения: 2 970
Коста пълна с кръв е хормонална киста от ф. Ендометриалните кисти са с плътна тъкан на, не течна консистенция.

# 456
  • Мнения: 1 845
Коста пълна с кръв е хормонална киста от ф. Ендометриалните кисти са с плътна тъкан на, не течна консистенция.
Видях голям кръг целия чисто черен,а не сивкав 😣

# 457
  • София
  • Мнения: 2 970
Имаш хормонална киста от ф s teчност. Може би ще ти дадат още оргаметрил-прогестерон за пукане. Но говори с гинеколог. Отложи по-добре ми се струва. Стискам палци!

# 458
  • София
  • Мнения: 132
Една от причините (доколкото знам основна) за възникване на еднометриозна киста, е ретроградната менструация - кистата се пълни с тъмна на цвят кръв по време на цикъл (оперирана съм от такава преди почти 6 години). Ако това не е задържан фоликул/киста, а доминатният фоликул от този цикъл, според мен няма как да е ендометриозна киста.
Но, разбира се, най-добре е специалист да види и да си каже мнението.

# 459
  • Мнения: 3 204
Девилче, извинявай за въпроса, най-вероятно има пълна информация, ако се разровя, но защо последен опит?
За фоликула ако е възможно виж друго мнение.

Момичета, някой има ли представа кортико стероидите как се отразяват на фертилните хормони? В момента съм на лечение заради гломеронефрит.

# 460
  • Мнения: 1 845
ч.
Решихме-ще звъня да отложа трансфера!
Мн ви благодаря за подкрепата 🍀
А за този неспукан доминантен фоликул дали не трябва да пия нещо-дуфастон или др. и да спирам утрогестана,нали?

# 461
  • Мнения: 410
Девилче, много съжалявам за отлагането!
Момичета, много моля за съвет! Възможно ли е въобще да се свържа с ембринолозите за да получа информация за останалите ми ембриони и по какъв начин става това?

# 462
  • София
  • Мнения: 7 645
Девилче, много съжалявам за отлагането!
Момичета, много моля за съвет! Възможно ли е въобще да се свържа с ембринолозите за да получа информация за останалите ми ембриони и по какъв начин става това?
аз съм успявала 1 път
Звъня на регистратура, обяснявам, че имам уговорка с тях ама не са ми звъннали. Те проверяват и ви свързват, но първо питат тях.
Според мен работят максимум до 17ч, даже не съм убедена дали и до 17ч работят, но пробвайте.

# 463
  • Мнения: 1 845
Девилче, много съжалявам за отлагането!
Момичета, много моля за съвет! Възможно ли е въобще да се свържа с ембринолозите за да получа информация за останалите ми ембриони и по какъв начин става това?
Благодаря ти за подкрепата 🙏🏼 Не мога да повма толкова голям риск и отложихме.Дано е за добро!
Аз се обаждам на тел за записване на часове,натискам 1 и казвам,че искам да говоря с биолозите,защото имам въпроси за ембрионите. Те им предават и до 1-2 часа ми връщат обаждане.
Днес за отлагането ми звъннаха след 1 минута дори.
Стискам палци да са ти хубави ембриончетата,мила 🍀🙏🏼

# 464
  • Мнения: 1 697
Здравейте отново ,момичета. Днес мина срещата ни с д-рПерсенска и за мое очудване , тя реши да продължим с инсетата.И тя е на мнение, че само моята поликистоза е проблемът.Единственото , което ме притесни е , че ми каза да ида на 2-ри ден от цикъла директно за преглед и направо стимулация и след това към 10 ден да ми направи цветна снимка.Странно ми е инсе и снимка е в един месец.

Общи условия

Активация на акаунт