Бавачката / Servant / Apple Tv+/ сезон 1

  • 6 500
  • 53
  •   1
Отговори

Анкета

Кой сезон ви допада най- много?

Опции:

  • Terra incognita
  • Мнения: 12 122
Сериалът разказва за млада двойка, която преживява трагичната загуба на новороденото си бебе, а като метод за терапия си купуват живоподобна кукла. Майката толкова много се въвлича в ролевата игра, че наема бавачка, когато трябва да се върне на работа, а бавачката очевидно също прекалено много се увлича в ролята си.

Режисьор: М. Найт Шаямалан
В ролите: Лорън Амброуз, Нел Тайгър Фрий, Рупърт Гринт, Тоби Кибъл, Филип Джеймс Бранън

# 1
  • Мнения: 2 515
Благодаря за темичката, VickyTaylor. Сега свободно можем да си „дърдорим” за филма.
Изтеглила съм 10-и епизод още от вчера, обаче не съм го гледала още. Ей сега ще направя доволно количество пуканки и ще го гледам.
Късички ми идват епизодите, това ми е единственият минус към сериала.

# 2
  • Мнения: 1 606
Снощи гледах 2 еп. Интересен е сериала. Искам да попитам действието само в къщата ли се развива и включват ли се нови лица ?

# 3
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 122
Почти само в къщата се развива. Появяват се нови лица, да.

# 4
  • Мнения: 9 471
Между другото мислех, че актьора, който играе Джулиан никога няма да излезе от ролята на Рон Уизли, обаче тук много ми харесва.

# 5
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 122
Да страхотна игра, поздравления за кастинга, Дороти и Джулиан са досущ като брат и сестра.

# 6
  • Мнения: 4 728
Кастът е много силен всеки един си е на мястото. Само Натали може би..
А не знам гледали ли сте един трейлър, в който се прави самата кукла. Та там човекът , който я прави не е ли чичото?

# 7
  • Свети Влас
  • Мнения: 3 718
Здравейте, момичета ! Приемате ли нови лица. Току що попаднах на една доста интересна статия свързана със сериала. Днес ще го започна и ще поставя и моите питанки, и коментари.
СПОЙЛЕР: Започна съдебно дело срещу „Servant“, М.Найт Шаямалан и Apple TV +

# 8
  • Berlin
  • Мнения: 11 184
Трейлър, в който се прави куклата ли? Няма подобни сцени в сериала, може ли линк?
На мен не ми стана ясно как е загинало семейството на Лиан, по-скоро кой е виновен и после тези чичо и леля истински роднини ли са или просто така се наричат там. 🤔
А да, куклата визуално прилича ли на Джерико? И последна питанка 😄 - нямаме ли противоречие накрая - чичото иска от Шон да каже гласно какво желае и един вид му казва, че ще го получи, а горе лелята говори на Лиан, че не е рябвало да дава нови надежди и бебе и че то трябва да изчезне. 🤔

# 9
  • Мнения: 4 728
Ето тук е този трейлър, всъщност най-пъреото нещо , което гледах за сериала беше той
https://www.imdb.com/videoplayer/vi3923754777

# 10
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 066
А аз искам да коментирам нещото което Лиан сложи на завесите в стаята на бебето - прилича на кръст, направено от разни връзки и кълчища, но на мен повече ми прилича на кукла за черни магии. Имаше същото нещо и в изгорената къща където се предполага да е  живяла.
Знаем , че тя е религиозна, но тук има нещо повече от религия и християнство.

# 11
  • Мнения: 6 293
И аз съм от феновете на сериала.

# 12
  • Мнения: 3 578
На мен сериалът ми хареса, гледа се на 1 дъх.
Не пиша, защото се боя да не издам нещо, но ми е интересно лично за вас коя е основната интрига, която държи напрежението в историята:
1. Дали бавачката им мисли доброто или злото, дали е отр. герой
2. Кой от героите има делюзии за бебето

Като го обсъждаме с колегите, за тях е второто.
Мен пък първият въпрос ме държеше в чуденка.

Иначе краят не ми допадна особено, но бих гледала сезон 2 ако има такъв.

# 13
  • София
  • Мнения: 382
И за мен е първото, но и изникват куп въпроси и нетърпеливо чакаш да получиш отговор на поне някои от тях. А на финал - още неизвестни. Ами, те неслучайно са казали, че ще има втори сезон още преди пърият да е излязал, то почти нищо не става ясно.

# 14
  • Viena
  • Мнения: 3 559
Търпи развитие краят на филма, могат да направят и три сезона с наша помощ. 😂

Общи условия

Активация на акаунт