Сладолед и фертилност при жените

  • 975
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Здравейте настоящи и бъдещи мамчета,

искам да споделя с вас едно изследване, за което научих наскоро. Доцент в Харвард е доказал, че консумацията на пълномаслени млечни продукти повишава шансовете за забременяване при жените, като разбира се в изследването са включени жени в репродуктивно здраве. Всички знаем за случаи в които няма медцински основания, но просто не се случват мечтаните две чертички:(  В изследването се споменава конкретна храна и тя е ...сладолед. Хубав, истински, направен от пълномаслено мляко сладолед (или джелато). Според изледването дамите, които са включили 1 купичка следолед на ден в менюто си са увеличили фертилността си с 25% спрямо тези, които не консумират. И обратно - дамите, които хапват обезмаслени млечни продукти са намалили шансовете си с 85%. Най-долу ще споделя линк към изследването, за да го прочетете.
     Споделям и моя опит. От 3 години аз съм технолог във фирма за производство на сладолед. Работата ми изисква ежедневно да пробвам не само сладоледа, който произвеждаме, но и суровините, от които го правим, а те са пълномаслено мляко и сметана. Случайно или не, в рамките на 2 години в екипа ни се родиха 7 бебчета, едно от които е моето, родено ноември 2019:) Същото забелязвам и при клиентите ни -  толкова бебчета се "родиха" пред очите ни за тези години,  не съм ги броила точно, но числото е двуцифрено.
Искам да попитам и вас - чували ли сте за изследването, имате ли подобни наблюдения? Силно искам това да достигне до много жени и наистина тази простичка съставка да е ключа към щастието, за което мечтаят.

Линк към изследването:
EN: https://www.newscientist.com/article/dn11266-tubs-of-ice-cream-h … omen-make-babies/
BG: http://www.karierist.com/lady/beautyhealth/bz_011.htm

Последна редакция: нд, 19 яну 2020, 15:10 от Не се сърди, човече

# 1
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 002
В момента чета една книга на един руски доктор,в която е описано точно това-когато жените не ядат мазнини(а повечето правим точно това) фертилността ни спада.Най-добрите източници на мазнини са мляко и млечни,месо,яйца, хайвер.Така че нищо чудно,че е проведено такова изследване и резултатите са такива.

# 2
  • София
  • Мнения: 28 463
Да се чуди човек защо раждаемостта при италианците наскоро удари дъното?

Последна редакция: нд, 19 яну 2020, 15:11 от Не се сърди, човече

# 3
  • Мнения: 2 721
В момента чета една книга на един руски доктор,в която е описано точно това-когато жените не ядат мазнини(а повечето правим точно това) фертилността ни спада.Най-добрите източници на мазнини са мляко и млечни,месо,яйца, хайвер.Така че нищо чудно,че е проведено такова изследване и резултатите са такива.
Коя е книгата?

# 4
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 002
Константин Забалотни , "Тялото ни,химична лаборатория.Принципи на правилното хранене"

# 5
  • Мнения: 39 232
Аз очаквам името на сладоледите след тази реклама.....

# 6
  • Германия
  • Мнения: 1 072
Аз очаквам името на сладоледите след тази реклама.....
Името беше споменато от авторката, но за щастие модераторите са го изтрили. Някой явно се надяваше да използва по-краткия път за популяризиране на марката, който не минава през рекламния отдел на БГ-Мамма.

# 7
  • Мнения: 15 356
Аз като повишавах моя шанс за фертилност,ядох зеленчуци,месо и пълномаслени млечни.По-добре това от всекидневен сладолед и 5 кг отгоре после.

Общи условия

Активация на акаунт