🍒Черешката на тортата🍒 - сезон 14 (Тема 3)

  • 45 770
  • 1 059
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 2 015
БИО Бар Зелена Библиотека/Green Library Healthy Store
1 час ·

Тъкмо разбрахме, че снощи сме участвали инкогнито в Черешката на тортата 😅

Учудихме се доста, когато получихме поръчката за авторската ни Сурова Протеинова Торта, без украса, само със заливка..

Въпреки, че участничката представи тортата за своя, ние сме щастливи, че впечатлихме нейните гости с нашата торта.


Може да я пробутва за своя на гостите си. Има си хас, бгмамите да не я хванат в крачка. Обаче е некоректно и към сладкарницата от нейна страна, колкото и великодушно да ѝ прощават.

Впрочем колко висока е Джулката, че одеве четох, че три пъти си правила гърдите, защото предните ѝ гърди не пасвали на завидния ѝ ръст. Колко ще да е тоя завиден ръст, изглежда си нормално?! Алекс Петканова, виж, си е като гренадир.

# 391
  • софия
  • Мнения: 25 519
Името е Данаил/Даниел. Бил кръстен на светец #Crazy Това само Джугани може да го съчини така hahaha

Един от най-уважаваните пророци в християнството е свети Данаил, който се чества на 17-ти декември.
Поправих се, че пиша на 5 места #Crazy  Името на детето е Давид. Не знам да има такъв светец.

# 392
  • Мнения: 6 930
Пепка влЬогърката пак изпъкна с размисли за вечната ѝ тема ДАНИЯ и как разводите си били съвсем нормално и ежедневно нещо. Да, за мунчовци като бившия ѝ, са.

Разводите в Скандинавието наистина са ежедневно нещо, дори не ти се налага да ходиш в съда ако се разделяте по взаимно съгласие. Влизаш на съответния сайт, попълваш документите за развод или ги принтираш и попълваш на ръка, изпращаш по електронен път или по пощата. Съдът ви развежда и ви връща документите с решението по пощата - нито ходиш в съда, нито наемаш адвокат. В класа на детето ми от 32 деца, 2/3 от тях са с разведени родители.

Това е прекрасно. Но е очевидно, че Пепка не е искала развод, нито е инициатор, та няма нужда с приповдигнат тон да ни хвали точно разводите в Дания. Та тя печели сума време от канала си точно с хаштаг #familygoals и #familylifestyle!? И тук може лесно да се разведеш, не е голяма работа. Дразни у нея това, че всяка своя изцепка моментално маскира с фалшивата си назъбена усмивка, вместо да си вземе поука и да разсъди защо, аджеба, се е случило така, или иначе. Ама как да падне глезлата по гръб, всичко е розовко и прекрасно (особено с гръб от мама и тати)

На Ганка тортата и на мен ми се стори купешка. Домашна торта рядко изглежда така оформена и стегната, исвен, ако човекът не се занимава редовно с тортоправене.

# 393
  • Мнения: 18 580
Гледам видеото на Илиян и Джулката от записа на тяхната вечер - събрали народа в спалнята, стоят не знам колко време там, за да ги снимат след това как влизат в стаята с масата Grinning И после - никой не ни вярва, че не е нагласено, се оплаква Пепа Grinning

# 394
  • София
  • Мнения: 4 884
А каква е причината Джулиана Гани да крие така ревностно името на бебето?
Гледах ги в някакво интервю двамката с бъдещия съпруг. Бяха готови да отговорят на всички въпроси, само не искаха да коментират името на детето.
Всъщност откъде е изтекла информация, че то се казва Давид?

# 395
  • Мнения: 6 930
Името е Данаил/Даниел. Бил кръстен на светец #Crazy Това само Джугани може да го съчини така hahaha

Един от най-уважаваните пророци в християнството е свети Данаил, който се чества на 17-ти декември.
Поправих се, че пиша на 5 места #Crazy  Името на детето е Давид. Не знам да има такъв светец.

Има, макар да е почитан по-скоро в католическата църква.
А минала ли е година от развода на Джуганка? Че иначе второто име е вероятно на предния ѝ съпруг 🤔

# 396
  • софия
  • Мнения: 25 519
Алекс Петканова го беше написала в поздравление.
Давид е цар и пророк. Има един Давид Солунски, но се съмнявам Джулката да има предвид него.

# 397
  • Мнения: 6 493
eхе, Джулияна уж всичко рекламира, ама явно е забравила да спомене Бар Зелената Библиотека...Може би не подаряват торти тез био-сладкари Wink
Добре мина вечерта в нейния флегматичен стил "Да ви приспя", докато ви говоря като на олигофрени. Илиян си е тъкмо за нея, поне работи момчето и сбъдва всичките ѝ влогър-инста блянове.

# 398
  • Мнения: 2 015
Давид е личност от Стария завет.Символ на смелост и хитрост.
Цар Самуил  /от българската история/и братята му/Мойсей, Арон, Давид/ са всички с библейски имена. На запад те и днес съществуват, но тук са по-скоро рядкост.

Последна редакция: ср, 22 яну 2020, 15:22 от Walnuss

# 399
  • Мнения: 1 673
А каква е причината Джулиана Гани да крие така ревностно името на бебето?


Генерира интерес. Нали трябва феновете да следят, да гадаят, да очакват, да кликват...
За имената на кралските деца в Англия хората чак наддаване пуснаха.

Джугани да не е католичка? В Пловдив и Раковски има силна католическа църква.

# 400
  • софия
  • Мнения: 25 519
Давид е личност от Стария завет.Символ на смелост и хитрост.
Цар Самуил  и братята му/Мойсей, Арон, Давид/ са всички с библейски имена. На запад те и днес съществуват, но тук са по-скоро рядкост.
Но не е светец Simple Smile Ако има предвид този Давид, разбира се.

# 401
  • Мнения: X
Висока е 176 см Джулиана, което не е исполински ръст, но си е доста за жена.

# 402
  • София
  • Мнения: 4 884
За католичка не знам, но със сигурност не е мюсюлманка. Simple Smile

# 403
  • Мнения: 1 673
Е, ребра щом яде, не е...

Звънче, ми не завиждай сега пък и ти, че такъв светец няма! Laughing

(Има, де. В Уелс го почитат като патрон на страната. Може би, ако някой провери в дебелите църковни книги, ще има и в православието. Добавям -> Свети цар и пророк Давид http://www.pravoslavieto.com/life/12.26_sv_tsar_David.htm )

# 404
  • Мнения: 2 015
Е, ребра щом яде, не е...

Звънче, ми не завиждай сега пък и ти, че такъв светец няма! Laughing (Има, де. В Уелс го почитат като патрон на страната. Може би, ако някой провери в дебелите църковни книги, ще има и в православието.)

Да, сега и аз намерих този епископ, провъзгласен за светец, но това е в англоезичните.
В немско-говорящите има такъв отбелязан на 29.12 като имен ден ведно с още две имена, но не го намирам като светец. Още повече библейски.
Dezember
1. Blanka, Natalie, Eligius
2. Bibiana, Lucius, Jan
3. Franz Xaver, Jason
4. Barbara, Johannes v.D.
5. Gerald, Reinhard, Niels
6. Nikolaus, Denise, Henrike
7. Ambros, Farah, Benedikte
8. Mariä Empfängnis, Edith
9. Valerie, Liborius, Reinmar
10. Emma, Imma, Loretta
11. Arthur, Damasus, Tassilo
12. Johanna, Hartmann
13. Lucia, Ottilia, Jodok, Johanna
14. Berthold, Johannes v.K.
15. Christiane, Nina, Paola
16. Adelheid, Heidi, Elke
17. Lazarus, Jolanda, Viviana
18. Esperanza, Luise, Gratian
19. Susanna, Benjamin
20. Julius, Holger, Eike
21. Ingmar, Ingo, Hagar
22. Jutta, Francesca-Saveria
23. Victoria, Johannes C.
24. Hl. Abend, Adam u. Eva
25. Christfest (Weihnachten)
26. Stephan, Stephanie
27. Johannes Ev., Fabiola
28. Unschuldige Kinder, John
29. David, Tamara, Jessica
30. Hermine, Minna, Herma
31. Silvester, Melanie

Общи условия

Активация на акаунт