Таз година високосна, нека да е бебеносна! - Бебеправене 368

  • 24 109
  • 723
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 867
Ани, ако това е насочено към мене, разни хора, разни идеали.

Аз 15 дни няма как да издържа, ако нямам тест, ще ровя за жаби, руколи, сода за хляб, ще търся знаци на съдбата и прочия.

Ако четете смешните теми, ще разбере за какви жаби говоря.

Съжалявам ако съм натоварила някой с моята драма ще ми дойде ли, няма ли да ми дойде. Приемам забележката и ще гледам да се въздържам за напред!

# 136
  • София
  • Мнения: 302
yoanna - стискаме палци и се надяваме да се похвалиш!
jessito - браво за хубавия резултат!
rochellka - тук сме за да си споделяме! Всякакви хора има на този свят - може да се радваме само че има учители като теб, отдадени и обичливи, които да възпитават и отлгеждат децата и да ги правят истински и добри хора. Аз съм благодарна че съм имала страхотни учители! Въобще това да си обичаш професията много си личи - респект! - дано един ден моите деца( ако дал Бог да имам) имат такива учители като теб! Simple Smile Не обръщай внимание на някакви заблудени в съществуването си кисели пачи... то и аз някой път блокирам като срещна в такава степен простотия...
* за гелчето разбирам - друго си е да има смазка, мъжете по не го усещат Grinning
теди - нищо - започва нов цикъл - нов късмет... и аз се чудя дали на този или следващия да ида на фоликулометрия пак и да дебнем момента.
keepthefaith - утре съм при проф. Станева в Токуда да видим какво ще каже.
Иначе чинно си чакам часа при Калчев за февруари, който съм записала мин.година не помня вече кога... дано не се изплащи като се явя с папката Grinning

# 137
  • Мнения: 1 996
При мен няма критика Йо, само ти се възхищавам на търпението. Аз да съм отишла още снощи до някоя денонощна аптека.

# 138
  • Мнения: 2 433
На мен обаче ми прави впечатление(лошо) как на кило отсичат, че липсва овулация.

# 139
  • Мнения: 1 593
Ro често когато има много отговори в темата пропускам имената и ако не се сетя кой може да е писал се връщам да погледна. Толкова съм се научила да те „познавам”, че никога не се връщам да ти прочета името защото съм сигурна, че си ти Heart Респект. Майка ми е учителка като тебе. Само децата и са в главата. Тя винаги си казва, че от както ни е отгледала с брат ми, те са и децата ѝ, гледа си ги като нейни. Аз като чуя някой който се е опитал да е засегне, тя рядко го усеща, но мене супер много ме дразни, такива хора просто не го заслужават. Както и да е Hug
Моя доктор ми беше казал преди доста време, че в медицината има 10% с неизяснен стерилитет, които без асистирана репродукция никога няма да забременеят. Не съм проверявала в нета дали има такава статистика, но звучи ужасно. В крайна сметка, за мене най важното е, че я има тази опция.
А въпроса с тестовете преди цикъл, ужас, много тежко, хем да го направиш за да знаеш, хем страх да не е -, няма правилно решение. Успех момичета, малко дългичко стана, сориии Hug

# 140
  • Мнения: 1 781
Йоанка ти си имаш закъснение, съвсем време ти е за тест. Аз обаче те критикувам, че още не си се тествала!!!! Joy Тука не държим на напрежение не си ли разбрала вечеее Joy

# 141
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Добро утро Simple Smile
Йоана, моля те, препишкай най-накрая един тест, защото аз се изприщих от чакане, а не знам за другите! 😁 Нали поръчах поне 5 "+" теста в темата, няма време!!!
Ро, не си тормози красивата глава, заради някакви злобни снобарки, много са за съжаление и създават същите индивиди като тях...
Кийп, компетенцията идва най вече от патило за съжаление, но винаги се радвам, когато мога да бъда полезна на някого с нещо.
Аз имах малко премеждия онази вечер и вчера през деня, но вече съм по-добре.
За без овулация, знаете какво ми е мнението 😁  Да, наистина има жени, които са с проблем, да не помислите, че се подиграва, просто много момичета забременяха естествено с такава диагноза, за това не вярвам, докато не се потвърди от няколко АГ - та поне и то след стриктно проследяване на фоликулите.

# 142
  • Мнения: 2 523
Animor - Кой месец ти е часа? Аз съм чак за март и броя дните. Като отида също ще съм с едни папки, едни листи...дано не избяга през прозореца като ме види.

# 143
  • Мнения: 3 208
На мен обаче ми прави впечатление(лошо) как на кило отсичат, че липсва овулация.

Има такива, които бързат със заключенията.  Категорично мнение от един преглед е доста странно наистина.  Аз бих бягала от такъв лекар.
Ама се опитвам да погледна и от тяхна гледна точка. Не знаят кой колко си познава тялото, чували са какво ли не. Гледат да вярват на очите си.
Все пак обаче ние имаме най-много информация за себе си, ако се наблюдаваме и сме честни със себе си.
Ако нещо ме съмнява проверявам и с друг лекар.
Та за мен е проверено и сигурно, че съм имала месеци без овулация и месеци с. Не мога още да кажа дали е тенденция да имам напоследък и не знам дали ще мога да проверя тази тенденция, ако почнем с пункциите няма да мога.

# 144
  • Мнения: 1 132
Ох, момичета, влязох в една група във фейсбук за нашите неща. Познайте кой е там Grinning Теди Grinning и как ги тромози това момиче не е истина. Това, дето хавнах тук нищо не е Grinning

# 145
  • Мнения: 384
Здравейте, имам един може би малко тъп въпрос Simple Smile Задължително ли е цикъла да е 14 дни след Ову? Този месец я засекох с тестове на 13ти ден, а днес ми дойде на 23ти ден (малко подрани) и ми е странно, обикновено О е на 11-12 ден, а Ц на 24-25. Явно ми е къса лутеалната фаза, как мислите?

# 146
  • Мнения: 1 041
Не, не е задължително, ЛФ при всяка жена е индивидуална. Simple Smile
Къса ЛФ може да се установи само при доктор(чрез фоликулометрия) и за такава се счита под 10 дни.

# 147
  • Мнения: 198
Yoanna не си ме разбрала правилно, исках да кажа, че като закъснее цикъла няколко дни, все още не осъзнаваш, че може и да не ти дойде( ако си бременна). И поне трябва да минат 10 дни без цикъл,  че да го възприемеш. Незнам дали се изразих правилно.

# 148
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Още веднъж - благодаря, момичета! Heart Накархте ме да забравя оФцата!
+ 1 за пословичната категоричност на лекарите. Предположението ми е, че не им се занимава, а и е по-лесно да те натъпчат с хапчета и така да проконтролират нещата, отколкото всичко да се случи естествено. Ще стане скоро почти година, откакто не съм ходила по лекари, моля се да не ми се наложи, освен след хубави новини.

# 149
  • Мнения: 1 913
Здравейте.
Ето и един бърз отчет от мен. Вчера отново бях на преглед и по ред причини доктора каза, че няма да правим хистероскопия сега, а ще изчака следващия цикъл. Просто не е сигурен има или няма полип.

Днес бях и на преглед при ендокринолог заради високото ми TSH (4.54). Добре, че си носех абсолютно всички документи и изследвания, които имам от клиниката.
Лекарката предполага, че нямам проблем с щитовидната жлеза, а по скоро имам проблем с хиповизата Anguished
Назначи ми изследвания. Според това, което ѝ показах, ми каза, че няма вариант да забременея и, че за нея е абсурдно почти 2 години посещение в репродуктивна клиника да не ме насочат към ендокринолог.
Учуди се, че изобщо имам цикъл, при положение, че хормоните ми сочат мено пауза.
Изказа мнение, че високия пролактин, подтиска житовидната жлеза и оттам и завишеното TSH.

Утре ще пусна изследванията и най-късно понеделник отивам отново при нея за коментар. Много се притесних, но тя ми каза, че ще се коригира с лечение.

Йоана, чакам положителния ти тест.

Ро, прекрасна си Heart

Днес е празник в моето семейство. Майка ми има рожден ден, а също така и сестра ми довечера ще съобщи официално, че е бременна за трети път. Много се вълнувам.
Надявам се скоро и при ме да има добри новини. Откакто знам, че ще имам още един/една племенник/племенница си мечтая, как двете може да сме бременни и да бутаме колички. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт