Таз година високосна, нека да е бебеносна! - Бебеправене 368

  • 24 105
  • 723
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 913
Борнче, сега наистина ще се изприщиш. Изследването е правено, не са ми спестили пари.
Просто НИКОЙ не му е обърнал внимание.

Хибискус, благодаря. Думите ти много ме успокояват Hug

Последна редакция: ср, 22 яну 2020, 15:36 от m-angel

# 166
  • Мнения: 2 515
ПолОдях!

# 167
  • Мнения: 1 996

И аз! Нямам обяснение, нито за неглижирането на пролактина, нито за ТСХ, често срещани причини за незабременяване. Няма да забравя как моята АГ ми звъня на пожар една събота следобед, че ми бил висок пролактинът, да огранича стреса и пак на контрола след месец. Само дето при мен основен стресов фактор е вземането на кръв, с кошмарни вени съм, и обикновено ги търсят на ехограф, докато намерят къде да боднат.

Yoanna789 и аз съм в отбора на оптимистите, докато няма М, има надежда Flowers Four Leaf Clover А номерът с обувката и аз го правя с тестовете за О на работа, само още не съм намерила решение за чашката хаха

На всички "зарадвани" с М - не губете кураж, хубавите работи явно бавно стават!

Преди да съм забравила, една статия на която попаднах, и отново доказва колко важен е витамин Д за забременяването: https://academic.oup.com/humrep/article/34/11/2163/5606542]

Стойност на вит Д                                 Вероятност да не забременеете в продължение на 6 месеца

под 20 ng/ml                                               51%
30-40                                                        28%
над 50                                                   15%

Така че си попълвайте дефицитите!

Последна редакция: ср, 22 яну 2020, 15:36 от margolotta

# 168
  • Мнения: 867
А не не моята надежда я няма. Днес ми е точно 13 ден след последният контакт. Поне бледа за Бога трябваше да има.
Как има момичета, които хващат бременност преди закъснение. Аз с три дена закъснение нямам и бледа черта 😂😂😂
Ситуацията е ясна! Нагласям пак короната и продължаваме напред.

Марголота чашка ми беше пакетчето в което седи теста 😂😂😂
Давам ти идея просто 😂
Макар, че се получи малко мазало, ама какво да правим.
Оххх извинявам се на всички, които четат и им е неприятно.
Давам идеи за кризистни ситуации! 😂

# 169
  • Мнения: 702
Момичета някоя от вас да е имала висока фолиева киселина и за колко време се нормализира? Изобщо не съм очаквала такъв резултат. Спирам да приемам за месец поне фолиева. Иначе пиех Абофолик Мета, но 10 дни преди изследването я бях спряла

# 170
  • Мнения: 3 208
чашка ми беше пакетчето в което седи теста 😂😂😂
Аз ползвам пластмасова капачка (достатъчно е) като съм на работа и правя тест за ову Simple Smile

Енджълче ... не знам какво да кажа щото само нецензурни ми идват .... $%€$№%$€ %%§§**%$%!!!!

п.п. Тикълс и Уайлд бойс мъм ми се губят нещо.
п.п.2. А с Кантарион някой има ли връзка, трябва да ражда вече Simple Smile

Последна редакция: ср, 22 яну 2020, 16:03 от Одри

# 171
  • Мнения: 3 597
Йо , ама ти хубаво ли огледа ... аз нали все виждам светли чертички на всички и пак си имам надежда Hug

Ikigai , съжалявам за гадината ... дано да е последната в близките месеци Simple Smile

Сиси , хайде много палчета и да те заболят гърдите чаккк другата седмица и да пораснат за дълго Blush

Ейнджълче и на теб много , много късмет и положителна енергия за скорошен успех Heart

Момичета , на мен ми се губи Peoney ...

Джулс , как прекарвате мързелуването с кучо Simple Smile

# 172
  • Мнения: 2 515
За гърдите. Или ще ме болят от О до М, или изобщо няма да ме болят. Преди 2-3 цикъла (не помня точно) лявата ме болеше доста повече от всякога, даже и докато бях бременна.
Сега започнаха и двете страшно много да ме болят, а от вчера - нищо!
Аз си правя мои си заключения, напълно необосновани, разбира се 😁, че ЛХ се е повишил много, след което е спаднал. Бих си го изследвала, ако бях засякла О, но не виждам никакъв смисъл.
Тези дни ще пускам витамините, стискайте палци да са в норма, особено Д, че преди да почна добавките беше 7 и нещо. Вдигнах го малко и ги спрях. Шматка!

# 173
  • София
  • Мнения: 3 016
Йоанка, докато не се развее червеното знаме надежда има!

# 174
  • Мнения: 666
Здравейте! Чета ви от известно време и се вълнувам заедно с вас. Имах назад във времето профил, но не успях да вляза с него, за това се регистрирах отново. С една успешна, безпроблемна бременност съм и един аборт април миналата година. 😔 Правим опити отново от няколко месеца. Минавам на въпроса, който ме тормози - преди няколко дни ме тръшна вирус ли, грип ли не знам, но на легло с всички екстри - температура, гърло, кашлица. Температурата едната нощ стигна 38.6 - тогава няколко пъти пих хексалгин, че се чувствах много зле, а от парацатамол изобщо не се повлияваше. През деня Т се въртеше около 37,5. В листовката на хексалгина пише да не се приема в първите три месеца от Б, тъй като няма данни как влияе. После може по преценка на лекар. Въпросът ми е, ако случайно съм бременна доколко тази температура и лекарствата биха повлияли на ембриона? Имам 5 дни до М и вече даже се моля да ми дойде този месец!
Желая на всички съвсем скоро малки тупкащи ❤

# 175
  • Мнения: 424
m-angel, аз в момента съм на същото положение и си чакам часа за ЯМР, колко ти е пролактина? Не се шашкай, пият се лекарства и се регулира.


1843 при едното изследване и 1865 при друго. Мерни единици мIU/ml. При референтни стойности 86 - 613 от 3 до 5 ден. Моето изследване е на 12 ден.

Според мен при такива стойности на пролактина,  ЯМР е задължително!

# 176
  • Мнения: 2 523
Момичета, понеже често обсъждаме разни изследвания се чудех Thinking ...защо не сложим едно списъче в началото на темата с нещо от сорта:
Препоръчителни изследвания преди зачеване:
-микробиология (разширена - микоплазми, уреаплазми, хламидия)
-тромбофилия - основен панел (Фактор V Leiden (R506Q), Протромбин (20210G>A), PAI (4G/5G) и MTHFR (677C>T))
-щитовидна жлеза (TSH, FT3, FT4, TAT, MAT)
-витамини - Б12, Б9, Б6, Д

и т.н и т.н.

Така може би ще е по-лесно, пък и ще можем да избистрим най-пълния списък.

# 177
  • Мнения: 198
Mis cherry,няма установена бременност, не с тест, а от лекар.  Не е нищо притеснително, всеки се разболява, няма как да не се лекуваме.

# 178
  • Мнения: 1 781
Йоанка, на мене на 12-13 ден след контакта на зачеване ми бяха отрицателни шуърите. Индивидуално е и това, понякога чхг започва да се генерира чак след напълно приключване на имплантацията. Не че ти пускам мухи, ама докато няма леля....стискам палци.

# 179
  • Мнения: X
Здравейте и от мен. Мери, ей ме Simple Smile Гледаме се с кучето, което не спира да вие и да джафка, от 2 седмици насам. Нещо му става, когато го оставя сам. Половината ден е ок, прибират го от разходка (ходи всеки ден с други аверчета), и започва якото реване. Чакам съседите да ми разгонят фамилията Sad
Иначе ММ намира време и начин да ме изнервя, макар и от разстояние. Днес от сутринта ме е почнал, нещо го е подгонил климакса и него. Пууу!
Аз съм в Ову, но няма кой да е опраши, а и да имаше, едва ли щях да му пусна. Така ме изнерви! Хубуу, че е далече и имам опцията да не му вдигам/пиша. Тея мъже бееее, ей!!

Вие как сте?

Общи условия

Активация на акаунт