Първокласници. Тема 3.

  • 17 290
  • 765
  •   1
Отговори
# 420
  • shumen
  • Мнения: 18 008
Да,сега прочетох някъде,че тази платформа е препоръчана от Министерството.При нас започнаха и оценки да се пишат под домашните тази седмица.От 3 дни под Математиката има коментар отлично,но по БГ днеска има добър.И това,защото имах друга работа и го оставих сам и той беше напраскал всичко набързо и грозно,а и с грешки.

# 421
  • Мнения: 2 532
Вече може ли да се пишат оценки? Аз останах с впечатление, че оценки сега са им казали да не се поставят. Но пък и срокът се удължава и може да са променили... При нас не е имало оценки още.

# 422
  • shumen
  • Мнения: 18 008
Палитре,и аз четох,че оценки не се поставят.Но нашата госпожа от два-три дни взе да пише под коментарите.Ще видим дали ще се появят после и в хартиения бележник,който имат.

# 423
  • Мнения: X
Надявам се да нямаме оценки, че то какво ще оценяват, всеки се справя както може. И с въпросната платформа изобщо не искам да работим, ние сме хоум офис и компютрите вкъщи са заети. За първи клас, хайде няма нужда. Тъкмо си изградихме система и свикнахме, и хайде нова щуротия.

# 424
  • Мнения: 2 532
Ми нашите са свободни, ама и така ми се струва предостатъчно времето пред компютъра--презентации, клипове, файлове, които я можеш да разпечаташ, я не... Не мисля, че трябва да се увеличава🤐

# 425
  • shumen
  • Мнения: 18 008
При нас е като при Палитрето.Там обаче гледам има и физическо,технологии и предприемачество и Музика.Не знам,ако имат и тях как ще се играе например по физическо в домашни условия.

# 426
  • Мнения: X
Ние получаваме клипове с упражнения от учителят по физическо. Правиха ги 5 минути моите деца, ама да се бият и борят е по-интересно и динамично. Поне физическото си вземат всекидневно Rage .

# 427
  • shumen
  • Мнения: 18 008
Лейди,и моя като има с кой се бори и скача.По Музика им беше качила да научат една песничка за буквите наизуст,ама моя нещо се дърпа.Ще видим като почнат с Теамс и запеят дали няма да я научи.

# 428
  • Мнения: X
И синът ми имаше песен за слушане и за заучаване при желание. Естествено желанието липсваше. Значи в училище синът ми е най-изпълнителното дете на света, вкъщи точно обратното. Според мен го е страх от госпожата и заради това учи и се старае много Joy .

Последна редакция: ср, 25 мар 2020, 23:31 от Анонимен

# 429
  • Мнения: 2 532
Моят по физическо имаше 1 клипче миналата седмица. Прави си упражненията без оплаквания. Музиката обаче не му е любима и хич няма интерес да гледа клипчетата, камо ли да ги учи и пее🙄
По технологии и изобразително пак им пускат клипчета разни да гледат и изработват/рисуват някакви неща. Там с малко уговорки си ги прави нещата.

# 430
  • Мнения: 6 708
Задачи имаме само по БЕЛ и математика. И две клипчета по английски досега. А , и две гъсенички как се правят, не бяха задължителни. Засега караме по старата схема - във фейсбук групата госпожата пуска задачите, правим ги, снимам, изпращам, госпожата пише "браво" или "отлично" и това е. Моята дъщеря ми се струва, че е по-разсеяна, отколкото в училище, сякаш по-бавно прави задачите, но иначе стриктно ги изпълнява .

# 431
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
Имаме всеки ден по български и математика, като три дни са с виртуална класна стая. Получаваме и по български и математика, и занимания по интереси от госпожата на занималня. Отделно имаме по рисуване и по технологии и предприемачество, по физическо снимаме клипове.
За оценки разбрах, че уж няма да пишат, не получаваме Отлично на сниманите тетрадки.

# 432
  • shumen
  • Мнения: 18 008
Оценки уж няма да пишат,а нашата госпожа си пише.
Нашите още не са започнали с виртуалната класна стая,но си мисля,че от Понеделник ще започнат.Днеска получихме  и по Технологии клипче как да направят цвете,но е за 30.03.Уикенда ще режем и лепим цветя у нас,че моя там е малко с две леви ръце и му е зор.

# 433
  • Мнения: 7 987
Оценките които децата ви получават, нямат нищо общо с оценките, които се обсъждат във връзка с дистанционното обучение, защото те по прнцип и изобщо не са официални. Децата до 4-ти клас по закон не получават оценки.

# 434
  • shumen
  • Мнения: 18 008
Целика,за тях оценките са в картинки или коментар.Те и срочни нямат нали и не може дете до 4 клас ли беше да се остави на поправителен?

Общи условия

Активация на акаунт