Първокласници. Тема 3.

  • 17 322
  • 765
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: X
И нашите помагала са на Кронос. Не ги закупих, защото вече нямах сили да питам от кое точно се учи, така че тях ги преписваме. Сега се оказа, че ще се включим и в образователна платформа Khan Academy, която никак не е лоша (отбелязвам го с облекчение).

# 526
  • shumen
  • Мнения: 18 088
Тетрадката по БГ номер 3 и към Читанката ги има в Сторебг.Аз ги поръчах,че и моя не е от тези дето ще преписват,а аз нямам време за това.Читанката не съм я поръчала,но ще чете от онлайн учебника.
Нашите учебници са на Просвета плюс.По БГ от утре започват с тетрадка номер 3,читанката и тетрадката към нея,а по Математика изваждане с преминаване.

# 527
  • Мнения: 2 532
И при нас в петък приключиха с Буквара и от идната седмица ще почват с Читанката. Празник на буквите няма да има...
Днес наваксвахме с Музика, Физическо, Околен свят, Технологии. Взех да ги оставям за през уике да, защото през седмицата след работа кое по-напред... 😳🤔

# 528
  • shumen
  • Мнения: 18 088
Нашите от днес започнаха с Читанката.Дори имаха да учат наизуст Аз съм българче.
В групата госпожата пък писа,че утре и в Сряда ще има опълномощено лице в училище и може да отидем да си вземем учебницика и тетрадките от 8 до 18 часа.

# 529
  • Мнения: 2 532
Аз днес хубаво се изнервих с домашни до 19:30🙄 Някои дни като се прибера, всички е свършено. Днес - 1/3 🤐

# 530
  • Мнения: 69
Уважаеми родители, молим за вашата активност и в срок до четвъртък да попълните следната анкета изпратена от МОН За целта използвайте посочения линк. https://forms.gle/rUt6qKCP6G7zw9So8 Благодарим ви за доверието и отговорното отношение.

# 531
  • Мнения: 7 987
Уважаеми родители, молим за вашата активност и в срок до четвъртък да попълните следната анкета изпратена от МОН За целта използвайте посочения линк. https://forms.gle/rUt6qKCP6G7zw9So8 Благодарим ви за доверието и отговорното отношение.

Тъкмо стигнах до края и осъзнах, че тази анкета е за София само. Sad

# 532
  • Мнения: 2 532
При нас също изпратиха анкета днес от училището.

# 533
  • Мнения: X
Ако на някой му е писнало от дистанционното обучение (като на мен), може да подпише тази петиция за удължаване на Великденската ваканция, както си е по учебен план - https://www.peticiq.com/260422?fbclid=IwAR1oG_qlLcblopPv4jWkgRYW … Zx5TDnyZU1zfU63cM

# 534
  • Мнения: 1 495
Аз не разбирам за какво удължаване става въпрос? Ваканцията си беше 4 дни, нищо, че изглежда като десет. 4 дни за Великден ще си почиват. Освен това от понеделник до четвъртък поне нашите ще ги занимават с разтоварващи предмети, музика, рисуване. По-добре нещо да ги занимават отколкото да бездействат по цял ден. На мен това си е облекчение, да нямат домашни. Обаче да са малко ангажирани.
Иначе на мен не просто ми е писнало, ами съм на ръба на лудостта.

Последна редакция: сб, 11 апр 2020, 13:37 от gingerina

# 535
  • Варна
  • Мнения: 25 258
Съгласна съм. По-добре да прави нещо, и без това не излизаме никъде. Все с нещо трябва да се занимава, дори е по-добре за мен учителките да измислят какво да е то Joy

# 536
  • Мнения: X
От 11 до 20 беше ваканцията по график на МОН, сега ще е само 4 дни.

Моите деца и в момента правят много неща (играят с Лего, строят къщи и т.н. ). Даже съм доволна от затварянето на двамата за толкова време, защото преди не си играеха в комбина изобщо, само се биеха. Въпросът не е в това детето ми да не учи, а в това, че не желая повече да го играя на учебник, учител, викач и всичките ужасни дейности, които съпровождат домашното обучение. Никой не ме е питал искам ли, мога ли, аз даже не съм убедена, че и трябва, защото детето няма да пропусне абсолютно нищо, тя годината свърши.

Не ме разбирайте погрешно, според мен нервите, които се хабят вкъщи, зависят от много неща и не са еднакви при всички, поради различната натовареност. На мен вече ми идват в повече.

Последна редакция: сб, 11 апр 2020, 15:03 от Анонимен

# 537
  • Варна
  • Мнения: 25 258
Ами аз доколкото схванах от заповедта на МОН и заповедта, публикувана от нашето училище става дума за занимания по интереси, музика, рисуване и т.н. които дори не са задължителни. Така че не виждам никакъв проблем. Нито ще трябва да го играем учители, нито да изискваме, нито да викаме.

# 538
  • София
  • Мнения: 2 446
Нашите също ще бъдат на облекчен режим другата седмица. Госпожата от занималнята ще се включва за максимум час и ще ги занимава устно с малко задачи и четене / писане. Няма да има домашни.
Големият ми син обаче ще си кара почти пълна учебна програма, няколко от учителите ще са в отпуска, заместват часовете им с математика Nerd

# 539
  • Мнения: X
Облекчен е режима наистина, ама имам списък за изпълнение Rolling Eyes .

Общи условия

Активация на акаунт