Първокласници. Тема 3.

  • 17 293
  • 765
  •   1
Отговори
# 510
  • shumen
  • Мнения: 18 008
При нас се получава чудесно с зум.Днес пак от 9,3 до 11.10 имаха Математика и Български.Сега си почива малко и към 14 започва да пише домашните и като свърши качвам всичко и изпращам.

# 511
  • shumen
  • Мнения: 18 008
При нас днес мина и онлайн празника на буквите.Въпреки,че не беше както по традиция повелява в Двора на кирилицата в Плиска пак се получи страхотно.

# 512
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
И при нас мина виртуално в петък. Казаха стихчета, пяха, четоха и потанцуваха. Получиха и грамоти, които имат обещание да получат и лично, когато всичко премине... От понеделник с Читанката Simple Smile

# 513
  • Варна
  • Мнения: 25 236
На нашите им остават 3 страници от буквара. Читанките са в класната. И се чудя ще намери ли начин да им ги раздаде или ще трябва да учим от сайта на Просвета, а читанките после да си ги държат за спомен. И нищо не се е чуло за празник на буквите, явно няма да имат.

# 514
  • София
  • Мнения: 2 446
Нашите почнаха читанката преди 2 седмици. Аз поръчах една, както и тетрадката към нея и третата тетрадка по БЕЛ. Реших, че си струва, иначе трябваше да принтирам или да преписвам аз, детето никога не би приело да преписва цели страници, в които иначе се изисква попълване на няколко думи.
Вървят много добре, дори са напред по БЕЛ с един урок.

# 515
  • Мнения: X
Читанката не е толкова необходима, там има за четене повече. Тетрадката към нея вече да. Нашата струваше 3 лв., потърсете я в книжарниците, вероятно я има. Същото се отнася и за тетрадката по БЕЛ. Ние сме на друго издателство, но все пак ще кажа, че не е проблем да се учи по БЕЛ без учебници, много по-зле е по математика. Разгледайте тетрадките и учебника и преценете.

# 516
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Нашите излиза, че са ужасно назад в такъв случай Shocked Каква е тая трета тетрадка по БЕЛ? Като купувахме учебниците в началото на годината нямаше никаква тетрадка към читанката.
п.п. сега ги видях в сайта. Освен и те да са при госпожите, нямам спомен дали сме купували точно такива.

Последна редакция: нд, 05 апр 2020, 12:11 от Месечинка виторога

# 517
  • Мнения: X
Учебниците на детето са на Булвест - читанка, тетрадка към нея, а по БЕЛ имат 3 учебни тетрадки. Откакто е в къщи се учи от читанката, тетрадката към нея и третата тетрадка по БЕЛ, т.е. явно сте 3 седмици назад. На Просвета работните тетрадки може да са по-малко, знам ли.

# 518
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Всъщност в сайта на Просвета действително има и трета тетрадка, освен номер 1 и 2 има и някаква към Буквара. Но те толкоз тетрадки просто не могат да изпишат, нашите освен просветните имат поне още 5-6 помагала, някои са изписани до малко след средата. Явно госпожите са решили да я спестят тази последната. За тетрадка към Читанката също си мисля, че нямаме, но ще се разбере със сигурност след седмица-две.

# 519
  • София
  • Мнения: 2 446
За мен читанката е много необходима - все пак всеки текст се упражнява за четене, поне 2 - 3 пъти. Четене от екран предпочитам да избягвам, ако мога. Но иначе да - би могло и онлайн само.

# 520
  • Мнения: X
Аа и ние имаме още 2 помагала, моля ти се, плюс тетрадка към Буквара вече изписана.

Четенето от екран е точно за 10-15 минути, текстовете са кратки и се четат по 2-3-4 пъти. Лично аз купих всички учебници, но ако няма откъде да се вземат и на човек не му се дават пари (защото тетрадките са по 2-3 лв., ама учебниците са към 10 лв.), ел. вариант е чудесна възможност. Учебника по математика не го намерих, но тъй като там преписването наистина е много и ми писна да си тормозя детето, ми просветна, че може да го принтирам, докато бях дежурна на работа. Та драмата с учебниците ми свърши, след две седмици мъки.

# 521
  • Мнения: 226
Аз пък принтирах всичко. Читанката (вече 2 седмици са на нея), тетрадката към нея, учебна тетрадка 3 по БЕЛ, отделно госпожата праща и разни листа с упражнения. Налага се да принтирам и тях, но ако нямахме принтер щеше да пише само: зад. 2- отговор..... и тнт". Околен свят попълваме онлайн в ел.четимите варианти. Обикновено започваме сутрин към 10ч. и максимум в 16ч. съм изпратила всичко. Вечер, когато не му се спи често си прави рисунката по ИИ, или нещото по Технология. (при нас госпожата вечер качва задачите за следващия ден) . Започна малко повече да се старае и да пише доста по-четливо от преди 3 седмици, но аз съм по майчинство и му вися много на главата и хабя доста нерви.Stuck Out Tongue Winking Eye Иначе с математиката проблеми няма, освен грозното изписване на цифрите. Grinning

# 522
  • Мнения: 6 710
И ние имаме още две-три страници от буквара. Никой не е споменал за празник на буквите. Учебниците са на Просвета. Освен буквар, имаме учебна тетрадка номер 1 (тази отдавна я изписаха)и номер 2 (сега пишат в нея), две тетрадки с тесни и широки редове, сега пишем само в една, и една тетрадка по ИУЧ. Други помагала няма. Читанките не са ни ги дали.
Ще погледна и аз в сайта да видя какво има.

# 523
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ние освен буквар, читанка и 2 тетрадки на Просвета имаме помагала на Кронос 3 броя (едно ИУЧ и две части за четене и писане с разбиране), помагало за ИУЧ на Просвета и упражнителни тетрадки по писане на Просвета в 2 части. Общо 10 броя. Май са предостатъчно... Тетрадките с широки и тесни редове не ги броя изобщо.
Обаче и по математика сме назад сякаш, като гледам учебника не знам как ще го изучат за 2 месеца... Към 100-ната страница са, от общо 130.

# 524
  • Мнения: 6 710
Нашата госпожа още в началото на учебната година каза, че няма да ги/ни товари с допълнителни помагала.
По математика последно взеха урок 91 (стр.97) - събиране на 7 с едноцифрено число с преминаване.

Общи условия

Активация на акаунт