Гримиране - идеи и техники. Тема №76

  • 43 263
  • 754
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 469
Yana.GG много красиво! Очната е супер! Коя е палитрата? Simple Smile

За днес това. На живо е по-жълтакаво, керемидено.

Скрит текст:


Палитрата е Vitality на Revolution.

# 706
  • У дома !
  • Мнения: 700
До преди 4 години слагах само пудра,спирала,нюд червило само или гланц.Колкото повече минават годините,толкова повече имам желание да експериментирам с цветове и продукти.Странно,но факт.
На работа ли съм задължително се гримирам.
Тези дни съм у дома и кожата ми си почива.Слагам само маски,кремове и околоочен.
Следя темата с интерес.
Много ми харесва напоследък да слагам червен молив във водната линия на окото или сини сенки отдолу,отгоре пък друг цвят сенки.
Ще кача снимка с червения молив,но не е от днес.

# 707
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Аз си направих един експеримент. Тъй като в последните месеци се ориентирам почти изцяло към натуралната козметика, реших да си купя и такива гримове (бялата ми козметика, с изключение на шампоана, който е специален, вече е на 100% натурална). Исках да споделя с вас какви са ми впечатленията, но трябваше да ги изпробвам известно време, за да съм максимално точно в преценката си. Почти всичко, което си купих е на Benecos. Ако дам линкове към продуктите, би се счело за реклама, така че ще го направя само при интерес.
Та, купих си: фдт, пудра, коректор, руж, сенки, спирала, молив-червило и гланц.

Впечатления:
ФДТ и коректор: не успях да уцеля цвета на фдт, нито на коректора - по-тъмни са от кожата ми. Затова ги смесвам със CC крема на Bourjois, който хич не е натурален, но само с този фдт ставам на петна. Ще мисля какво ще правя.
Пудра: нищо по-различно от конвенционалните пудри, харесва ми.
Руж: дойде счупен. Confused Но ми допада, цветът е наситен и свеж.
Сенки: сякаш са по-сухи от обикновените, но пък ми вършат същата работа.
Спирала: необемна четка, сплъстява миглите, много се размазва (никога не съм имала този проблем), при почистване на грима пари на очите.
Молив-червило: доволна съм доста.
Гланц: уж има цвят, но при нанасяне не се забелязва такъв.

Като цяло съм раздвоена, някои продукти чудесно заместват обикновените, други - изобщо.
Като последно ще спомена, че причината да се опитвам да заместя стандартната декоративна козметика, е хормонален дисбаланс, с който се боря. Опитвам се да вкарвам възможно най-малко токсини в тялото си, в гримовете има достатъчно от тях, така че правя опити в тази насока. Явно смяната на фдт ще ми е най-голямото предизвикателство.

# 708
  • Мнения: X
Rochellka, с каква кожа си?
TiFoNi, прекраааасни очи!

# 709
  • Мнения: X
LieToMe по очите силно ми напомня на Джесика Алба, а Yana на Неда Спасова. - супер прецизна очна линия, браво Simple Smile

Момичета, сега като ходим масово с маски, слагате ли червило. На мен ФДТ ми се избърсва в маската, а ако сложа и някое лепкаво червило ще е пълен ужасон. А с тия бледи устни направо се чувствам като болник Sad

# 710
  • Варна
  • Мнения: 2 849
Аз без спирала и червило не излизам! Слагам си и хайлайтър. И маска нося. Короната да си носи короната, но и аз си карам както обикновено. Даже на мен "гримът" ми си е само от спирала и червило. В последно време слагам и хайлайтър стика на Мейбълийн. А покрай стоенето вкъщи мисля да пробвам пак да се гримирам, за да свикна да го правя бързо и за работа сутрин. Даже мислех и някакъв коректор за под очи да си взема, но сега няма да ходя до Лили. Взех онзи ден околоочен крем точно за тъмни кръгове, та дано даде резултат.

# 711
  • Мнения: 7 565
Аз не виждам смисъл и фдт да слагам, защото от маската яко ми се запарява лицето, а и съм с мазна кожа. На това време евентуално навън само със сенки, спирала и вежди, но и това не правя, хванала ме е депресия от домашния арест и хоум офиса.

# 712
  • Мнения: 2 255
Ние сме по график за home office и дните, когато съм вкъщи е време за маски и хидратация, както и балансирано хранене, което малко ми бяга, когато съм в офиса. Особено, когато и работата ми е свързана с всякакви видове храна и дегустацията им...

Когато съм в офиса се гримирам, но откакто нося маска, червилата на Max Factor LipFinity са ми незаменими. Не цапат, не мърдат и устните си имат хубав цвят. Купувам си от тях от около 12 години и винаги съм много доволна. Заслужава си да се пробват, за който не иска да ходи в тези времена без червило. Simple Smile

LieToMe, Yana, двете имате супер очи!

LieToMe, може ли да споделиш какви продукти за лице ползваш - фдт, коректор,..., тъй като ми се струва, че кожата ти изглежда точно така, както бих искала и аз да правя моята Simple Smile

# 713
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Rochellka, с каква кожа си?
TiFoNi, прекраааасни очи!

Смесена - нормална (като цяло) и мазна в Т-зоната. По-скоро светла, но потъмнявам малко с фдт или поне с руж/пудра.

# 714
  • Мнения: 1 469
По принцип ползвам два фдт-на само. Bourjois Healthy mix и Smashbox хидратиращия ( NiaV, Heart ). На снимките съм с втория. На Bourjois е една идея по-сочен и неиздръолив, сравнен със Smashbox. Коректорът е на Rimmel Lasting Radiance. Пудрата е на GR ох Nude look серията.
Скрит текст:




Благодаря Ви, момичета! Simple Smile

# 715
  • Мнения: 2 255
Много благодаря!
Може би няма да са подходящи за моята кожа, но поне коректора мога да пробвам Simple Smile

# 716
  • Мнения: 507
Аз в момента почти никакъв грим не нося-само спирала и руж слагам. И без друго работя в болница, което налага носенето на маска непрестанно... Не си представям да съм с фон дьо тен и маска Joy

# 717
  • Мнения: 435
Не съм се гримирала откакто спряхме да ходим на работа в понеделник. Ама ще ми писне скоро и съм сигурна, че ще започна да се гримирам, за да разхождам кучето.

# 718
  • Бостън
  • Мнения: 13 488
LieToMe + Yana, прекрасни!

ТиФоНи - много харесвам оранжево и червено на сини очи, а твоите са невероятно екзотични за нашите земи, макар понякога на снимка не се вижда колко добре ги подчертава!

За тези, които работят от къщи... дълго е!



И още едно, по-шаренко и диво, за повдигане на духа, много подходящо за домашен офис Wink

Последна редакция: пт, 20 мар 2020, 21:25 от Agent Provocateur

# 719
  • Мнения: 1 467
От мен един грим със палитра на Too faced
На живо изглежда и по-добре, но ми е малко трудно да се науча да заснем грим.

Общи условия

Активация на акаунт