ОКТОМВРИйчето е упорито и инато, пази всичко свое като злато - Тема 17

  • 33 925
  • 218
  •   1
Отговори
# 165
  • Варна
  • Мнения: 917
Честит 1 юни, момичета. Честита бременност и на Joony и Peacock. Как се чувствате при втора бременност? По- малко притеснително ли е? Peacock теб те помня още от групата във фб преди да ме махнат заради неучастие и споделяше много мои притеснения и често ходене на преглед. Поради тази причина аз не мога да се реша на второ дете. Знаете ли, прави ми впечатление напоследък доста жени около мен открито заявяват, че искат детето им да е момиче.... Едната дори беше в дълбока депресия през втората бременност от страх да не е момче. Всяка, която сподели, че е бременна и й каьват " дано да е момиченце". Всъщност досега не съм чула никоя жена да каже, че иска момче. Или казват, че няма значение или много искат да е момиче... Как си обяснявате това?

# 166
  • Мнения: 833
Неизвестна, съчувствам ти! Горкото дете, отвикнало е... Като си спомня моята как ви като куче.... Сърцето ми полудя докато не я взема. И това беше де. Онзи злощастен ден преди коледното тържество... Тъкмо бях решила да я пращам пак на 1-ви април и стана това с вируса. От днес и нашата градина работи, но реших да задържа до наесен. Сега върви всяка сутрин у баба си. Баща й я води, уж с него на работа и  я харизва да я гледат. Когато бърза сутрин я пращам с кака й на обяд да я води, но винаги е дране, не иска да се разделя. И аз страдам гузна цял ден докато не се прибере. Събота и неделя се отрезвявам, когато е цял ден с мен, и обикновено нямам търпение да дойде понеделника де...

# 167
  • Мнения: 18 477
Честит празник на всички деца! Да са здрави и безгрижни, и ние покрай тях!

Мойто пък реве всяка събота, че иска да ходи у баба. После в неделя пак пита, но приема спокойно, като ѝ кажа, че е почивен ден и сме си всички вкъщи. И в понеделник вече не пита. Май масово са страдали децата след двата месеца, днес една приятелка ми сподели, че и нейният син сутринта е бил на границата да ревне. Бързо се адаптират с всичко децата и промяната на ежедневието ги вади извън зоната им на комфорт, нормално е. Пак ще свикнат и с детските заведения.

Jooney пише, ама не в тази тема, в друга я засичам. Жалко наистина, че се поразпуснахме, но и някак няма, като че ли толкова за споделяне покрай тях, поотраснаха и влязоха заедно с нас в ежедневната въртележка.

Иначе сега у нас съм на вълна home schooling. Откакто стана ясно, че градина тази година моето няма да види, хванах да поразгледам програмите на яслите и детските градини, за да не изпуснем някое много важно знание. Laughing Само за да съжаля колко сме изостанали, но това е друг въпрос. Та в момента съм в проучване на материали за забавно усвояване на знания.

# 168
  • София
  • Мнения: 18 704
Честит празник!
Ена не се дели от нас,утре ще съм в офиса и ще е драма,сигурна съм въпреки че е вкъщи с баща си и брат си.

# 169
  • Мнения: 422
Честит празник!
Вие си нямате представа моето как рева миналия понеделник (тогава тръгна на ясла). Всяка сутрин е ад, не иска да тръгва от къщи, само казва на баща си да ляга да спи...а си ходеше спокойно преди това тъпо извънредно положение. Пак един месец ще е пълен ужас сутрин. Иначе все го хвалят, че много слуша, ама сутрините...страшно е.
Аз имам голям проблем с памперса - от гърнето пищи, от тоалетната още повече. Не знам. До септември трябва да съм го махнала, обаче аз наистина не виждам как ще стане това. Sad

# 170
  • София
  • Мнения: 5 617
Моят син днес е обявил бойкот в яслата - пропуснал е закуска и обяд и е ял чак следобяда. Сестрата каза, че не го е виждала такъв. Дано утре е по-добре.

Попи, ще споделиш ли нещо лесно от home schooling? Като за почивни дни и изнервена майка Joy

# 171
  • Мнения: 18 477
Неизвестна, общо взето ровя в такива безсънни нощи (събудих се преди малко и няма заспиване) в Пинтерест за идеи, има ужасно много неща и те заливат едно след друго. Иначе в момента насочвам с игрите към към форми, пространствена ориентация, фина моторика, рисуване. Още, докато се борех с хоумофиса и тя на главата ми, установих, че подобни занимания ми гарантират с малко усилия известно време мир и спокойствие вкъщи и доразвих тенденцията. Joy

https://pin.it/GrOvKst, https://pin.it/O7RKqHo
https://pin.it/3RciPoj
https://pin.it/7Jya46W
https://pin.it/ReO4phW
https://pin.it/4s8SArB

# 172
  • Мнения: 411
Мале Попи дано си заспала после... Много неприятно да не можеш да заспиш. Аз ако не се наспа ,ме съм човек Simple Smile
И аз взимам някакви книжки и се подпитваме с малкия нещата по тях ,като гледам пак са на този принцип . Имам принтер ,но е черно бял . Чудя се дали няма да е хубаво да купим и да принтиран такива игри и да се учим вкъщи и да се занимаваме.Попи супер е ,че поне се занимават малко сами,нашия ако ни остави за 15-30 Мин си е цяло чудо ,винаги иска да сме до него или да ни вкарва в играта Simple Smile
Имаше някое детенце ,което чакаше за прием юни,но забравих кое съжалявам ,като видите ,чакаме добра вест Simple Smile
Съжалявам, за преживяванията с детската ,наистина стягащо душата Sad,дано свикнат бързо .

# 173
  • Мнения: 35 113
Здравейте! Виждам, че ве сте ме разконспирирали. Като цяло, не съм била тъпана, че съм бременна, по свои лични причини. имам дори близки роднини, които още не знаят за  моето състояние. Да не кажа, че едва вчера повече приятели разбраха, защото се показах по центъра. Основно сме д малкото у дома или в квартала. или излиза с баба си или баща си, защото аз съм тромава и само охкам.
Този път съм свела ходенето на прегледи до минимум.  Дори сама си назначавам изследвания, които после консултирам с лекарите ми. Реално се следя при двама лекари и един, който ми е по ЗК, за болничен.
Ние чакаме прием в детската градина в понеделник. Дано го риемат в близката, в която съм ходила и аз.

# 174
  • Мнения: 833
Стискам палци всичко да протече нормално! Кога го очакваш? Баткото вече наясно ли е?

# 175
  • Мнения: 35 113
След 2 юли може да се появи по всяко време. Иначе съм с термин 2.8. Боги уж е наясно , че чакаме бебе, говорим много, но едва ли и той и ние реално сме навън какво предстои. Онзи ден едни хора ни питаха как се казва нашето дете, защото им казал, че е Боги Батко.б

# 176
  • Мнения: 833
Еха, то съвсем наближило! Принцеса ли ще
е този път?
Извинявай ако ти досаждам с въпросите!

# 177
  • София
  • Мнения: 5 617
Привет, как сте?

# 178
  • София
  • Мнения: 18 704
Бива,аз на 4 ч.работя да можем да я гледаме.
Дивее иначе,тича много,яде много,не спи много.Още е с памперс,а голямо момиче.
Вий,моля?

# 179
  • Мнения: 18 477
При нас нищо интересно. Пак навлезе в някакъв крив период, изпитание за нервите на околните и пак захванах тодлърските книги, които ми отлежаваха.

Иначе аз бачкам още от вкъщи, може би другата седмица ще ме призоват обратно в офиса. Аз пък се чудя дали да не избича една дълга отпуска.

Общи условия

Активация на акаунт