ОКТОМВРИйчето е упорито и инато, пази всичко свое като злато - Тема 17

  • 33 864
  • 218
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 411
Да се оправят бърЗо всички дечица и да се молим тук са не стане като в Италия ,защото ...не знам как ще се оправим.Не виждам болници и всичко друго ...как ще функционира нормално.

Последна редакция: чт, 12 мар 2020, 20:10 от kris_02

# 46
  • София
  • Мнения: 685
Как сте вкъщи?вие изкукуригвате ли? Кой работи от вкъщи?

# 47
  • Мнения: 766
Аз работя от вкъщи от днес, колкото мога с малката. Гадна работа е тая изолация.

# 48
  • Мнения: 35 110
Ние миналата седмица изкарахме цялата у дома, защото бяхме много болни и тая вече изперкваме ! Направо е някакво мъчение за детето това. Sad Разбирам защо се прави и го одобрявам. Ще избираме някак. Аз съм отпуска, мъжът ми ходи на работа

# 49
  • Мнения: 18 445
И аз работя от вкъщи, а ММ си е вкъщи без да работи. Откачам, но не толкова заради дребната, а защото каката е на някаква пародия на дистанционно обучение, та днес преподавах математика и история. Докато се опитвам да работя и докато занимавах дребното. А готвене и чистене си вървт паралелни. Скапана съм, даже се чудя дали да не ходя чат-пат до офиса да си отдъхвам.

# 50
  • София
  • Мнения: 18 699
Точно Попи,и аз от вкъщи работя.
Мм не ходи на работа и ги гледа.Ученето е пълен смях просто.

# 51
  • София
  • Мнения: 5 617
Тази седмица съм болничен, а другата отпуска. Дано се случи някакво чудо и се поразминат нещата, за да тръгнат от 30.03 на ясла.
ММ е в чужбина, идея нямам кога ще се връща, ще го поставят ли под карантина, въобще ще се видим ли скоро с него, въпреки че не е във високорискова държава.
Иначе полудяваме, аз съм забравила какво е толкова време с детето, честно. Едва пети ден е днес, а съм на ръба. Да живее виното (гледам да е поне от следобяда).

# 52
  • Мнения: 35 110
На нас ни пратиха плана от яслата. какво е трябвало да учат до края на месеца... Макар, че като гледам, моето вече е минало материала. Само една песен имаме да учим Simple Smile

# 53
  • Мнения: 2 396
Аз също за момента работя от вкъщи. Днес сутринта си позволих кратка обиколка в квартала, докато няма много хора. Мислех и до аптеката да отида за спирт, но ме хвана шубето с него и се прибрахме.

# 54
  • Мнения: 422
Иначе полудяваме, аз съм забравила какво е толкова време с детето, честно. Едва пети ден е днес, а съм на ръба. Да живее виното (гледам да е поне от следобяда).
В същото положение съм, едвам изтрайвам. До неделя ще превъртя със сигурност. Другата седмица уж съм на работа (дано!), сега съм в неплатен отпуск.

# 55
  • Мнения: 18 445
На нас ни пратиха плана от яслата. какво е трябвало да учат до края на месеца... Макар, че като гледам, моето вече е минало материала. Само една песен имаме да учим Simple Smile

Ще споделиш ли тук какво се "учи" по яслите. Simple Smile

Дребното се занимава основно с youtube kids през деня, за да мога аз да свърша някаква работа и да преподам уроците от дистанционното училище. Драска, с каквото докопа и където свари и прави къща с лего. Кога къща прави, кога разпилява легото, кога аз събирам след нея.

# 56
  • София
  • Мнения: 5 617
И на мен ми стана интересно какъв е "учебният "план в яслата.

# 57
  • Мнения: 35 110

      * Запознаване с характеристиките на сезона пролет.
      - Пролет – разговор с онагледяване. Активиране на речник: пролет,слънце, птички,цветя радост.
* Включване в подвижна игра.
        - Бягане до определена цел с предмет в ръка.(плюшена играчка)
* Oцветяване на слънце с жълт цвят.
       - Апликиране на лястовичка. (1седм.)
       - Рисуване на дъжд.Усвояване на умения за рисуване на къси линии с пастели.(2седм.)

Това е част от програмата

# 58
  • Мнения: 18 445
Благодаря, Пий! За апликации не се бях сетила. Утре ще хвана каката да рисува и изрязва, а дребното да лепи. Току виж ми се освободили едни 30 минути. Grinning

# 59
  • София
  • Мнения: 18 699
Как сте?По цял ден вътре?
Да попишем тук,сега време има.

Общи условия

Активация на акаунт