СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 9

  • 21 588
  • 773
  •   2
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 12 231
Айла, тези задачи за колко време са им дадени за решение?
Не съм съвсем сигурна. Може би към час и половина астрономически, но категорично не беше както на НВО два часа и половина и на голяма част от децата, както писахме и тук по никакъв начин не им беше стигнало времето. При мен дори и близначката, която като цяло се справя не беше успяла с всичко, но и задачите поне това, което погледнах не са лесни дори и в първи модул. Не е имало разделяне на времето. Мисля, че класната се беше съобразила с това и оценките бяха доста добри и при по-голям брой грешки.
Правили са и второ подобно класно, където дори по-зле са се  справили, но все още мисля нямат оценки там.

# 136
  • Мнения: 3 049
Класното на СМГ е темата от бургаското състезание "Николай Чудотворец" от края на ноември. Head Band

# 137
  • София
  • Мнения: 7 191
... а мързеланко Стрелец.
Гледайте си работата, не е верно!
Ние сме просто рационализатори! Stuck Out Tongue Winking Eye

# 138
  • софия
  • Мнения: 25 465
За протокола: Аз съм с два чифта рога (точно мужду Овен и Телец), мъжа и хлапетата - Рак.
Ето защо така се харесаха и аз я харесах Simple Smile И за това двете толкова си приличат като емоция и поведение - и аз, и девойката сме Рак. Най-хубавата зодия Sweat Smile Sweat Smile Добре, че баща ѝ е Близнаци. Държи ме постоянно на щрек и не ме оставя да се скрия в черупката, а с нея е спокоен и балансира нашите избухвания.

Айла, това си е направо НВО. Ако се справят с него, няма начин да не се справят с НВО.
Дадените класни са ясно олицетворение на това колко тежи оценката от училище, колко е 6 в едно училище и колко е 6 в друго, и каква тъпотия е цялата система.

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 10:49 от zvаnchе

# 139
  • Мнения: 8 229
Ще покажа това класно на синковеца. Да види на какво му се вика класно. Може и да му го разпечатам, обаче къде ще го вмъкна в графика се чудя.
Аз доста заглеждал контролните, които са в книгата за учителя на Санпро. Уж мислех от там да му давам тематични, но засега само с идеята си оставам.

# 140
  • Мнения: 6 926
Айла, тези задачи за колко време са им дадени за решение?
Не съм съвсем сигурна. Може би към час и половина астрономически, но категорично не беше както на НВО два часа и половина и на голяма част от децата, както писахме и тук по никакъв начин не им беше стигнало времето. При мен дори и близначката, която като цяло се справя не беше успяла с всичко, но и задачите поне това, което погледнах не са лесни дори и в първи модул. Не е имало разделяне на времето. Мисля, че класната се беше съобразила с това и оценките бяха доста добри и при по-голям брой грешки.
Правили са и второ подобно класно, където дори по-зле са се  справили, но все още мисля нямат оценки там.
Не е било час и половина астрономически, най-малкото защото един блок е по-малко (общо 80 минути). А в това време са се редили в друга стая, за да са по един на чин. Та под 80 минути е било, да речем 70 минути. Но факт, че оценките са съобразени с това, че има и по-бавни деца. Естествено има деца, които са със 100 (мисля 3 деца).

# 141
  • Мнения: 569
И за това двете толкова си приличат като емоция и поведение - и аз, и девойката сме Рак. Най-хубавата зодия Sweat Smile Sweat Smile Добре, че баща ѝ е Близнаци. Държи ме постоянно на щрек и не ме оставя да се скрия в черупката, а с нея е спокоен и балансира нашите избухвания.
Да, и тя много ви хареса Simple Smile и аз Simple Smile Ама вярно рака е най-хубавата зодия след телеца, разбира се
така ми се иска да са в едно училище Simple Smile

# 142
  • София
  • Мнения: 2 437
... а мързеланко Стрелец.
Гледайте си работата, не е верно!
Ние сме просто рационализатори! Stuck Out Tongue Winking Eye

Ха-ха щом казваш.
Аз съм респектирана от класното в СМГ. За тези деца НВО е просто фасулско щом имат такова класно и наистина това е най-яркият и точен пример за това колко некоректни са 6-те в училище, които се взимат като балообразуващи.

# 143
  • София
  • Мнения: 7 191
Ами СМГ просто трябва да си въведат собствен изпит по математика за прием след 7 клас. Или точки от олимпиада. Като НПМГ.
Иначе несемегейските ни деца са на светлинни години по-назад когато кандидатстват за ЕГ; семегейските пък често могат да изпаднат от собственото си училище заради БЕЛ.
И накрая всички се оказват ощетени.

# 144
  • София
  • Мнения: 2 437
Много точно казано Red.

# 145
  • София
  • Мнения: 12 231
https://nova.bg/news/view/2020/01/24/275783/%D0%B3%D1%80%D0%B8%D … 0%BD%D0%B8%D0%BA/

Грипна епидемия в София от понеделник

# 146
  • София
  • Мнения: 12 231
Ами СМГ просто трябва да си въведат собствен изпит по математика за прием след 7 клас. Или точки от олимпиада. Като НПМГ.
Иначе несемегейските ни деца са на светлинни години по-назад когато кандидатстват за ЕГ; семегейските пък често могат да изпаднат от собственото си училище заради БЕЛ.
И накрая всички се оказват ощетени.
Всъщност СМГ са доволни от този начин на прием и ги устройва. Не желаят промени.
Защо нямам обяснение. За едната СМГ е единственото желание, не хареса НПМГ изобщо, компютърните дисциплини не я привличат достатъчно за да е едно от малкото момичета там и направо не знам накъде ще се насочи, ако не влезе в СМГ. Ако изпита беше по-труден или отделен по мат, почти нямаше да имам съмнения, че ще влезе. Със сегашното НВО не съм напълно убедена.

# 147
  • Мнения: 569
КЕФ, КЕФ, КЕФ Simple Smile после дървена една седмица, само ако може Simple Smile

# 148
  • Мнения: 6 706

Браво! Ама бая са пуснали чак на 6.02 са на училище - 10 дена Hug

# 149
  • Мнения: 3 491
И аз много се радвам. А и се надявам така да се занимава повече по БЕЛ и математика. Проблемът е, че понеже тази седмица съм в болничен с малкия, ще ми е много неудобно да поискам отпуск за следващата. А като са двамата заедно вкъщи, не вярвам изобщо нещо да учат. Но все пак ще поставям задачи и на двамата, за да не се чувства баткото ощетен. Дано нещо направят.
Сега остава и без шансове за шестица по БЕЛ, въпреки че днес е имал една. Но не съм сигурна, че му е достатъчна да оправи предходните оценки. А беше предвидена контролна работа във вторник.

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 12:24 от Amanda.D

Общи условия

Активация на акаунт