СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 9

  • 21 627
  • 773
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 3 491
А в София възможно ли е да се класираш в прилична ЕГ с 65 точки по математика и над 80 по БЕЛ?
И в крайна сметка наистина ли е толкова страшно, ако децата ни не се класират в елитни гимназии?
 Сестра ми разви сериозна научна кариера без да е завършила една от топ гимназиите .
Вдъхновяващи учители сигурно могат да се намерят и в неелитни гимазии. Синът ми има в кварталното училище страхотна учителка по история. Изключително фин човек, който ги провокира да мислят по събитията, да ги анализират. Без да ги напряга, без да е строга и свръхизискваща. В същото време децата имат желание да учат и ходят подготвени за часовете й. Става въпрос за немного амбициозни деца със също толкова неамбициозни родители.
Пък и ако детето не е много способно да издържа на напрежение и  винаги ще се бунтува срещу системата, струват ли си целите тези родителски напъни.... Дори и ако те са с цел децата да покажат най-доброто от себе си, а не да се надскочат.
Разсъждавам си само..

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 20:28 от Amanda.D

# 391
  • Мнения: 3 049
Не разбрах как се прецени и обобщи какво ще направят 60 000 седмокласника като един виждайки 23 задачи наведнъж, ама нейсе...
Не се изключва възможността някои да получат психически травма лутайки се отзад ли да започнат, тези с разписването, или да ограждат.
Да вземем да благодарим, че са пощадени децата. Grinning

# 392
  • Мнения: 6 588
То зависи и как ще им благодарим...

# 393
  • София
  • Мнения: 18 063
Ако нещо се промени ( за този набор не вярвам да стане), то като за всеки друг вид изпит ще се оттренира подхода и към 23 задачи накуп. Ок, първия път ще задълбаеш в трудните, ще ти се опънат, а ще си загубил време, в което е  можело да решиш лесните отпред. Но следващия път ще знаеш. Нима сега не е така,  децата нямат изработена стратегия първия път и на пробни преписват условията, както вече каза Светлето, пречертават чертежите, излишно разписват и сие... Като се окаже обаче, че времето не им е стигнало, на следващия пробен сменят тактиката. И до самия изпит вече са се ориентирали как да подходят.Така ще стане и АКО задачите са накуп.

# 394
  • София
  • Мнения: 134
Здравейте! Със заповед на министър Вълчев (от днес) областният кръг на олимпиадата по физика се мести от 22.02. на 23.02. Така за тези деца, които са класирани и за БЕЛ и за физика, дилемата къде да се явят отпада.
Инфото е от сайта на https://www.mon.bg/bg/80.

# 395
  • София
  • Мнения: 7 194
Днес като цяло ви изпуснах.
Прегледах по диагонал какво сте писали, и общо взето се скофтих. Защото моето дете май е от тези, които трудно ще отлепят по математика.
Ако някой на лични реши да даде съвет как се излиза от такава ситуация, ще съм повече от признателна.

# 396
  • София
  • Мнения: 7 064
Еее, solnichka, съвсем не съм казала, че всички деца ще забият на едно. А и Русалка е права, на ПИ ще изтренират голяма част от организационните проблеми.
Съвсем друга ми беше идеята и НЕ пиша сценарий за репортажи! Joy
Лоренца, боя ли искаш да ми изкараш? Joy

# 397
  • София
  • Мнения: 3 461
Red, няма какво да се сдухваш.Аз съм приела че не може да сме добре във всичко.А за мтематиката пък- хептен.Не може всички да са математици, дори и да се изисква  на общо основание.Ще бутаме някак и - квото стане.Ходи на уроци, за да не затъва хептен.Аз съм супер зле по математика.За щастие никога не ми е потрябвала в живота Simple Smile и  неученето й не ми е навредило или усетила липсата й.ТАка че- подкрепям / разбирам нематематически ориентираното  си дете.Трябва да има и  спортисти, танцьори,музиканти....  И аз четох задълбочените разговори в темата от последните страници  и честно казано   съм в мъглата  ...Не съм вникнала  толкова в материята.Нямам и намерение , честно казано  да задълбавам

# 398
  • Мнения: 8 236
Amanda, и моят така решава задачи, без значение тестове или други. Слушалките са на главата, през 2-3 минути се избира нова песен, поклаща се в такт. И така, който го пита, задачи решава. Като е сам не се ядосвам, но когато иска да съм до него и да му обяснявам нещо, а в същото време си слуша и музика, избеснявам. А той на това се надява миличкият, да вдигна ръце от него и да го оставя да се отдаде на игри само. Не е познал обаче.
Много хубаво си е разписал задачите в беловата даже. Едно подредено, подробно, аз такова нещо вкъщи не мога да видя, ама пусто като преписва грешно. Не че се впечатли особено от грешките си, де. Само каза "уф, как съм се прецакал сам" и това беше.

# 399
  • Мнения: 6 926
Red, нека хване един сборник и изрешава всички задачи от А групата. Това ще е як тренинг за първи модул. След десетата задача ще добие тренинг и ще става все по-добра. Но да не спира на десетата Simple Smile. Да си ги изкара всичките от А група от раздела, нищо, че й стават досадно еднообразни. Ако се почувства уверена, нека пробва Б групата. Няма смисъл от В група. Нека си затвърди лесните неща. Ако задобрее и й стане кеф да решава, тогава да си мине на В група.

# 400
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
И моята дъщеря слуша музика докато решава задачи Wink като бучне някой път тапите и не ме чува и избеснявам. Не й пречело.
По математика хич не задълбавам аз - тя може колкото аз навремето можех - около средното ниво, и както беше писала по-горе една дама, колкото и да ми обясняваха и да се упражнявах, не можах да се надскоча и 6-ца, особено в гимназията, никога не съм имала. Още повече, че там се ориентирах какво ще следвам и съвсем игнорирах математиката..

# 401
  • у дома
  • Мнения: 7 152
Някой питаше преди за математиката следващите класове-при нас има ГПЧЕ и ПМПГ,др са професионални-та и в трите вида в 8 и 9 кл математиката  е 3часа седмично,в 10 кл нече има разлика,но уточнявам,че нашата ПМПГ няма матем профил-сигурно сме единствената такава -има 2 паралелки СХН и 1 биол и химия и това е.
А между другото не знам дали сте следили,но миналата уч година не се знаеше от начало,че ще има разделение на части и доста школи даваха  всичките 25 задачи накуп-ами не съм забелязала да има множество перфектни резултата;защото времето е било повече за първите задачи.

# 402
  • София
  • Мнения: 7 194
Мария Heart
Забива на Б група просто и това е. След като последователно е решила тези от А. И там е общо взето ОК.
Не знам, не знам, не знам...

# 403
  • Мнения: 3 491
Red, аз се чудех дали не е по-добрата стратегия да се учи усилено по по-добрия предмет и там да се гони максимум?
Но тъй като тук само математика обсъждаме, все се изкушавам на нея да давам приоритет. И накрая ще стане едно голямо нищо.

# 404
  • София
  • Мнения: 7 194
Аманда, ето точно това ми се върти в главата след като се прибрах след тотално преуморения ми работен ден. И всичко ми стана в черни краски. Борят се отатък с едни задачи за работа от Б група, а аз страдам в кухнята.
Всъщност е абсолютно трагикомично.

Общи условия

Активация на акаунт