СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 9

  • 21 620
  • 773
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 8 234
Вкъщи е голям проблем, че все си гледат един на друг в паничката кой колко имал да учи. Разбира се, всеки от двамата мисли, че е прекаран и трябва да учи повече от другия. Когато малкият беше в начален етап и почти нямаше да учи, големият мърмореше. И сега мърмори защо го карам да решава повече задачи от дребния. Петокласникът тази година естествено има повече да учи, до късно е на тренировки и учи обикновено след 19ч. По това време наборът вече сериозно се е размазал пред лаптопа, при което дребният започва да нервничи и да го подпитва кога е успял да си научи, решил ли си е задачите.
Сериозно си мисля, че ако бяха близнаци щеше да ми е много по-лесно. Поне щях да препитвам и да обяснявам един и същ материал.

# 151
  • Мнения: 569
Сега, аз като една дърта вещица да ви кажа. За София - след като с голяма точност предвидих грипната ваканция и предвид това, че трябва да са на училище на 06.02, което е четвъртък предсказвам, че след грипната ще има и два дни дървена ваканция Simple Smile

# 152
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 335
Добре де, а моята госпожица като има класно по мат в понеделник? И не е оформена към днешна дата по нищо? Всичко беше оставено за последната седмица от срока.

# 153
  • софия
  • Мнения: 25 482
Ееее, то няма грам сняг, което ще ни излезе през носа де, каква дървена?

Вероятно ще удължат срока с една седмица. Миналата година така направиха.

# 154
  • Мнения: 5 234
Много ме е яд на тази грипна ваканция - всяка година по същото време. Без основание според мен.
Накрая всичко е за сметка на децата и успеха им за срока.

# 155
  • Мнения: 569
Ееее, то няма грам сняг, което ще ни излезе през носа де, каква дървена?

Вероятно ще удължат срока с една седмица. Миналата година така направиха.
То сняг за дървена не трябва, а студ. При нашите от три дни не пускат парното през нощта, та сутрин е кучи студ в училище. Онзи ден са измерили до катедрата (разбирай до парното) 18 градуса.

А, за срока не знам от статията разбирам, че ще са си вече втори срок "Учениците ще започнат учебни занятия на 6 февруари, тъй като 5 февруари е обявен за неучебен ден поради края на първия учебен срок."

# 156
  • Мнения: 6 926
Много ме е яд на тази грипна ваканция - всяка година по същото време. Без основание според мен.
Накрая всичко е за сметка на децата и успеха им за срока.
Е как без основание? В нашия клас има 12 болни.

# 157
  • софия
  • Мнения: 25 482
Според мен е по-логично да са грипна преди да се натръшкат, а не след като това е станало. За първи път обявяват грипна в по-нормален момент.
А, за срока не знам от статията разбирам, че ще са си вече втори срок "Учениците ще започнат учебни занятия на 6 февруари, тъй като 5 февруари е обявен за неучебен ден поради края на първия учебен срок."
Всяко нещо с времето си. Заинтересованитестранивсофия имат седмица и половина да напишат заповед.

# 158
  • София
  • Мнения: 1 531
Има основание за грипна, но трябваше да е тази седмица, която свършва, за да си останат децата вкъщи и да не се заразяват едно друго. Но нали гонят пуста бройка заболели, няма как да е по-рано.
И при на си двамата имаше да ги оформят по разказвателните. сега не знам какво ще стане. поне по БЕЛ и мат са оформени.

В класа на дъщеря ми са здрави, само един отсъства. При малкия са почти всички болни, включително и той.

# 159
  • София
  • Мнения: 1 570
Грипната ваканция дойде твърде късно за нас. Нашата се разболя от този вирус с гърлото и температурата. Но поне няма да подкашля в клас другата седмица. Утре има пробен по БЕЛ в Междучасие. Чудя се, дали ще имат пробни другата седмица за изпусналите утре болни.

# 160
  • софия
  • Мнения: 25 482
Моята не е щастлива от ваканцията. Много били назад по математика, а имала НВО.

# 161
  • Мнения: X
Много ме е яд на тази грипна ваканция - всяка година по същото време. Без основание според мен.
Накрая всичко е за сметка на децата и успеха им за срока.

И аз така. Отделно смятам, че страшно се отпускат с тези ваканции и после не можем да влезем в крачка още една седмица.
И какво става с тези, които нямат баби и гледачки на разположение? Някои сме и с по-малки деца.

# 162
  • София
  • Мнения: 3 565
Някой има ли идея ще има ли Областен по математика на 1ви по време на грипната?

# 163
  • Мнения: 21 455
Скрит текст:
Според мен е по-логично да са грипна преди да се натръшкат, а не след като това е станало. За първи път обявяват грипна в по-нормален момент.
А, за срока не знам от статията разбирам, че ще са си вече втори срок "Учениците ще започнат учебни занятия на 6 февруари, тъй като 5 февруари е обявен за неучебен ден поради края на първия учебен срок."
Всяко нещо с времето си. Заинтересованитестранивсофия имат седмица и половина да напишат заповед.

Някой има ли идея ще има ли Областен по математика на 1ви по време на грипната?
За да има промяна в датите за начало на втория срок и провеждане на областен кръг на олимпиада, трябва заповед на министъра.

# 164
  • Мнения: 5 001
Явно на места има болни, при нас са малко, но малкият е един от тях. От вчера е вкъщи, 14 дни ще му се съберат, незнам как ще се активизира после.
Наборът ще остане с 3ка по химия, те всъщност ще имат ли срочна, при положение, че имат един час седмично?

Общи условия

Активация на акаунт