СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 9

  • 21 628
  • 773
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 1 572
Ние ще се изненадваме с оценките след ваканцията, защото нищо не въвеждат в този ЕД.

# 196
  • София
  • Мнения: 2 866
Ами ей затова, хора, снощи бях във вихъра си и дръпнах една реч на моя, че не може да чакаш края на срока и да трепериш за ефи коя си оценка, щото идват ей такива обстоятелства, над които ти нямаш никакъв контрол и мача просто е свирен. Това е. Така е и в живота, нека си извадят извода милите ни деца, че не се чака последния момент. Щото ако съм си опекла работата през целия срок като хората, няма да треперя сега, ако ще три грипни и две дървени ваканции да обявяват.

# 197
  • Мнения: 11 693
И при нас няма грипна, нищо че в областта са обявили.
Обаче и да обявят не виждам разлика, сутринта девойката тръгна с празна раница.
Нищичко нямаше в чантата, какво правят на училище не зная Joy

Последна редакция: сб, 25 яну 2020, 09:58 от rummi_pl

# 198
  • софия
  • Мнения: 25 483
Абе, те и децата не са виновни. Моята този срок се съсипа да участва в часовете по химия, а има само 2 оценки (нанесени). Според мен учителите следва да имат организация и да не оставят оформянето за най-последната седмица преди края. Не знам дали е възможно.

# 199
  • София
  • Мнения: 6 159
Звънче, ти имаш дете- еднорог. Joy Не е за вярване, че е недоволна от ваканцията. Stuck Out Tongue Winking Eye


Джуди, следя те аз внимателно, особено от около 2мес, когато най- малкият ми син беше обследван със заключение: дислексия.

На моя Чичко Тревичко (това му е новото прозвище) както им нанасяха оценките в Школо с дни закъснение, така се оказа със срочни оценки. За съжаление, по- ниски, отколкото ми се иска, но няма шанс за промяна. Каквото си е надробил, това ще сърба.

У нас зодиакалното положение е тегаво- аз съм везни, ММ е рак и 4бр деца- лъвове. Затова грам не обръщам внимание на зодиите. Joy

# 200
  • софия
  • Мнения: 25 483
milasara, 4 броя деца-лъвове? Кажи честно как го направихте? И двете неща Simple Smile

# 201
  • Мнения: 24 467
Миласара, поне няма да му се чудиш и сигурно са ти дали указания специалистите как да работиш.
Как сте със стихотворенията?

Мале, 4 деца?! Респект, мамче!!!

# 202
  • София
  • Мнения: 12 058
milasara, 4 броя деца-лъвове? Кажи честно как го направихте? И двете неща Simple Smile
Аз за едното имам предположения. Joy

# 203
  • София
  • Мнения: 3 565
Рязко спрях секса след третото, защото много хубави ни се получават и да не се изкушавам за четвърто:))))

# 204
  • София
  • Мнения: 4 035

Джуди, следя те аз внимателно, особено от около 2мес, когато най- малкият ми син беше обследван със заключение: дислексия.


Всъщност няма нищо страшно, наборката е с дислексия, не съм била тъпана, защото искам да ти кажа, че в някакъв етап се опита ми спекулира с тая работа даже, та бързо я срязах. Да, по-трудно й е, по-голямо значение оказваше в начален етап, сега не толкова, има нужда от повече повтаряне, за да запомни, но детето си държи отличен успех, макар и с твърди 5ци по БЕЛ и МАТ.

# 205
  • Мнения: 24 467
Много различни са случаите, проблемът може да е много сложен и дълбок, може да е по-повърхностен.
На моя човек, примерно, понякога му е трудно да намери точната дума. Но най-зле е механичната памет и четливостта при писане. Има деца с дискалкулия за разкош към всичкото.
Когато те види специалист, преценява конкретния случай и дава конкретни препоръки.

# 206
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Рязко спрях секса след третото, защото много хубави ни се получават и да не се изкушавам за четвърто:))))

Oх, а друга рецепта няма ли, тази нещо не ми е на сърце. Joy

# 207
  • София
  • Мнения: 6 159
'Начи сега направо ще си кажа, че са родени в 3 поредни дни, та съвсем да ви хвърля в оркестъра. Joy

green_dawn, при мен 3тия път са 2бр. Stuck Out Tongue Winking Eye

Джуди, по- скоро сме в групата с по- повърхностни проблеми. Основни затруднения среща с чуждите езици и правописа. Четенето го поизглади, почти не се запъва. Ученето на стихотворения е с триста зора, успява, колкото да го изпитат и после забравя. Има определена склонност към рисуване и правене на разни неща с ръце.

Бубче, опита се вече и моят да минава с номера- ама аз съм с дислексия, ама не е случил на майка. Казах му, че ако иска да стане художник, първо трябва да е грамотен. Много го разочаровах. Joy  В интерес на истината, той прие резултата от обследването с облекчение. Каза- сега госпожата вече няма да ми се подиграва, когато се запъна и не чета гладко...

# 208
  • Мнения: 24 467
На моя проблемът го хванах точно с чуждия език. Сменихме школата и метода на учене и това помогна.
Иначе не ми е минавал с извинения от този вид. Говорили сме от началото още, че трябва да се ограмоти поне.

Покрай проблема с механичната памет мъката е, че обича много историята. Хоби му е голямо. И на олимпиади ходи. / Надявам се няма хора тук с проблеми по история пък./. Обаче тия години и дати .... разказват му играта. Там е зор. Иначе обожава да обсъжда събитията.

# 209
  • София
  • Мнения: 12 058
Рязко спрях секса след третото, защото много хубави ни се получават и да не се изкушавам за четвърто:))))

Oх, а друга рецепта няма ли, тази нещо не ми е на сърце. Joy
Таман щях да кажа, че има и не толкова кардинални варианти. Joy

Общи условия

Активация на акаунт