СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 9

  • 21 613
  • 773
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 5 001
Аз знам, че нищо няма стане. Обяснила съм му го сто пъти. Госпожата много ги натиска и той по принцип трудно приема поражения от всякакъв вид.
А не е като да не се справя, упехът му е 5,88.

# 496
  • София
  • Мнения: 1 076

Скъпи родители!
Като учители и родители много добре знаем през какво преминавате в търсенето на най-подходящото училище за своето дете!
За да се ориентирате по-добре, най-добрият начин е да дойдете на място, да говорите с учителите и децата от дадена паралелка.
Именно поради това, Ви каним на Деня на китайската култура, който организираме с китайските паралелки от 138.СУЗИЕ "Проф. Васил Златарски" в София. Заповядайте заедно с Вашите седмокласници, разгледайте базата, говорете с нашите ученици, включете се в работилниците и усетете китайската култура. Ако детето Ви усети и най-малък интерес - можем да го развием максимално. Ако не се заинтересува - не го карайте насила, китайският е специфичен и изключително интересен език.
 Събитие:
https://www.facebook.com/events/115326716454146/

Програма:
138. СУЗИЕ "Проф. Васил Златарски", със съдействието на Институт Конфуций-София, имат честта да Ви поканят на  първия Ден на китайската култура в 138. СУЗИЕ "Проф. Васил Златарски" по повод Празника на пролетта - китайската Новя година!

ПРАЗНИЧНА ПРОГРАМА

10.00 - Празнично привестствие, представяне на китайските паралелки и разказ за най-големия и любим празник на Китай Чундзие (Китайската Нова година), фоайето на 2ри етаж;

10.45 - работилници по интереси; ще се потопите в света на китайските танци и ще може да си направите фотосесия с китайски тоалети (56 кабинет); заповядайте на игра с чашки и рисуване на маски от Пекинската драма (57 кабинет), пак там може да получите своето китайско име; традиционно изрязване на украси от хартия, изработване на фенери и китайски възли (58 кабинет, Класна стая Конфуций, 3 ет.);

12.00 - празничен концерт с участие на нашите възпитаници от китайските паралелки 4-11 клас, фоайето на 2ри етаж;

13.30 - работилници (57 каб); кратка лекция за историята на Китай от ХХ век, прожекция на филма "Сбогом спътнице моя" на режисьора Чън Кайгъ, с номинации за Оскар и 25 различни награди, признат за най-добрия филм на Китай на всички времена, Класна стая Конфуций (3ти етаж). Кинопрожекцията ще бъде придружена с чай и китайски сладки.

# 497
  • Мнения: 47 996
Лошото е,че тогава е олимпиадата по математика Simple Smile

# 498
  • Мнения: 6 587
[Zanda , тъй като съм чела Ваши постове в друга тема, мисля, че ако поне 30% от учителите в България са като Вас, щях да съм спокойна за образованието( и не сомо) на детето си.

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 17:44 от Biserka_a

# 499
  • София
  • Мнения: 12 056
Иначе, аз открих добрата новина в интервюто и тя е, че Кастрева все пак има следи от стареене. Има надежда! Joy
За внуците?

# 500
  • София
  • Мнения: 9 111
И младежът каза, че пише преразказа направо на белова на ПИ. Реших да не му се меся. И аз навремето не пишех чернови. Времето ми се струва прекалено малко и за чернова, и за белова. Но някак, ако успее да му уври главата, че е добре да си го прочете и да коригира смисловите, пунктуационните грешки и пълен/кратък член, ще е много добре. Имам още 4 месеца да го убедя Stuck Out Tongue Winking Eye .

# 501
  • у дома
  • Мнения: 7 149
Иначе, аз открих добрата новина в интервюто и тя е, че Кастрева все пак има следи от стареене. Има надежда! Joy
За внуците?
По скоро да правнуците като гледам каква е непоклатима...
При нас утре е последен ден от грипната,според мен няма да я продължат,така че в четвъртък са на линия за оформяне-моето само по биорогия ще се мъчи за 6,ама колкото толкова-на мен биологията тази година ми звучи като някакъв ещзотичен език-има хиляди неща,които съм просто убедена че никога не съм ги чувала,за знаене да не говорим...
Карах го моето да реши някоя тема по физика за 2 кръг на Олимпиадата-не иска,на нас не ни трябват точките от там,така че не настоявам.
Да се вкл,понеже Русалка повдигна темата -преди доста години,преди да се въведе НВО имаше около 3 поредни години изпит по матем с по 50 задачи-забравила съм времетраенето-може би 2 или 3 часа,ама задачи,между които имаше и логически и с допълтително построение и с доста сметки-тогава баловете не бяха космимедки,трудно се изкарваха високи оценки и разрояването беше по-горямо.Иначе времито пак не сгигаше...А още преди това пък беше с отделен изпит по мат и бел,но имаше и комбиниран отделно с въпроси по бел,мат.,обществени науки-история и география и природни науки-биология,физика и химия-пак имаше доста недоволни и го превахнаха-да е циро 2 или 3 години само.
Ето,намерих линк към комбинираната част https://www.vesti.bg/novini/19-iuni-2001-g-153272 -макар и да не са трудни въпросите и повечето да се знаеха и от обща култура,децата се напрягаха И за този изпит.

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 19:32 от svetlaem

# 502
  • София
  • Мнения: 7 193
Пак не смогвам да чета.
Девойката е болна от днес.
Кашлица и някаква температура.
Свинският грип точно преди десетилетие биде изкаран, та се надявам да не е той. Най-вече предвид склонността ѝ да вдига все още по 40 градуса.
И ей така ще си почине малко от тая математика, за която вдигнах такава патардия вчера.
Svetlaem, грешката ти от клавиатурата мнооого точно отразява усещането ми към биологията т.г.
Не екзотична, а даже ещзотична. 😊

# 503
  • Мнения: 6 587
Хаха, много сладурско се е получило:joy:

# 504
  • у дома
  • Мнения: 7 149
https://
Хаха, много сладурско се е получило:joy:
Нали-няма да го поправям-на мен в дипломата от гимназията тази наука е 4,50-др такава ниска оценка нямам-чак се чудя на големия как му харесва-на мен никога не ми е харесвала.

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 19:37 от svetlaem

# 505
  • София
  • Мнения: 1 076
[Zanda , тъй като съм чела Ваши постове в друга тема, мисля, че ако поне 30% от учителите в България са като Вас, щях да съм спокойна за образованието( и не сомо) на детето си.
Много мило!
Наистина ще се радвам повече хора да дойдат на събитието Wink)) Да видите с очите си, че това, което пишат по медиите, не е напълно вярно!

# 506
  • Мнения: 1 680
Да се включа и аз в темата като майка на седмокласничка . Ходи на курс по математика и все нещо не разбира. Аз също. ММ е дървен философ и ме успокоява, че няма лошо да остане в кварталното училище, така ще е отличничка. Ще се пропия до класиранията. Вие как издържате?

# 507
  • Мнения: 6 587
Не издържаме🧘‍♀️

# 508
  • Мнения: 3 491
Хаха, аз се оправдавам, че заради зимата съм увеличила виното и съм качила две килца. А то май не било от студа:grinning:

# 509
  • София
  • Мнения: 9 111
Аз не се давам без бой. Ще мрънкам до последното НВО Joy .
После мисля да почивам някоя и друга година.

Общи условия

Активация на акаунт