Частни училища - информативно-дискусионна тема 34

  • 21 775
  • 747
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 3 974
Моето ПУК-че има една страница домашно, което направи за десетина минути. Аз също не съм привърженик на огромните домашни по време на ваканции.
Грипни/дървени ваканции са взети предвид при изготвянето на годишните програми и не би трябвало да водят до непоправими пропуски.
Възрастните хора стигат до бърнаут с постоянна работа, защо същото да не важи и за учениците?
Плюс, че това е грипна ваканция, голяма част от децата изобщо не са в кондиция да пишат обемни домашни.
Между другото, в моята компания, както и в предишната ми (американски), не се гледа с добро око на работещите по време на отпуска. Признак за неспособност да се справиш и организираш в нормален работен ден.

Последна редакция: нд, 26 яну 2020, 18:57 от Аmélie

# 286
  • София
  • Мнения: 18 162
Санака, Андариел, +1 Simple Smile
Децата нямат вина за непредвидената ваканция..  Тя е дадена, за да предпази здравите от заболяване. Мярката пък предполага наличието на  вече достигнат по регламент % болни  деца към момента. Тоест значителна част от учениците  хем ще са болни, хем ще трябва и обемни домашни да пишат в момент, когато не са в добра кондиция. А грипът е такъв, че не минава за ден-два, та да си каже човек - ще се закрепи детето през идните няколко дни и ще подхване ученето. Масово  заболелите деца са с температура над 39, с  хрема, с кашлица.. Винаги съм си мислела, че съм проклета и взискателна към децата си, но се оказва май, че съм била мека Мара, особено при грипна ваканция  Simple Smile Пробутвах им само в 7 клас при такава по някой пробен изпит, ама бяха здрави. Инициативата  си беше моя освен това, не на училището.

# 287
  • София
  • Мнения: 12 248
Сега има текущи такива, защото ваканцията беше непредвидена.
Ами аз не мисля, че някой пише за друго.
Е, как да не пише за друго? Последните две страници се говори за много домашни + няколко книги.
Много домашни дадоха по Бел и Мат. Трябва да четат няколко книги по английски+ приказки по телефона. Това за 1ви клас:)
Нищо общо няма това с текущите домашни. И слава богу!

# 288
  • София
  • Мнения: 62 595
Май така и аз - уж видна зубрачка, свръхамбициозна майка, пък то... революционерка някаква!

# 289
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 888
Между другото, в моята компания, както и в предишната ми (американски), не се гледа с добро око на работещите по време на отпуска. Признак за неспособност да се справиш и организираш в нормален работен ден.
Зависи от естеството на работата. Компанията е на 24/7 цикъл, ако стане нещо ни прекъсват и отпуските даже. Част съм от група, която е отговорна за работата на компанията, дотолкова, че ако има например ураган, няколко човека ни изнасят в “защитена територия” за да работим.

# 290
  • Мнения: 3 974
Има огромна разлика между "Аз работя когато съм във ваканция, нямам проблеми с това." и "ако стане нещо ни прекъсват отпуските".

# 291
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 888
Има огромна разлика между "Аз работя когато съм във ваканция, нямам проблеми с това." и "ако стане нещо ни прекъсват отпуските".
Да, работя. На такава позиция съм, че трябва да съм “в час” с всекидневните операции на фирмата. От решенията ми зависят много неща, вкл и спиране на производството в огромна компания. Имаме много проекти, в които се изисква експертното ми становище, и не могат да чакат. А и аз като излизам в отпуск съм по 3 седмици извън компанията. Един ден непокриване означава Мин 200 имейла. При определени случай изискват да се върна в офис. За това написах, че зависи от естеството на работата.

# 292
  • София
  • Мнения: 62 595
И с какво това, че ти си на такъв особен режим на работа,  трябва да се пранеся върху децата?  Училището си е училище, все пак не са екипи за бързо реагиране и експерти, та да трябва все да са в бойна готовност.

# 293
  • Мнения: 6 323
Нищо грубо не виждам в това, че смятам за невъзможно масово деца 1 клас, не  едно дете генийче, а целия клас, да имат да четат книжки по 20 страници на английски и да го правят.
Искате да кажа в прав текст, че тя лъже ли? Добре, ще го кажа. Да, според мен лъже.

# 294
  • Мнения: 19 351
Нашето домашно е стандартното за събота и неделя, ако съм разбрала правилно от измърморването на дъщеря ми.

Титина, какво общо има работата ти и нуждата от готовност с  училището на децата?
Ми, дай да дават и нощни дежурства, щото някой го работи това.

# 295
  • София
  • Мнения: 62 595
На мен ми е голямо изхвърляне с това четене на английски, ама карай, имат си учителка, която преценява.

# 296
  • София
  • Мнения: 7 277
Нашето домашно е стандартното за събота и неделя, ако съм разбрала правилно от измърморването на дъщеря ми.
И нашето домашно засега е така, но миналата година ни даваха допълнително през седмицата. Имам някакъв бегъл спомен, че честичко ни даваха.

# 297
  • Мнения: 3 974
Има огромна разлика между "Аз работя когато съм във ваканция, нямам проблеми с това." и "ако стане нещо ни прекъсват отпуските".
Да, работя. На такава позиция съм, че трябва да съм “в час” с всекидневните операции на фирмата. От решенията ми зависят много неща, вкл и спиране на производството в огромна компания. Имаме много проекти, в които се изисква експертното ми становище, и не могат да чакат. А и аз като излизам в отпуск съм по 3 седмици извън компанията. Един ден непокриване означава Мин 200 имейла. При определени случай изискват да се върна в офис. За това написах, че зависи от естеството на работата.
И смяташ, че е необходимо и адекватно  напрежението на един служител на експертна позиция да се пренася върху деца в първи клас?

# 298
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 888
И с какво това, че ти си на такъв особен режим на работа,  трябва да се пранеся върху децата?  Училището си е училище, все пак не са екипи за бързо реагиране и експерти, та да трябва все да са в бойна готовност.
Аз говоря за моето дете, децата на другите не са ми в обсега. За себе си съм открила, че това е печеливша стратегия и я изграждам в детето си.
Възпитавам детето си по моите разбирания, ти твоите ги възпитавай както искаш.

Амели, смятам, че моето дете си е моя отговорност и аз би трябвало да реша как да го възпитавам.

Толкова ли е трудно да се разбере, моето дете, моите правила...вашите деца са си ваша отговорност. Намерила съм, че моята стратегия е печеливша, уча детето си по този начин.

# 299
  • София
  • Мнения: 62 595
Дори не става въпрос за мои и твои разбирания, а за това, че си има време за почивка и време за работа. Децата, а и възрастните, трябва да имат един ден седмично почивка, независимо дали става въпрос за кръгъл отличник или за едва връзващ тройката или за дете със сериозни обучителни трудности. Така човек се пренастройва, организмът си дава възможност за възстановяване. Дори в големия спорт има време на почивка, а не са на тренировки всеки ден. Ако щеш, хората са го разбрали това и по емпиричен път и е залегнало в духовните книги, примерно в Библията със сътворението на света - Господ шест дни работил, на седмия си починал и така е казано и за човека - на седмия ден да се отдаде на молитви и да хвали Бога (което означава са си почива).
Карай си по твоята стратегия, щом я смяташ за печеливша - детето си е твое.

Общи условия

Активация на акаунт