Частни училища - информативно-дискусионна тема 34

  • 21 605
  • 747
  •   1
Отговори
# 60
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Хайде Рейни Simple Smile разказвай тук за трите математически

# 61
  • София
  • Мнения: 5 255
Добре, няма да пиша в темата така. Все пак, ако съм останала малко анонимна, ще ми е от полза. На лични отговарям, доколкото мога Simple Smile

# 62
  • Мнения: 6 301
Рейни е върхът братче, напълно сериозно. Нека каже тук, а не на лични, страшно интересно е.

# 63
  • Мнения: 5 898
Таня, едва ли ЕСПА имат само 2*16/18 кандидата. Дори училища с далеч по-малко история имат повече кандидатстващи. Simple Smile

Санака, още преди 5 години имаше тестове и задачи за ПУК + психолог. За грешките не ми се коментира...

Последна редакция: чт, 23 яну 2020, 23:26 от Fancy

# 64
  • Мнения: X
Мъжът ми като по-трезвомислещ, бързо избра училище, но каза, че не вижда смисъл да го местим сега детето, защото сегашното му училище е добро, основната учителка също е добра, ако толкова настоявам за местене, след 4 клас според него е идеално. Със сигурност е сметнал и спестените за 2 години такси:)) Него изобщо не го вълнуват състезания, сертификати...и не чете бгмама.
Поздравления на мъжа ти! Сериозно, човекът явно има здрав разум. То ясно, че никой не го слуша Simple Smile, но поне има утехата, че не го е изгубил.

Пипи, мисля, че си уловила същността на ситуацията Simple Smile

# 65
  • София
  • Мнения: 7 277
Какво е уловила Пипи - че училища като ЕСПА, които имат детски градини, имат ограничен прием, защото повечето места се заемат от децата в градината? Или че такива училища имат критерии като за децата в ДГ? От друга страна училищата с голям наплив не са били в полезрението й, че да им се диви на приемния изпит. Бас ловя, че детето й ще бъде прието в училище от рода на Дорис Тенеди, Петър Берон, Фюжън, КО ... Конкуренцията - децата, които са много добре подготвени, се насочва на други места.

# 66
  • София
  • Мнения: 62 595
Нещата при Пипи бяха горе-долу предвидими и тя си го знаеше още от самото начало, но мина през люшканията между лежерното и бам, на изпит в СС, за който са били неподготвени тотално и е била една разходка. Времето си върви и да се кротне малко и да вземат някакво решение вкъщи, не става с "днес искам това, после искам онова, ама другите лоши, как може да изискват, за какво е тази лудница...". Сори, или се хващаш на хорото и го тропаш, или се пускаш и оставяш другите да си го тропат, без да мрънкаш колко били трудни стъпките!

# 67
  • София
  • Мнения: 7 277
Това е действителността, без да сме груби към Пипи. Или искаш и го правиш, или не искаш и не го правиш, но аз мисля, че все пак в БШ може да ги приемат, защото някои деца от тяхната ДГ се насочват към ДУ, СС, Питагор и т.н. Вариант има и с Иззи - още не са пуснали ДГ, за да има конкуренция с английски език от там. Стига да им харесва този начин на учене. Има и Прогресивното в БШ като вариант. Миналата година приеха едно детенце, което не мина изпита в СС.

А това, че "другите са лоши" не го е измислила тя - отдавна Ежко го наложи като патент с амбициозните харпии Simple Smile

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 07:26 от Аш

# 68
  • Мнения: 8 244
Аз не виждам да сме груби към Пипи. Тя е извадка на младите майки. Никоя не очаква, че ДГ трябва да я избереш заради училището. Или че трябва самостоятелно да готвиш детето при положение, че плащаш една торба пари за ДГ. Лашка се как да не се лашка и аз бих се лашкала. Как да разбереш за три месеца кое училище да избереш. Ми малко са лудите дето почват проучвания по-рано. И всичко идва от безумната образователна система!

Рейни, че то в ПЧМГ няма преподавател дето да се налага да се пенсионира в рамките на следващите 15-20 години. А с пенсионната ни реформа и повече.

# 69
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
Да, за мен също БШ се очертава като един много добър вариант, който не изисква подготовка от детска градина и не залага всичко на резултатност. Аз лично никак не си падам по тропането на хорА.
Пипи, като ги обиколиш училищата, веднага ще усетиш "духа" на всяко.

# 70
  • София
  • Мнения: 7 277
Да, за мен също БШ се очертава като един много добър вариант, който не изисква подготовка от детска градина и не залага всичко на резултатност. Аз лично никак не си падам по тропането на хорА.
Пипи, като ги обиколиш училищата, веднага ще усетиш "духа" на всяко.
А тъпотията с бусовете?

# 71
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
Обмислям вариант да наема таксиметров шофьор да води детето, вероятно ще струва същите пари като цената на буса. Друг вариант е да има занимания детето в този 1 час или да чака в атриума, но още не съм проучила какви са допълнителните занимания. А бе това си е недостатък за мен лично. Ако решим да запишем детето след 4 клас, а не сега, може да се променят нещата дотогава. А и дъщеря ми ще е по-голяма. Аз в момента я взимам от частната занималня в 17.00, най-късно 17.30. Тя си играе с другите деца и не й пречи, но занималнята е близо до нас, в 18.00 най-късно сме си вкъщи.

# 72
  • Мнения: 19 302
А какъв е проблемът с бусовете в БШ?

ЕСПА какво толкова препитват тези деца за 200лв на ден /оцъклен емотикон/
Може всички места от градината им да са заети, но при тази такса да приемат желаещи за пробните дни и после да ги отхвърлят Joy

# 73
  • София
  • Мнения: 10 825
А какъв е проблемът с бусовете в БШ?

Скрит текст:
ЕСПА какво толкова препитват тези деца за 200лв на ден /оцъклен емотикон/
Може всички места от градината им да са заети, но при тази такса да приемат желаещи за пробните дни и после да ги отхвърлят Joy
Свършват училище в 16.30, а бусовете тръгват в 18 часа и който не ходи на някакви допълнителни платени занимания чака буса в атриума час и кусур

# 74
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
Бусовете в БШ тръгват в 18.00 часа вечер, децата са или до 15.30, или до 17.00 на училище. Ако искаш да ползваш бус, детето трябва или да чака 1 час в атриума, или да има допълнително занимание от 17.00 до 18.00.

За ЕСПА - не само че струва 600 лв кандидатстването, но и детето през това време изпуска 3 дни от училище. Така че трябва да си много сигурен в избора си, според мен. Особено като се вземе предвид, че приемат единични бройки.

Общи условия

Активация на акаунт