Витамин В12 - тема 6

  • 30 964
  • 759
  •   2
Отговори
# 75
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Минимум след 10 дни, но да, желязото пада при прием на б12 особено с инжекции, но е хубаво да провериш и феритин (по-горе съм писал за него).

# 76
  • Мнения: 3 608
А кога най-рано след прием на Б12 може да се изследва желязото? Предполагам че не може да се изследва докато се приема Б12. Мисля че от инжекциите ми е паднало желязото, защото напоследък постоянно ми се вие свят.
Напълно възможно е да е паднало след прием на б12.Може да се изследва постоянно.Не съм съгласен,че трябва да има някаква пауза за изследване на желязо при прием на б12.

# 77
  • Мнения: X
Феритина още от самото начало ми е много нисък - 4 при реф.стойности 60-200. Обаче ходих при няколко доктора и не му обърнаха никакво внимание, казаха че е ок. Желязото ми беше добре и преди и след 3 месеца с таблетките на Солгар. Но мисля че след инжекциите е паднало. Така и не можах да разбера защо не обръщат внимание на феритина и дали наистина е ок.

# 78
  • Мнения: 11 836
Феритина още от самото начало ми е много нисък - 4 при реф.стойности 60-200. Обаче ходих при няколко доктора и не му обърнаха никакво внимание, казаха че е ок. Желязото ми беше добре и преди и след 3 месеца с таблетките на Солгар. Но мисля че след инжекциите е паднало. Така и не можах да разбера защо не обръщат внимание на феритина и дали наистина е ок.

Въобще не е наред феритина при такива никакви запаси, тялото си е в анемия въпреки желязото в кръвта, при такива стойности слагат хора на системи. При сина ми навремето когато открихме за първи път желязодефицитната анемия стойността му беше 3,6 при граници 11-300, желязото му беше 5 при граници 7-30. ЛЛ не се впечатли и изписа мултивитамини, аз започнах сама да давам Малтофер и записах час при хематолог. Та тогава жената каза, че с този нисък феритин принципно е за системи, но тъй като беше на 5г и за да не го стресираме а и аз вече давах малтофер ни остави така.

След прием на желязо, той не се ли повлиява? Ако не, има някакъв проблем - често е в нивата на мед и цинк.

# 79
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Феритина още от самото начало ми е много нисък - 4 при реф.стойности 60-200. Обаче ходих при няколко доктора и не му обърнаха никакво внимание, казаха че е ок. Желязото ми беше добре и преди и след 3 месеца с таблетките на Солгар. Но мисля че след инжекциите е паднало. Така и не можах да разбера защо не обръщат внимание на феритина и дали наистина е ок.
Буквално веднага трябва да вземеш мерки, това е сериозен проблем, обаче той се качва много трудно и бавно, освен приема на желязо наблегни на миди, телешки черен дроб, червено месо, спанак, тиквени семки, бобови, тофу, отделно както е написала мибобо ако няма усвояване провери нивата на мед и цинк, най-вероятно са нисък и висок и може и там да се наложи прием, за мен би било странно хематолог да не обърне внимание на такава стойност.

# 80
  • Мнения: 2 523
Момичета, питах доц Русев дали Б6 трябва да се спира преди контрола и той каза че не трябва.

# 81
  • Мнения: X
Благодаря ви за съветите. Ще спра всякакви добавки, за да си пусна изследвания пак. Цинк и мед не съм изследвала никога. Може би това обяснява и косопада, който имам от доста време. Но трудно се съчетава хем Б12 хем желязо.

# 82
  • Мнения: 3 608
Благодаря ви за съветите. Ще спра всякакви добавки, за да си пусна изследвания пак. Цинк и мед не съм изследвала никога. Може би това обяснява и косопада, който имам от доста време. Но трудно се съчетава хем Б12 хем желязо.
Кое му е трудното какво те притеснява?

# 83
  • Мнения: X
Нали приемът на Б12 сваля желязото и не могат да се приемат едновременно. Това исках да кажа, че трудно се съчетават. Особено ако си с дефицит и на двете. Доколкото знам Б12 се взима сутрин, а желязото вечер.

# 84
  • Мнения: 3 608
Да минимум 4ч разлика между  двата приема..

# 85
  • Мнения: 198
Здравейте,днес ми излезе резултата за B 12,стойността ми е 230 при референтни за Цибалаб между 140 и 490.Добре ли е като резултат ?

# 86
  • Мнения: 3 608
Здравейте,днес ми излезе резултата за B 12,стойността ми е 230 при референтни за Цибалаб между 140 и 490.Добре ли е като резултат ?
Ниска е стойността!

# 87
  • Мнения: 198
А какъв б 12 бихте ми препоръчали ?

# 88
  • Мнения: 27 500
Доколкото знам Б12 се взима сутрин, а желязото вечер.
Аз ги приемам по-скоро обратното- желязото с вит. Ц сутрин/до около обяд, а Б 12- най-малко 4 часа след желязото (най-често с ранна вечеря).

# 89
  • Мнения: 3 608
Доколкото знам Б12 се взима сутрин, а желязото вечер.
Аз ги приемам по-скоро обратното- желязото с вит. Ц сутрин/до около обяд, а Б 12- най-малко 4 часа след желязото (най-често с ранна вечеря).
Б12 действа като превъзбужда организма (определени случаи)за това е по хубаво да се приема сутрин!

Общи условия

Активация на акаунт